ازسرگیری پروازها در فرودگاه هامبورگ پس از تعطیلی موقت به دلیل «تهدید حمله به یک پرواز از تهران»

 فرودگاه هامبورگ آلمانرادیو فردا: ساعتی پس از آنکه فرودگاه هامبورگ آلمان خبر داد به‌دلیل تدابیر پلیس، از ساعت ۱۲:۴۰ روز دوشنبه هیچ پرواز یا فرودی از این فرودگاه انجام نشده، پروازها در این فرودگاه از سر گرفته شد.

ساعتی پس از آنکه فرودگاه هامبورگ آلمان روز دوشنبه ۱۷ مهر خبر داد به‌دلیل تدابیر پلیس، از ساعت ۱۲:۴۰ بعدازظهر دوشنبه هیچ پرواز یا فرودی از این فرودگاه انجام نشده، پروازها در این فرودگاه از سر گرفته شد.

پیشتر خبرگزاری آلمان به نقل از سخنگوی فرودگاه هامبورگ اعلام کرده بود که پروازها از این فرودگاه به دلیل تهدید به حمله به یک هواپیما که مبدأ پرواز آن تهران است متوقف شده است.

در این زمینه سخنگوی پلیس فدرال آلمان به خبرگزاری آلمان گفت که «پلیس فدرال صبح بامداد ایمیلی مبنی بر حمله به هواپیمای تهران - هامبورگ دریافت کرد و این تهدید بسیار جدی گرفته می‌شود.»

سخنگوی این فرودگاه در مورد ماهیت تهدید گزارش‌شده اظهار نظری نکرد.

بنابر گزارش‌ها، این هواپیمای ایرباس اِی۳۳۰ شرکت ایران‌ایر که از فرودگاه امام خمینی تهران پرواز کرده بود، حدود ساعت ۱۲:۲۰ بعد از ظهر در هامبورگ به زمین نشست و در محدوده ویژه‌ای قرار گرفت.

۱۹۸ مسافر و ۱۶ خدمه هواپیما بلافاصله هواپیما را ترک کردند و در محل جداگانه‌ای تحت بررسی امنیتی قرار گرفتند. هواپیما و چمدان آنها نیز مورد بازرسی قرار گرفت.

این گزارش درحالی منتشر شده که در همین روز، نشست ویژه‌ای با حضور صدراعظم آلمان، اولاف شولز، و رئیس‌جمهور فرانسه، امانوئل مکرون در هامبورگ آغاز به‌کار کرد.

در این نشست دو روزه که برای هماهنگی بهتر مناسبات دو کشور برنامه‌ریزی شده است، شمار زیادی از وزیران دو کشور نیز شرکت دارند.
+14
رأی دهید
-0

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۲۴
  varied - ریزه، ترکیه
  این ایمیل جعلی حتما کار خود طویله اسلامی بوده
  0
  18
  دوشنبه ۱۷ مهر ۱۴۰۲ - ۱۹:۰۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.