چرا هزار پرنده خود را به ساختمانی در شیکاگو کوبیدند؟

العربیه: جان باختن بیش از هزار پرنده مهاجر پس از تصادف با یک ساختمان شیشه‌ای در شیکاگو هواداران محیط زیست را سخت نگران کرده است. کارشناسان می‌گویند «ترکیبی مرگبار» از فصل مهاجرت، هوای بد، و فقدان اقدامات ساختمان‌سازی «پرنده‌دوستانه» مسئول این واقعه بوده است.

چهارشنبه هفته پیش بیش از هزار پرنده خود را به ساختمان «مرکز کناردریاچه مَکورمیک» در ساحل دریاچه میشیگان کوبیدند و مردند. به گفته کارشناسان، پرندگان برای آغاز سفر خود منتظر بادهای مناسب بودند. هنگامی که این بادها رسیدند، تعداد بسیار زیادی پرنده به هوا برخاستند، که باعث ازدحام آسمان شد.

علاوه بر این، هوا در آن شب مه‌آلود بود، و ابرها در نزدیکی سطح زمین قرار داشتند، که باعث شد پرندگان مجبور شوند در ارتفاع پایین پرواز کنند و با ساختمان بزرگ برخورد کنند.

به گفته کارشناسان، ساختمان‌هایی که چراغ‌های خود را هنگام شب در موقع مهاجرت پرندگان روشن می‌گذارند، عامل تصادفات بیشتری می‌شوند. مکورمیک یکی از اولین ساختمان‌هایی است که پرندگان مهاجر در هنگام پرواز در امتداد دریاچه میشیگان با آن روبرو می‌شوند. چراغ‌های بسیار این ساختمان مانند یک فانوس دریایی عمل می‌کند، و باعث می‌شود پرندگان به سمت آن جذب شوند و با ساختمان تصادف کنند.

با این حال، پرندگان حتی در طول روز نیز به تعداد نسبتا زیاد با ساختمان مکورمیک برخورد می‌کنند، که نشان می‌دهد پانل‌های شیشه‌ای بزرگ ساختمان آنها را گیج می‌کند. کارشناسان می‌گویند استفاده از صفحه‌های شیشه‌ای بزرگ باعث می‌شود پرندگان گیج شوند و تصور کنند فضا باز است، و با سرعت زیاد خود را به شیشه بکوبند و کشته شوند.

کارشناسان حادثه تصادف پرندگان مهاجر با مرکز مکورمیک را «واقعه‌ای خطیر» نامیدند. به گفته آنها، تعداد پرندگان کشته‌شده در حادثه مکورمیک طی رویداد اخیر تقریباً معادل تعداد پرندگانی است که طی یک سال در برخورد با این ساختمان می‌میرند.
+10
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.