مک‌کانل: نشانه‌هایی وجود دارد که جنگ با کمک‌ قابل توجه جمهوری اسلامی سازماندهی شده است

 میچ مک‌کانل، رهبر جمهوری‌خواهان سنای آمریکاصدای آمریکا: میچ مک‌کانل، رهبر جمهوری‌خواهان سنای آمریکا، با انتشار مقاله‌ای در وال‌استریت جورنال» به تشریح نظرات و دیدگاه‌های خود را درباره تنش‌های اخیر در خاورمیانه پرداخت.

او در این مقاله نوشت: «در حالی‌ که شنبه صدها تروریست مورد حمایت ایران برای قصابی کودکان و بزرگسالان، ربودن غیرنظامیان اسرائیلی، و به نمایش گذاشتن پیکر برهنه زنانی که به قتل رساندند در خیابان های غزه، به اسرائیل هجوم بردند، بسیاری از هموطنان فلسطینی و حامیانشان در سراسر جهان آنها را تشویق کردند.»

او در ادامه افزود: «جهان یک بار دیگر چهره شیطان را دیده است. کسانی که در غرب دموکراتیک زندگی می‌کنند باید درک کنند که این بربریت، مانند آنچه در جنگ روسیه علیه اوکراین شاهد بودیم، همه ما را تهدید می‌کند. به گفته آقای مک‌کانل‌ «جهان متمدن باید بیش از ابراز همبستگی لفظی با اسرائیل همراه باشد.»

رهبر جمهوری‌خواهان سنای آمریکا در این مقاله راهکارهای عملی برای آمریکا، متحدان، و شرکای این کشور در جهت کمک به اسرائیل ارائه کرد.

میچ مک‌کانل درباره ایران گفت: «در حال حاضر نشانه‌هایی وجود دارد که این جنگ با کمک‌های قابل توجهی از سوی جمهوری اسلامی سازماندهی شده است. فعال‌ترین دولت حامی تروریسم در جهان مدت‌هاست که به حماس و جهاد اسلامی فلسطین آموزش و کمک‌های مرگبار ارائه کرده است، درست مانند حزب‌الله در سوریه و لبنان و تعداد زیادی از نیروهای نیابتی عراق و یمن.»

او در ادامه افزود: «گسترش همکاری بین تهران و مسکو را تشخیص می‌دهیم. همان پهپادهای مرگ ایرانی که تهران در اختیار عوامل تروریستی خود قرار داده، توسط روسیه برای ایجاد رعب و وحشت در شهرهای اوکراین استفاده می شود.»

به گفته آقای مک‌کانل، علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، وعده داده است که اسرائیل توسط فلسطینی‌ها و نیروهای مقاومت در منطقه نابود خواهد شد، و همچنین سخنگوی حماس به صورت علنی از حمایت مرگبار ایران تشکر کرده است.

رهبر جمهوری‌خواهان سنای آمریکا یادآور می‌شود که تنها یک روز پیش از این حمله وحشیانه مورد حمایت جمهوری اسلامی، نرگس محمدی، فعال حقوق زنان ایرانی، که زندانی است، جایزه صلح نوبل را دریافت کرد.

او در ادامه می‌افزاید: «از هنگام قیام سراسری ایرانیان در اعتراض به کنترل وحشیانه رژیم آخوندی، و کشته شدن مهسا امینی در سپتامبر ۲۰۲۲، شاهد حمایت و همبستگی تاریخی با آنها در در سراسر اروپا و امریکا بوده‌ایم.

به گفته میچ مک‌کانل «اما نشان دادن حمایت نمادین کافی نیست، ما باید همچنین به رژیم فشار معناداری وارد کنیم تا رفتار خود را در داخل و خارج تغییر دهد.

در پایان مقاله، مک‌کانل معتقد است که «جهان متمدن باید هزینه‌های سنگینی را بر تروریست‌ها و حامیان آنها تحمیل کند.» وی می‌نویسد که «غرب باید تحریم‌های گسترده‌ای را علیه جمهوری اسلامی اعمال کند و حق پرواز هواپیماهای ایرانی را لغو کند.»

همچنین، مک‌کانل پیشنهاد می‌کند که کشتی‌هایی که ایران برای دور زدن تحریم‌ها استفاده می‌کند، توقیف شود. بانک‌های ایرانی باید از دسترسی به غرب محروم شوند و فعالیت تجاری ایرانیان در اروپا باید متوقف شود.
+30
رأی دهید
-9

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۴
  antifascism - تهران، ایران
  نشانه هایی! وقتی گروگانگیرها اسیرای بدبخت اسرائیل رو در کمال حقارت و در بدترین پوزیشن مجبور میکنه به زبان شاخه هندی بخش افغانی یعنی فارسی سلام فرمانده رو بخونن. وحشیهای عقده ای.
  4
  16
  ‌پنجشنبه ۲۰ مهر ۱۴۰۲ - ۲۳:۲۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۷
  سرزمین اریا - کویت ، کویت
  خره .این رو که همه میدونن .جرأت جواب دادن ندارید .تنها کاری که ازتون بر میاد تحریم هست
  1
  6
  جمعه ۲۱ مهر ۱۴۰۲ - ۰۹:۳۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.