درخواست حماس از سازمان ملل: حملات اسرائیل به بیمارستان‌ها را متوقف کنید

العربیه: گروه حماس از سازمان ملل خواست تا برای توقف حمله اسرائیل به بیمارستان‌ها، پرسنل پزشکی و مراکز بشردوستانه در نوار غزه، فورا مداخله کند.

حماس، شنبه 22 مهر در بیانیه‌ای اعلام کرد که «ارتش اسرائیل با حمله مستقیم به بیمارستان‌ها و مراکز بهداشتی، بر ارتکاب جنایات جنگی و نسل‌کشی بیشتر، علیه مردم در نوار غزه، اصرار می‌ورزد.»

در این بیانیه آمده است: «درخواست ارتش اسرائیل از کادر پزشکی بیمارستان العوده در شمال غزه برای تخلیه و خروج از غزه، بیانگر نیات جنایتکارانه از پیش برنامه‌ریزی شده این ارتش نسبت به مردم غزه از طریق محروم کردن آنها از حق اساسی خود برای دریافت خدمات بهداشتی و اضطراری است. این اقدام به تنهایی و طبق قوانین بشردوستانه بین‌المللی، جنایت جنگی محسوب می‌شود.»
مهلت دوساعته
پیشتر، اسرائیل تنها دو ساعت برای تخلیه بیمارستان العوده مهلت داده بود که این مهلت را متعاقبا تا شش صبح شنبه، تمدید کرد.

این موضوع، سازمان پزشکان بدون مرز را بر آن داشت تا طی بیانیه‌ای رسمی، از جهان درخواست کمک کند. در این بیانیه آمده بود: «اسرائیل تنها دو ساعت برای تخلیه بیمارستان العوده مهلت داد. تیم‌های پزشکان بدون مرز همچنان در حال درمان بیماران هستند.»

این سازمان با تاکید بر تلاشش برای محافظت از کارکنان و بیماران افزود: «ما به صراحت این اقدام، تداوم خونریزی‌های کور و حمله به مراکز بهداشتی غزه را محکوم می‌کنیم.»

از سویی، دکتر احمد مهنا، مدیر بیمارستان العوده، به «العربیه»گفت که درخواست تخلیه، غیرمنطقی است زیرا شمار زیاد زخمی‌های تحت درمان در این بیمارستان، به هیچ شکلی قادر به حرکت نیستند. او همچنین گفت که موارد متعدد زایمان در این بیمارستان در حال رسیدگی است.

مهنا افزود: «کادر پزشکی بر ماندن در داخل بیمارستان و ارائه خدمات به بیماران اصرار دارند و تسلیم تهدیدات اسرائیل مبنی بر تخلیه آن با هدف بمباران بیمارستان نمی‌شوند زیرا جابجایی بیماران و زخمی‌ها ناممکن است و جاده‌ها نیز برای حرکت، کاملا ناامن هستند.»

او خاطرنشان کرد که در اثر بمباران اطراف این بیمارستان، خسارات مادی زیادی به بار آمده است.

این بیمارستان با بیش از 20 سال سابقه، به شهروندان فلسطینی در منطقه شمالی غزه خدمات داده و با آژانس «آنروا» نیز قرارداد دارد.

پیش از این، سازمان‌های بشردوستانه و پزشکی از کشته‌شدن شماری از امدادگران خبر داده بودند و وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد که از شنبه گذشته تاکنون، 10 امدادگر کشته شدند.
+4
رأی دهید
-39

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۲۴
  varied - ریزه، ترکیه

  اما درخواست سازمان ملل از تروریستهای حماس خانه های امن زراد خانه ها و پناهگاههای خود را از بیمارستانها و مدارس بیرون بکشید این تروریستهای برای درامان ماندن از بیماران و کودکان مدارس بعنوان سپر بلا استفاده میکنند
  0
  52
  شنبه ۲۲ مهر ۱۴۰۲ - ۱۳:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا

  چون حماس تو بیمارستان و مدرسه قایم شده و کثافکاری را از اونجا کنترل میکنه. عرب وحشی
  1
  43
  شنبه ۲۲ مهر ۱۴۰۲ - ۱۳:۳۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۱
  تنها در اینجا - کپنهاگ، دانمارک
  اولش (الدرم بلدرم) و آخرش گریه, داستان این عرب‌ها همیشه همین بوده
  0
  19
  شنبه ۲۲ مهر ۱۴۰۲ - ۱۸:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.