استمداد مادر دختری که پس از حمله حماس به اسرائیل ناپدید شد

مادر شانی لائوک در یک پیام ویدئویی عکسی از دخترش را در دست دارد و برای کسب اطلاعات بیشتر از مردم درخواست کمک می کندبی بی سی: یک مادر آلمانی از مردم خواسته که اگر اطلاعی در مورد دخترش دارند با او در میان بگذارند. گفته می‌شود که دختر او توسط شبه‌نظامیان فلسطینی از یک جشنواره رقص و موسیقی در جنوب اسرائیل، در نزدیکی نوار غزه ربوده شده است.

در تصاویری که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده، پیکر بیهوش یک زن را افراد مسلح حماس در پشت یک وانت بار انداخته و در خیابان‌ها رژه می‌روند.

شانی لائوک، یک گردشگر آلمانی است و در زمان حمله حماس به اسرائیل، برای شرکت در جشنواره صلح در آنجا حضور داشت.

شبه‌نظامیان حماس به روی شرکت‌کنندگان این جشنواره آتش گشودند و حاضران بیمناک از جانشان، به سمت صحرا در حال فرار بودند.

ریکاردا مادر شانی در یک پیام ویدیویی و با در دست گرفتن تصویری از دختر حدودا ۲۰ ساله خود می‌گوید که او «به همراه گروهی از گردشگران در جنوب اسرائیل توسط افراد حماس ربوده شده است.»

او گفت: «ویدیویی برای ما ارسال شد که در آن به وضوح می‌توانستم دخترمان را ببینم که بیهوش در خودروی فلسطینی‌ها در اطراف نوار غزه در حال حرکت است.»

مادر شانی از مردم خواسته که هرگونه کمک یا خبری از وضعیت دخترش دارند را برای او ارسال کنند.

با انتشار خبر حمله چند جانبه حماس به خاک اسرائیل در اوایل روز شنبه، خانواده خانم لائوک به سختی تلاش کردند تا با او تماس بگیرند.

این خانواده در حالی که به شدت وحشت‌زده بودند، ویدئویی را دیدند که به طور گسترده در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشته شده بود و زن جوانی را نشان می‌داد که در پشت یک وانت خودرو شبه‌نظامیان قرار داشت و دیگران فریاد می‌زنند «الله اکبر.»

در این ویدئو چهره این زن دیده نمی‌شود چون رو به صورت خوابانده شده بود، اما خانواده شانی می گویند که خانم لائوک را از روی خالکوبی‌های متمایز او شناسایی کرده‌اند.

تام واینتراب لائوک،‌ پسر عموی شانی به روزنامه آمریکایی واشنگتن پست گفته که خانواده «امیدوار» است که او را بیابند و در عین حال تاکید کرده که «حماس مسئول او و دیگران است.»

ارتش اسرائیل اعلام کرده که شماری از غیرنظامیان و سربازان اسرائیلی در این حمله «توسط حماس گروگان گرفته» شده‌اند.

گزارش شده که افراد دیگری از جمله جک مارلو، شهروند بریتانیایی، در این جشنواره مفقود شده‌اند. اگرچه سفارت اسرائیل در بریتانیا به بی‌بی‌سی گفته که «نمی‌داند آیا او گروگان گرفته شده یا خیر.»
(عکس شانی در سفری به مکزیک) او برای شرکت در یک جشنواره به اسرائیل سفر کرده بود که ناپدید شدمادر جک به سایت خبری «جوییش نیوز» گفته که آقای مارلو عضو تیمی بوده که از یک مهمانی در فضای باز حفاظت می‌کردند؛ این مهمانی در نزدیکی نوار غزه برگزار شده بود.

ویدئوهای منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی همچنین یک زن اسرائیلی دیگر را به نام نوآ ارگامانی نشان می‌دهد که در این مراسم شرکت کرده بود و توسط دو مرد موتورسوار ربوده می‌شود.

گیلی یوسکوویچ، که او نیز در این مراسم شرکت کرد، به بی‌بی‌سی گفت که زیر درختی در یک مزرعه پنهان شده بود در حالی که افراد مسلح به اطراف می‌رفتند و به هر کسی که پیدا می‌کردند تیراندازی می‌کردند.

درگیری در آن منطقه از جنوب اسرائیل و نوار غزه که از روز شنبه با حمله غافلگیرانه حماس آغاز شده بود براساس گزارش‌ها هنوز ادامه دارد.

شبه‌نظامیان فلسطینی صبح روز شنبه در پی موجی از حملات راکتی به سمت اسرائیل هجوم بردند که تاکنون صدها کشته و هزاران زخمی در اسرائیل برجای گذاشته است.

به گفته وزارت بهداشت غزه که توسط حماس اداره می شود، صدها نفر نیز پس از حملات هوایی اسرائیل به آن منطقه جان خود را از دست داده‌اند.
+29
رأی دهید
-6

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.