درخواست مجازات برای شرکت کنندگان در جشن شادی در برلین به مناسبت حمله حماس به اسرائیل

برخورد پلیس در برلین با شرکت‌کنندگان در جشن طرفداری از حمله حماس به اسرائیلدویچه وله: در پی برگزاری مراسم جشن به مناسبت حمله حماس به اسرائیل در برلین، برخی از سیاستمداران آلمان خواستار مجازات شرکت‌کنندگان شده‌اند. در این راستا برخی حتی خواستار لغو تابعیت آلمانی برای شهروندان دوتابعیتی شده‌اند.

صحنه‌های شادی و پایکوبی طرفداران شبه‌نظامیان فلسطینی در منطقه "نویه‌کلن" برلین پس از حمله گروه حماس به اسرائیل، انتقاد شدید شماری از سیاستمداران آلمان را برانگیخته است. بخش قابل توجهی از ساکنان "نویه‌کلن" عرب‌تبار هستند.  

شمار زیادی از اعضای حزب‌‌های مختلف خواستار برخورد قاطع قانونی با شرکت‌کنندگان در مراسم جشن‌های اینچنینی و حمایت علنی از خشونت‌های گروه‌های اسلام‌گرای افراطی مانند حماس و حزب‌الله شده‌اند.

ریکاردا لانگ، یکی از دو رهبر حزب سبزهای آلمان در این راستا خواستار تدوین اقدامات سختگیرانه در سیاست داخلی آلمان شده است.

او به شبکه رادیویی "دویچلندفونک" آلمان گفت، تماشای مراسم جشن و پایکوبی در خیابان‌ها به خاطر اعمال ترور، حال او را بد کرده است.

کارستن لینه‌من، دبیر کل حزب دموکرات‌ مسیحی آلمان (CDU) نیز در گفت‌و‌گو با این شبکه خواستار لغو تابعیت آلمانی برای شهروندان دوتابعیتی شد که در چنین جشن‌هایی شرکت می‌کنند.

لینه‌من ضمن تاکید بر اهمیت پی‌گیری سریع این موارد از سوی دادگاه‌ها، خواستار ممنوعیت فعالیت شبکه "صامدون" که از حامیان زندانیان فلسطینی است، شد.

هواداران این گروه روز شنبه در برلین حمله شبه‌نظامیان حماس به اسرائیل را با پخش شیرینی جشن گرفتند.

هلگه لیند، نماینده حزب سوسیال دمکرات‌‌ آلمان (SPD) در مجلس فدرال (بوندستاگ) نیز به "دویچلندفونک" گفت: «ابراز تفاهم با تروریست‌ها از سوی تظاهرکنندگان در آلمان باید عواقبی مانند محدودیت در اجازه اقامت و ممنوعیت دریافت تابعیت این کشور را برای آنها داشته باشد.»
"مرکز اسلامی هامبورگ باید فوری تعطیل شود"
پس از حمله تروریستی حماس به اسرائیل، فراکسیون حزب دموکرات‌ مسیحی‌ در پارلمان ایالتی هامبورگ خواستار تعطیلی فوری مرکز اسلامی هامبورگ (IZH) شده است.

دنیس گلادیاتور، کارشناس سیاست داخلی این حزب به روزنامه "هامبورگر آبند بلات" گفت: «مرکز اسلامی هامبورگ سال‌هاست که در این شهر از نمایندگان افراط‌‌گرای اسلامی به نحو غیر قابل قبولی پذیرایی می‌کند.»

مرکز اسلامی که "مسجد آبی" در هامبورگ را اداره می کند، از سال ۱۹۹۳ تحت نظارت اداره حفاظت از قانون اساسی (سازمان امنیت داخلی) آلمان قرار گرفته است و "بازوی" جمهوری اسلامی ایران در آلمان محسوب می‌شود.
+110
رأی دهید
-10

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۳
  mina minavand - هانور، آلمان

  آلمانیهای گرامی لطفا بیدار بشید.
  6
  65
  دوشنبه ۱۷ مهر ۱۴۰۲ - ۲۰:۰۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۴
  varied - ریزه، ترکیه

  کلا هرکسی که از تروریستهای جماس و طویله اسلامی حمایت میکند باید از کشورهای اروپایی بیرون انداخت جای وحشی ها در اروپا نیست
  11
  70
  دوشنبه ۱۷ مهر ۱۴۰۲ - ۲۰:۱۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  shirzan - برلین، آلمان

  این تندروهای ترسو و فرصت طلب که هم خدا رو میخواهند و هم خرما را باید مثل موش دم شون رو گرفت از کشورهای دمکرات بیرونشون کرد اینها از دمکراسی چی میفهمند فقط برای امتیازاتش با هزار دروغ برای پناهندگی به این کشورها رو می آوردند در صورتیکه ذات و افکارشون داعشی و طالبانی هست. من خودم اگر فلسطینی ها به مراکز نظامی اسرائیل حمله میکردند شاید بهشون حق میدادم نه اینکه به یک عده غیرنظامی بدون سلاح و با اون حالت وحشیگری. آدم وقتی رفتار این به اصطلاح مسلمان ها رو با زن و بچه های بی دفاع می بینه از هرچی اسلام و دین هست حالش بهم میخوره
  8
  52
  دوشنبه ۱۷ مهر ۱۴۰۲ - ۲۰:۴۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۴
  Sasan 55 - پاریس، فرانسه

  تمام این اسلامگراهای تندرو و وحشی باید از کلیه کشورهای اروپایی اخراج بشوند و مهمتر از آن سیاستهای سختگیرانه تری در مقابل رژیم تبهکار ایران انخاذ بشود و کلیه روابط را با آنها قطع کنند.
  8
  48
  دوشنبه ۱۷ مهر ۱۴۰۲ - ۲۰:۴۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۶
  Munchen - مونیخ، آلمان
  بعد به این کثافتها در اروپا پناه داده اند و آب و نان بهشان میدن..باید تمام این بیشرفهای سوری ،عراقی و غیره را در همان خرابشده هایشان رها میکردند.اینها انسان نیستند.تمامشان اسلامگرا ،تروریست و وحشی هستند این هم سند و مدرک.کسانی که از کشتار وحشیانه مردم غیرنظامی به وجد آمده اند.
  4
  20
  دوشنبه ۱۷ مهر ۱۴۰۲ - ۲۱:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.