کمک ۳.۵ میلیون دلاری محمد صلاح به قربانیان غزه

العربیه: محمد صلاح، ملی‌پوش مصری باشگاه لیورپول، پس از عدم اعلام موضع در قبال جنگ غزه، با انتقاد و اظهارنظرهای خشمگینانه‌ای از سوی هواداران مواجه شد.

شمار بسیاری از دنبال‌کننده‌های صلاح در اینستاگرام و «ایکس» با به‌راه انداختن کمپین‌هایی او را آنفالو کردند.

گزارش‌ها از مصر حاکی است که سکوت صلاح درباره حوادث خونین نوار غزه با کمک مالی او به مردم فلسطین به پایان رسیده است.

جمعیت هلال احمر مصر بدون اشاره به مبلغ اهدایی صلاح اعلام کرد که ملی‌پوش مصری باشگاه لیورپول «مبلغ هنگفتی» را برای امداد و کمک‌رسانی به آسیب‌دیدگان نوار غزه اهدا کرده است.

رامی الناظر، مدیر اجرایی هلال احمر مصر گفت: «محمد صلاح به مردم فلسطین امداد و کمک‌رسانی کرده است. او از طریق مدیر تجاری خود با ما تماس گرفت و این موضوع را اطلاع داد».

در حالیکه صلاح و مدیربرنامه‌های او از افشای این مبلغ خودداری می‌کنند، یک منبع هلال احمر مصر اعلام کرد این مبلغ «3.5 میلیون دلار» است.
واکنش خانواده صلاح
شدت هجمه و انتقادها از عدم موضعگیری صلاح نسبت به جنگ غزه تا حدی بود که خانواده صلاح مجبور به واکنش شدند.

نصر صلاح، برادر فوق‌ ستاره مصری لیورپول با انتشار پیامی در فیس‌بوک به انتقادات وارد شده به برادر خود پاسخ داد و نوشت: «از برادرم چه انتظاری دارید؟ او می‌بایست چه کار کند؟»

رباب صلاح، خواهر محمد صلاح هم با انتشار یک استوری در حساب شخصی خود در اینستاگرام از مردم غزه حمایت کرد.
تهاجم همه‌جانبه
یک روز پس از حمله مسلحان حماس به شهرها و شهرک‌های اطراف غزه که به کشته‌شدن بیش از 1400 اسرائیلی منجر شد، ارتش اسرائیل نیز یکشنبه گذشته حملات شدیدی را به نوار غزه آغاز کرد.

بمباران مداوم اسرائیل طی یازده روز گذشته منجر به نابودی کامل شماری از مناطق مسکونی در نوار غزه شد.

طبق آمار وزارت بهداشت فلسطین تاکنون دست‌کم 2750 نفر در غزه کشته و 9700 نفر دیگر که اکثر آنها غیرنظامی هستند، مجروح شدند.
+8
رأی دهید
-4

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.