ارتش اسرائیل مجددا به شهروندان غزه هشدار داد: به سمت جنوب بروید

العربیه: ساعاتی پس از فاجعه بیمارستان المعمدانی غزه، ارتش اسرائیل هشدار جدیدی به شهروندان نوار غزه داد.

ارتش، در بیانیه‌ای که چهارشنبه، 26 مهر در حساب‌های خود در شبکه‌های اجتماعی منتشر کرد، از ساکنان شهر غزه خواست برای حفظ «ایمنی» خود به سمت جنوب حرکت کنند.
کمک‌ها در منطقه المواصی
این بیانیه همچنین افزود که یک «منطقه کمک‌های بشردوستانه» در المواصی، واقع در 28 کیلومتری جنوب سواحل نوار، وجود دارد که در آن، کمک‌ها در دسترس است و در صورت لزوم، کمک‌های بشردوستانه بین‌المللی به این منطقه ارسال خواهد شد.

آویخای آدرعی، سخنگوی ارتش نیز از طریق حساب کاربری خود در پلتفرم «ایکس» از اهالی شمال نوار و منطقه غزه خواست به سمت مناطق باز المواصی بروند.

از سویی خبرنگار «العربیه» گزارش داد که اخیراً هیچ کمکی وارد نوار نشده که از کمبود شدید همه کالاها و مواد غذایی و همچنین کمک‌های پزشکی در سراسر غزه رنج می‌برد. به گفته او بمباران اسرائیل از روز گذشته در تمام مناطق نوار غزه به ویژه خان یونس در جنوب، متوقف نشده است.

این هشدار جدید اسرائیل پس از آن صادر شد که بیمارستان المعمدانی، شاهد بمباران خونینی بود که منجر به کشته شدن 500 غیرنظامی شد که توسط اکثر کشورهای غربی و همچنین سازمان ملل متحد، محکوم شد.

در همین حال، بسیاری از کشورهای منطقه به ویژه مصر و اردن نسبت به آنچه که کوچاندن اجباری فلسطینی‌ها و تخلیه نوار غزه توصیف کردند، هشدار دادند.
+28
رأی دهید
-5

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۹
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد
  اسراییل از لحاظ نظامی کاملا موفق بوده ، از لحاظ سیاسی هم با توجه به‌ کشتار حماس ، غرب پشتش است ، در همین اروپا حتی احزاب سوسیال دمکرات و چپ که همیشه از فلسطین حمایت می‌کردند جا زده اند ، حماس از طریق کشتن مردم خودش میخواهد شکست نظامی خودش را به پیروزی سیاسی تبدیل کند ، اما آنقدر بی اعتبار هستند که من شک دارم که موفق بشوند
  4
  19
  ‌چهارشنبه ۲۶ مهر ۱۴۰۲ - ۰۷:۵۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۱
  تنها در اینجا - کپنهاگ، دانمارک
  چه راست برن چه چپ ترتیب شون دادس مگه نه ممل ژندونی
  0
  6
  ‌چهارشنبه ۲۶ مهر ۱۴۰۲ - ۲۰:۴۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.