خبرگزاری برنا: حال آرمیتا گراوند وخیم شده و علائم حیاتی‌اش به وخامت گراییده

صدای آمریکا: یک خبرگزاری رسمی وابسته به جمهوری اسلامی در گزارشی که پس از انتشار حذف شد اعلام کرد «علائم حیاتی» آرمیتا گراوند در چند روز گذشته «تغییر یافته و تا حدودی به وخامت گراییده است.»

خبرگزاری برنا، وابسته به وزارت ورزش و جوانان جمهوری اسلامی، روز چهارشنبه ۱۹ مهر در گزارشی کوتاه بر اساس «پیگیری‌های خبرنگار» خود با ادعای «تلاش‌های مستمر کادر پزشکی بیمارستان فجر» اعلام کرد: «علائم حیاتی نسبتا پایدار آرمیتا گراوند طی چند روز گذشته تغییر یافته و تا حدودی به وخامت گراییده است.»

این رسانه حکومتی در گزارشی که پس از انتشار از پلتفرم‌های مختلف حذف شد، همچنین نوشت که «تلاش تیم پزشکی برای بهبود» این دانش‌آموز ۱۶ ساله «همچنان ادامه دارد.»
گزارش خبرگزاری برنا از وضعیت آرمیتا گراوند که پس از انتشار حذف شدبا وجود حذف این گزارش، برخی رسانه‌های داخل ایران از جمله خبرآنلاین این گزارش را به نقل از خبرگزاری برنا منتشر کردند.
در تازه‌ترین واکنش‌های مقامات جمهوری اسلامی درباره به کما رفتن دختر دانش‌آموز در مترو تهران، احمد وحیدی، وزیر کشور، گفته است: «این مسئله یک مسئله کاملا شفاف و روشن است. یک حادثه و اتفاقی بود که ممکن است هر روز در هر جای کشور اتفاق بیافتد. دشمنان کشور نمی‌خواهند فضای عمومی کشور آرام باشد. آنان تلاش کردند کشور را به آشوب بکشانند.»

دکتر آوند فردی که با کمک هوش مصنوعی ویدئوی روایت شده جمهوری اسلامی درباره واقعه به کما رفتن آرمیتا گراوند را بررسی کرده، نکات مبهم این روایت را مورد تأکید قرار داده و به جزئیات ناگفته‌ای رسیده است.

او با اشاره به بریده شدن برخی فریم‌ها از ویدئو توسط مقامات جمهوری اسلامی «به عنوان پزشک» به صدای آمریکا گفته که اوپراتور اورژانس برای کمک کردن به بیمار پرسش‌های زیادی می‌پرسد که «هیچ کدام از آنها در فایل صوتی نیست و مسلما قطع شده و برداشته شده چرا که می‌خواهند حقیقت را پنهان کنند.»

به گفته آوند فردی، «مسلما شخصی که به اورژانس زنگ زده، گفته که این شخص خودش از حال رفته یا یک نفر هلش داده، ضربه به سرش خورده» چرا که «اورژانس باید بداند چه اتفاقی افتاده که بتواند کمک کند.»
گفتگو با دکتر اوند فردی درباره نکات مبهم و کشفیاتی از دلایل بستری‌شدن ارمیتا گراوندآرمیتا گراوند، دانش‌آموز ۱۶ ساله که صبح نهم مهر همراه دو تن از دوستانش بدون بر سر داشتن حجاب اجباری عازم مدرسه بود، در ایستگاه مترو «شهدا» بر اثر هل داده شدن از طرف مأمور «حجاب‌بان» سرش به آهن برخورد کرد و به کما رفت. او در ۱۰ روز گذشته در بیمارستان فجر وابسته به دانشگاه علوم پزشکی ارتش در شرایط «امنیتی» بستری است.
از مهسا امینی تا آرمیتا گراوند؛ تلاش جمهوری اسلامی برای لاپوشانی یک جنایت دیگراین واقعه واکنش‌های گسترده‌ای در رسانه‌های اجتماعی برانگیخت.
کشیدن تصویر آرمیتا گراوند و نصب آن در پارک لاله تهراندوازدهم مهر یک منبع مطلع به صدای آمریکا گفت که دوستان و خانواده آرمیتا گراوند تهدید شده‌اند که با هیچ رسانه‌ای مصاحبه نکنند، مگر این که از سوی مقامات به آنها اجازه داده شود.

