حمله تروریستی در بروکسل؛ دیدار بلژیک-سوئد به دلیل کشته‌شدن دو هوادار سوئدی نیمه‌تمام ماند

دادستانی بلژیک اعلام کرد که دو نفر در اوایل عصر امروز بر اثر تیراندازی در شهر بروکسل، پایتخت کشته شدند و مظنون متواری است. دو نفر دیگر نیز در این حمله مجروح شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه و به نقل از یک منبع نزدیک به پرونده، ویدئویی از فردی که مسئولیت این حمله را قبول می‌کند در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده که طبق آن مردی به زبان عربی صحبت و خود را وابسته به داعش معرفی می‌کند. وی همچنین در این ویدئو می‌گوید که با کشتن سه نفر که پیراهن تیم ملی سوئد را پوشیده بودند انتقام گرفته است.  برخی نیز در شبکه‌های اجتماعی می‌گویند که وی پیش از حمله «الله اکبر» گفته است.

طبق گزارش یکی از رسانه‌های بلژیک (La Dernière Heure) قربانیان سوئدی بودند و به احتمال زیاد هواداران تیم فوتبال سوئد بودند که عصر امروز در مسابقات مقدماتی یورو ۲۰۲۴ مقابل بلژیک قرار گرفت.

نخست‌وزیر بلژیک نیز از «حمله‌ای» سخن گفت که هدف آن شهروندان سوئد بوده است.

سلوان مومیکا، پناهجوی عراقی ساکن سوئد، در ماه ژوئن گذشته صفحات قرآن را پاره کرد و به آتش کشید. او بار دیگر حدود یک ماه بعد در تجمعی در استکهلم یک جلد قرآن را به زیر پا انداخت و لگدمال کرد. این حرکت موجی از خشم و اعتراض را بین مسلمانان ایجاد کرد.
بازیکنان تیم ملی فوتبال سوئد پس از اطلاع از کشته‌شدن دو طرفدار خود در خیابان‌های بروکسل با شلیک گلوله توسط یک فرد مسلح که ویدیوهای تایید‌نشده‌ای از وابستگی‌اش به داعش منتشر شده، از ادامه بازی مقابل بلژیک در نیمه دوم خودداری کردند.

در پی یک حمله مسلحانه در اطراف ورزشگاه کینگ بودوئن بروکسل، دو طرفدار تیم ملی سوئد به ضرب گلوله کشته شدند. پس از این اتفاق، شهردار این شهر در شبکه اجتماعی ایکس از محاصره کامل فضای اطراف ورزشگاه توسط نیروهای پلیس و هماهنگی با وزیر کشور، خبر داد.
+3
رأی دهید
-2

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.