ترامپ: نتانیاهو در لحظات آخر از مشارکت در عملیات ترور سلیمانی شانه خالی کرد

العربیه: دونالد ترامپ، رئیس جمهوری پیشین آمریکا در جمع هوادارانش در «وست پالم بیچ» در ایالت فلوریدا به شدت از بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل انتقاد کرد.

ترامپ، صبح پنج‌شنبه 20 مهر گفت، اسرائیل و آمریکا در حال برنامه‌ریزی برای کشتن قاسم سلیمانی، فرمانده پیشین سپاه قدس ایران بودند که مدت کوتاهی پیش از انجام عملیات، به او اطلاع داده شد که اسرائیل در این عملیات شرکت نخواهد کرد.

او با تمسخر از نتانیاهو افزود: «هرگز فراموش نمی‌کنم که بی‌بی نتانیاهو چگونه ما را ناامید کرد. این اقدام بسیار وحشتناکی بود.»

رئیس جمهوری پیشین آمریکا از نهادهای اطلاعاتی اسرائیل و شماری از مقامات نظامی این کشور هم درباره عدم پیش‌بینی حمله حماس به‌شدت انتقاد کرد.

او همچنین برخی ژنرال‌های اسرائیلی را به‌دلیل وجود نقاط ضعف آشکار ارتش در مرز شمالی با لبنان به باد انتقاد گرفت.

ترامپ گفت: «وزیر دفاع یا یک مقام نظامی اسرائیل تصریح کرد که امیدواریم حزب‌الله از شمال به ما حمله نکند چون‌ این مکان نقطه ضعف ما محسوب می‌شود» و افزود که «روز بعد حزب‌الله از همان نقطه به آنها حمله کرد.»

او همچنین درخواست دولت جو بایدن، رئیس جمهوری کنونی آمریکا پیرامون عدم حمله حزب‌الله از شمال به اسرائیل را به سخره گرفت و بیان کرد: «دو شب پیش دیدم که همه اعضای تیم امنیتی بایدن خواستار عدم حمله حزب‌الله از شمال شده‌اند، چرا که این نقطه خطرناک‌ترین مکان برای اسرائیل است.»

ترامپ به سخره گفت: «حزب‌الله بسیار با هوش است.»

اظهارات ترامپ واکنش‌ها و انتقادات بسیاری را در رسانه‌های اسرائیلی در بر داشت.

به‌رغم این انتقادات، ترامپ تاکید کرد که «باید از اسرائیل پشتیبانی کنیم، چاره دیگری نداریم.»

ترامپ همچنین اشاره کرد که اگر او رئیس جمهوری آمریکا بود، حمله حماس را کشف و خنثی می‌کرد.

حمله غافلگیرکننده گروه حماس در شنبه گذشته به کشته‌شدن بیش از 1300 اسرائیلی از جمله 220 افسر و‌ سرباز این کشور منجر شد. در مقابل، حملات هوایی گسترده اسرائیل به غزه تاکنون به کشته‌شدن 1200 فلسطینی و زخمی‌شدن بیش از 5600 نفر دیگر انجامیده است.
+38
رأی دهید
-16

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۷
  hamidesabz - لندن، انگلستان

  آره ترامپ خیلی باهوشه..! اگر قبول کنیم که توافق پشت پرده نبوده باید قبول کرد که این آقای باهوش توسط عواملی که عروسک گردان خامنه ایی هستند، بازی خورد و تنها گزینه ایی که توانایی و پتانسیل کودتا داشت و ممکن بود قدرت خامنه ایی را تهدید کند را ترور کرد!!
  44
  13
  ‌پنجشنبه ۲۰ مهر ۱۴۰۲ - ۱۰:۲۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  hamidesabz - لندن، انگلستان
  البته خوبه که اینجا فقط منفی می گیرم!! سال 57 وقتی که پدرم از حضور ژنرال هایتزر در پایگاه دوشان تپه تهران و توطئه کودتا و جایگزینی شاه با خمینی صحبت به میان آورد به ساواکی بودن متهم شد و تهدید به قتل شد و البته همه شیشه های منزلمان هم شکست!
  20
  13
  ‌پنجشنبه ۲۰ مهر ۱۴۰۲ - ۱۲:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۱
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  hamidesabz - لندن، انگلستان
  عزیز دلم. یعنی چی؟ شغال برود و کفتار بیاید!؟ بعلاوه امثال سلیمانی ادم های بیسواد و کم سوادی هستند که افضلیت آخوندهای شیعی را تقدیس میکنند
  3
  24
  ‌پنجشنبه ۲۰ مهر ۱۴۰۲ - ۱۲:۵۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  hamidesabz - لندن، انگلستان
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  جایگزین شدن خامنه ایی با کسی مثل سلیمانی به هیچ وجه به هیچکدام از ایده آل های من کمترین قرابتی نداشته و ندارد! ولی این زنگ خطری بود برای خامنه ایی و قدرتهایی که پشت سرش هستند! ژنرالی که مشغول بسط دادن به محبوبیتش در بین زیردستانش بود، و زاویه ایی که به تدریج با هسته قدرت خامنه ایی پیدا میکرد! زنگ خطر را برای خامنه ایی و قدرتهای پشت سرش را به صدا در آورد، درست همانطور که بیست و چهار سال قبل ژنرال قدیمی تر صیاد شیرازی زنگ خطر را به صدا در آورد و حذف شد!
  6
  6
  ‌پنجشنبه ۲۰ مهر ۱۴۰۲ - ۱۸:۲۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.