به گفته این منبع، فضای «شدیدا امنیتی» در خیابان‌های منتهی به بیمارستان فجر نیروی هوایی حاکم است و نیروهای پرتعداد لباس شخصی در آن جا مستقر شده‌اند.
یک منبع مطلع به صدای آمریکا از فشارهای امنیتی بر خانواده و دوستان آرمیتا گراوند گفتدفتر معاون فرستاده ویژه آمریکا در امور ایران درباره اخبار مربوط به آرمیتا گراوند و به کما رفتن این دختر ۱۶ ساله به خاطر درگیری با ماموران «حجاب اجباری» در رسانه اجتماعی «ایکس» نوشت: «از شنیدن گزارش‌های حمله پلیس به این دختر ۱۶ ساله، شوکه و نگران هستیم.»

این دفتر اضافه کرد: «ما اخبار وضعیت او را دنبال می‌کنیم، همچنان در کنار مردم شجاع ایران می‌ایستیم و با جهان همکاری می‌کنیم تا رژیم ایران را در قبال تخلفاتش پاسخگو کنیم.»

همچنین، مایکل مک‌کال، رییس کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا در پیامی درباره حمله به آرمیتا گراوند واکنش نشان داده و ضمن اعلام انزجار، آن را مشابه حمله‌ای دانسته که به کشتن مهسا امینی در یک سال پیش منجر شد.

علاوه بر این، عفو بین‌الملل نیز با انتقاد از «مخفی‌کاری» حکومت جمهوری اسلامی خواستار انجام تحقیقات مستقل بین‌المللی درباره «جراحت وخیم» آرمیتا گراوند شده و رها بحرینی،‌ پژوهشگر این سازمان به صدای آمریکا گفته است که نگرانی جدی وجود دارد که این دختر دانش‌آموز نیز قربانی خشونت حجاب اجباری شده است.
رها بحرینی: نگرانی جدی وجود دارد که آرمیتا گراوند هم قربانی خشونت حجاب اجباری شده است
+60
رأی دهید
-1

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۶
  Munchen - مونیخ، آلمان

  امیدواریم که حالش خوب بشه ولی متاسفانه به نظر میرسه رژیم کودک کش و جنایتکار جمهوری اسلامی مرتکب یک جنایت و کودک کشی دیگر شده،همانطور که تروریستهای داعشی حماس با ساپورت این رژیم ضد ایرانی،جنایات باورنکردنی و فجیعی از جمله سر بریدن دهها کودک بیگناه و تجاوز به جنازه دختران،کشتار پیرمردان و پیرزنان بیگناه روستاهای اسرائیل را مرتکب شدند.مرز خیر و شر هرگز تا امروز اینقدر آشکار و عریان دیده نمیشد.
  3
  43
  ‌چهارشنبه ۱۹ مهر ۱۴۰۲ - ۲۰:۲۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا
  یک جنگ مصلحتی راه انداختند تا تمرکز مردم از هجوم وحشیانه افغان به ایران و آرمیتا بره به سمت فلسطیز. تو دهنت علی خاینه ای
  0
  11
  ‌پنجشنبه ۲۰ مهر ۱۴۰۲ - ۰۱:۰۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Ginger - چگو، اسپانیا
  دکتر ریشو موارد اصلی را نمی گوید اگر ویدیو را دقیق نگاه کنید آرمنیا بعد از بیرون آورده شدن پاهایش حرکت دارد و بعد یکدفعه پایش دراز شده بی حرکت می شود آدم بیهوش پایش را نمی تواند حرکت بدهد، ایشان آنچه که مسلم است بر اثر بیهوشی به زمین نیافتاده یا در جلوی در مترو سرش را به دیوار زدند یا در داخل قطار یک آتش به اختیار هلش داده و همانجا جلوی قطار بر اثر خونریزی مغزی ناشی از ضربه جنایتکار رژیم اسلامی فوت شده است
  0
  0
  ‌پنجشنبه ۲۰ مهر ۱۴۰۲ - ۱۶:۲۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.