افشای اسناد فوق‌سری؛ حماس عمدا مدارس ابتدایی و یک مرکز جوانان را هدف قرار داد

صدای آمریکا: ان بی سی نیوز روز جمعه اعلام کرد به اسنادی فوق‌سری دست پیدا کرده که نشان می‌دهد، حماس طرح‌های دقیقی برای هدف قرار دادن مدارس ابتدایی و یک مرکز جوانان در اسرائیل، کشتن هرچه بیشتر مردم، گرفتن گروگان‌ و انتقال سریع آنها به نوار غزه داشته است.

به گزارش این رسانه خبری، نیروهای امنیتی اسرائیل این اسناد را که در میان اجساد «تروریست‌های حماس» پیدا کرده و با ان بی سی، به اشتراک گذاشته‌اند، شامل نقشه‌های دقیقی است و نشان می‌دهد که حماس قصد کشتن یا گروگان‌گیری غیرنظامیان و کودکان مدرسه را داشته است.

گفته می‌شود این طرح‌های حمله، که عنوان «فوق سری» دارند، شامل دستوراتی برای دو واحد آموزش دیده حماس برای محاصره و نفوذ به روستاها و هدف قرار دادن مکان‌هایی است که غیرنظامیان از جمله کودکان در آن تجمع می‌کنند.

براساس اعلام ان بی سی، یکی از صفحات این سندهای «فوق سری» طرح حمله به کفار سعد از سوی «واحد رزمی ۱» برای حمله به یک مدرسه را نشان می‌دهد، «واحد رزمی ۲» نیز مسئول «جمع آوری گروگان‌ها» است.

به گفته یک منبع در ارتش اسرائیل و یک منبع در دولت، طرح دقیق حمله به کفار سعد بخشی از مجموعه اسنادی است که مقامات اسرائیلی در حال تجزیه و تحلیل آنها هستند ضمن آنکه شواهد ورود «تروریست‌های حماس» به کیبوتس در ۱۵ مهر ماه نیز نشان می‌دهد تاکتیک‌های عملیاتی مشابه آن چیزی است که در این اسناد به دست آمده است.

مقامات اسرائیل همچنین گفته‌اند اسنادی دارند که نشان می‌دهد حماس برنامه‌های خاصی را برای حمله به روستاها، هدف قرار دادن عمدی زنان و کودکان و حتی تخریب مطبهای پزشکی، سوپرمارکت‌ها و سالن‌های غذاخوری در اختیار داشته‌اند.

یکی از مقامات ارتش اسرائیل هم به ان بی سی گفت که از میزان برنامه‌ریزی برای تضمین حداکثر تلفات غیرنظامیان شگفت‌زده شده چرا که هرگز چنین برنامه‌ریزی دقیقی را برای یک حمله تروریستی ندیده است.

بایدن، رئیس جمهوری آمریکا، روز سه‌شنبه در نطقی تلویزیونی با اشاره به خشونت‌ شدید حماس علیه غیرنظامیان گفت حماس «تشنه به خون» است و از داعش نیز بدتر است. او گفت حماس غیرنظامیان از جمله زنان و کودکان را کشته است و حتی صدها نفر را که در یک فستیوال موسیقی صلح در نزدیکی غزه در جنوب اسرائیل شرکت کرده بودند، از بین برده است.
+25
رأی دهید
-7

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۲۴
  varied - ریزه، ترکیه

  تازگی نداره این شگرد همیشگی تروریستهای اسلامی است از زمان پیامبر شارلاتان تا به حال چنین بوده که زنان و کودکان را اول بکشند تا رعب و حشت بیشتر شود داعش هم همین کار را میکرد
  6
  43
  شنبه ۲۲ مهر ۱۴۰۲ - ۱۲:۵۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.