بایدن: حماس از داعش هم بدتر و «تشنه به خون» است

 جو بایدن -آرشیوصدای آمریکا: بایدن، رئیس جمهوری آمریکا، روز سه‌شنبه در نطقی تلویزیونی گفت ۱۴ آمریکایی در حمله غافل‌گیر کننده حماس به اسرائیل کشته شدند و شماری از شهروندان آمریکا اکنون گروگان حماس هستند.

او گفت هیچ کشوری و سازمانی نباید به فکر سوء استفاده از درگیری بین اسرائیل با حماس باشد. او نام کشور خاصی را اعلام نکرد. مقامات جمهوری اسلامی در ایران در میان طرفداران خود پس از کشتار غیرنظامیان در اسرائیل از سوی حماس، شیرینی و شربت پخش کردند.

جو بایدن گفت پیشتر با بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل صحبت کرده است. آقای بایدن بر حمایت نظامی از اسرائیل و ارسال مهمات و تجهیزات مورد نیاز اسرائیل که درگیر جنگ با حماس است، تاکید کرد و گفت: تردید نکنید که آمریکا پشت اسرائیل ایستاده است. او گفت اسرائیل دموکراتیک در برابر قساوت‌ها از خودش دفاع کرده است.

آقای بایدن با اشاره به خشونت‌ شدید حماس علیه غیرنظامیان گفت حماس «تشنه به خون» است و از داعش نیز بدتر است. او گفت هدف حماس کشتن مردم یهود است.

آقای بایدن گفت حماس غیرنظامیان از جمله زنان و کودکان را کشته است و حتی صدها نفر را که در یک فستیوال موسیقی صلح در نزدیکی غزه در جنوب اسرائیل شرکت کرده بودند، کشت.

رئیس جمهوری آمریکا گفت مردم اسرائیل یک لحظه خباثت را تجربه کردند. او گفت حماس با نقض تمامی معیارهای اخلاقی می‌گوید گروگان‌های خود را اعدام می‌کند.

جو بایدن گفت رنج ناشی از حمله حماس هیچ وقت فراموش نمی‌شود.

آقای بایدن در بخش دیگری از سخنانش تاکید کرد که هیچ توجیهی برای تروریسم وجود ندارد. او گفت حماس به هیچ وجه مدافع حقوق فلسطینی‌ها نیست و آنها می‌خواهند کشور اسرائیل را نابود کنند و از غیرنظامیان فلسطینی نیز به عنوان سپر انسانی استفاده می‌کنند.

رئیس جمهوری آمریکا بر افزایش سطح امنیت در جوامع و اماکن یهودیان در آمریکا تاکید کرد و گفت ما با تنفر و خشونت و تروریسم مخالفت می‌کنیم. او گفت تنفر در آمریکا علیه یهودیان، مسلمانان، و هر کسی که با تروریسم مخالف است، جایی ندارد.
+33
رأی دهید
-7

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۴
  Momijii - توکیو، ژاپن

  ای پیرسگ خرفت !
  8
  34
  ‌سه شنبه ۱۸ مهر ۱۴۰۲ - ۲۲:۰۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Momijii - توکیو، ژاپن

  پایه این آتیشا از گور تو بلند میشه ! بیچاره بی گناهانی که هم در اینجا و هم در اوکراین کشته و زخمی شدند و بی خانمان شدند !!
  8
  35
  ‌سه شنبه ۱۸ مهر ۱۴۰۲ - ۲۲:۱۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا
  .....زیادی نخور که همشون دست پرورده خودتونند . مخصوصا علی گدا
  1
  15
  ‌چهارشنبه ۱۹ مهر ۱۴۰۲ - ۰۰:۲۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  سیمرغ ایران - برلین، آلمان
  این بیشرف باید محاکمه بشه از زمانی که اومد فقط خرابکاری کرد اون از افغانستان اون اکراین حالا هم در خاورمیانه
  1
  15
  ‌چهارشنبه ۱۹ مهر ۱۴۰۲ - ۰۳:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.