گردان‌های عزالدین القسام: از تهدید اسرائیل به حمله زمینی هراسی نداریم

العربیه: گردان‌های عزالدین القسام، شاخه نظامی جنبش حماس، با اشاره به تهدیدهای ارتش اسرائیل به عملیات زمینی، اعلام کرد که آماده مقابله با هرگونه نیروی نظامی که وارد نوار غزه شود، هستند.

ابوعبیده، سخنگوی گردان‌های القسام، سه‌شنبه 25 مهر، گفت: «تهدید اشغالگران مبنی بر تجاوز زمینی به مردم غزه ما را مرعوب نمی‌کند و ما برای آن آماده‌ایم».

او افزود: «ما به دشمن می‌گوییم که ورود شما به غزه فرصت جدیدی به ما خواهد داد تا شما را برای آنچه علیه ما مرتکب می‌شوید، سخت مجازات کنیم».

ابوعبیده ادامه داد: «گردان‌های القسام غزه حدود 200 اسیر از سربازان اشغالگر و شهرک نشینان دارد و مابقی بین سایر اجزای نوار غزه توزیع شده است و تعداد کل اسیران 250 نفر است».

سخنگوی گردان‌های القسام همچنین از کشته‌شدن 22 اسیر در جریان بمباران نوار غزه توسط اسرائیل خبر داد.

ابوعبیده همچنین گفت: «ما گروهی از بازداشت شدگان از ملیت‌های مختلف داریم که نتوانستیم هویت آنها را در جریان عملیات بررسی کنیم».

او خاطرنشان کرد که آنها مهمان ما هستند و امیدواریم زمانی که شرایط میدانی اجازه داد آنها را آزاد کنیم.

او همچنین ابراز امیدواری کرد که بازداشت شدگان خارجی «سالم» بمانند.

او با بیان اینکه 22 اسیر در بمباران اسرائیل کشته شدند، گفت: «گای الیور هنرمند اسرائیلی 26 ساله ساکن تل آویو یکی از آنها بود.»

ارتش اسرائیل اوایل دوشنبه تایید کرد که تعداد گروگان‌هایی که حماس در جریان عملیات خود گرفته و به نوار غزه منتقل شده‌اند به 199 نفر رسیده است که آمار جدیدی را ده روز پس از حمله نشان می‌دهد.

پیشتر دانیل هاگاری، سخنگوی ارتش اسرائیل در یک کنفرانس مطبوعاتی گفته بود که ما به خانواده 199 گروگان اطلاع داده‌ایم.

یک روز پس از حمله مسلحان حماس به بخش‌هایی از مناطق مرزی اسرائیل و انجام حملاتی به مقرهای نظامی و شهرهای مجاور غزه که منجر به کشته‌شدن بیش از 1400 نفر شد، اسرائیل یکشنبه گذشته به نوار غزه اعلام جنگ کرد.

بمباران مداوم از 7 اکتبر منجر به نابودی کامل محله‌هایی در نوار غزه شد.

طبق آمار وزارت بهداشت فلسطین تاکنون حداقل 2750 نفر در نوار غزه کشته و 9700 نفر دیگر که اکثر آنها غیرنظامی بودند، مجروح شدند.
+8
رأی دهید
-60

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۲
  sama128 - شیراز، ایران
  سناریو جنگ حماس این بود ؛ جمهوری اسلامی دید اوضاع خیط و عربستان به زودی با اسرائیل مثل چند کشور قبلی توافق میکنه اگر هم بخوان مثل سری های قبل از غزه فقط موشک پرت کنند اولا اسرائیل با گنبد آهنین میزنه بعدش هم کاری پیش نمیره باید یه حمله بکنند یه کشتار وسیع بکنند بخصوص از مردم عادی اسرائیل را در عمل انجام شده بگذارند بعد از اینکار اسرائیل مجبور اساسی یه کاری بکنه باید بمباران کنه باید حمله زمینی بکنه و .. که باعث کشته شدن مردم غزه هم به طبع میشه وقتی این استراتژی به عمل نشست کشورهای دیگه از دست اسرائیل شاکی میشن و هم توافق عربستان با اسرائیل پر میشه همه دامنه یه جنگ وسیع علیه اسرائیل شروع میشه در واقع از کشته شدن مردم غزه که متاسفانه گیر افتادن این وسط به عنوان سپر تهاجمی علیه اسرائیل استفاده میکنیم یعنی آب را گل آلود کن و ماهی بگیر حسابی
  22
  20
  ‌سه شنبه ۲۵ مهر ۱۴۰۲ - ۱۳:۲۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  amiga1200 - تهران، ایران
  وقتی ننه مبارکتون را تو متختتون کردند می فهمید هراس چه معنا دارد.حماس تمام شد..
  22
  18
  ‌سه شنبه ۲۵ مهر ۱۴۰۲ - ۱۵:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  antifascism - تهران، ایران
  قدیما ه سریال عذالدین قسام ساختن فکر کردن فیلم سینمایی هستش. تمام گروهکها و حکومتهای تروریستی مثل ایران توسط غرب و آمریکا اداره میشه والا 45ساله ملت ایران فریاد میزنن ما جمهوری اسلامی نمیخواهیم و میریزن تو خیابون اما کسی یه سنگ دستشون نمیده چه برسه اسلحه! چون این حکومت عامل کثافت در خاورمیامنه توسط آمریکاست.
  12
  11
  ‌سه شنبه ۲۵ مهر ۱۴۰۲ - ۱۵:۵۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.