بسته شدن فرودگاه هامبورگ به دلیل تهدید علیه هواپیمای ایرانی

تعطیلی فرودگاه هامبورگ به دلیل تهدید علیه پرواز ایران ایردویچه وله: فرودگاه بین‌المللی هامبورگ از حدود ساعت ۱۲:۴۰ دقیقه روز دوشنبه ۹ اکتبر (به وقت محلی) به مدت ۱.۵ ساعت فعالیت‌های خود را متوقف کرد. علت این تصمیم "تهدید به حمله علیه هواپیمایی که از مقصد تهران به هامبورگ آمده" اعلام شد.

بنا به گزارش خبرگزاری آلمان فرودگاه بین‌المللی هامبورگ از حدود ساعت ۱۲:۴۰ دقیقه روز دوشنبه ۹ اکتبر (به وقت محلی) فعالیت‌های خود را متوقف کرد و هیچ هواپیمایی اجازه پرواز یا فرود نداشت. مدیریت فرودگاه بدون ذکر جزئیات علت این تصمیم را "تهدید به حمله علیه هواپیمایی که از مقصد تهران به هامبورگ آمده" عنوان کرده است.

یک سخنگوی پلیس فدرال گفت که صبح امروز "ایمیلی حاوی تهدید به حمله به هواپیمای مسیر تهران به هامبورگ دریافت کرده‌اند". این تهدید بسیار جدی تلقی شده است.

براساس این گزارش، این هواپیما اکنون در حال بررسی‌های امنیتی است و به دلیل فعالیت نیروهای آتش‌نشانی فرودگاه، امکان از سرگیری پروازها وجود ندارد.

طبق گزارش خبرگزاری آلمان، هواپیمای تهران به هامبورگ حدود ساعت ۱۲:۳۰ در هامبورگ به زمین نشسته است. پس از فرود، هواپیما در یک موقعیت ایمنی ویژه قرار گرفته است. تمام سرنشینان هواپیما از طریق یک خروجی جداگانه تخلیه شدند و قرار است تحت بررسی امنیتی قرار گیرند.

هواپیما و چمدان‌های موجود در این هواپیما نیز مورد بازرسی قرار می‌گیرند.

۱۹۸ مسافر و ۱۶ خدمه در این هواپیما هستند.
+30
رأی دهید
-1

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.