دختر جوانی به نام «یگانه» ۲۳ ساله سومین مورد زن کشی در شهر محلات استان مرکزی

 گفته شده یگانه رستمی، زن جوان ۲۳ ساله قربانی زن‌کشی توسط بستگان در شهر محلات است.صدای آمریکا: یگانه رستمی سومین زن جوان است که قربانی زن کشی توسط خانواده در شهر محلات در استان مرکزی در ماه‌های اخیر شده است.

سایت هه‌نگاو در گزارشی نوشت یگانه رستمی ۲۳ ساله بود و روز چهارشنبه ۱۲ مهر توسط دایی‌اش با یک اسلحه شکاری کشته شد. مظنون به قتل گفته از این قتل «انگیزه‌ ناموسی» داشت.

هه‌نگاو می‌گوید این زن جوان دو روز قبل از اینکه به قتل برسد از همسر خود در نهایت جدا شده بود و برای یافتن کار قصد داشت به تهران سفر کند اما در قم دایی‌اش او را از اتوبوس پیاده می‌کند و بعد از انتقال به روستای گل‌چشمه در حوالی شهر محلات، او را به قتل رسانده است. صدای آمریکا به طور مستقل نمی‌تواند جزئیات این گزارش را تائید کند.

تصویری از اعلامیه ترحیم یگانه رستمی منتشر شده و تنها گفته شده روز پنجشنبه مراسم تشییع و خاکسپاری او برگزار شد.

این سومین قتل مشابه در شهر محلات است. در یکی از موارد قبلی، زنی دیگر توسط همسر و فرزند پسرش به ادعای «انگیزه قتل ناموسی» کشته شده بود

فعالان حقوق زنان می‌گویند عدم سختگیری قضایی به قاتلان پرونده‌های زن کشی، موجب شده تا این موارد افزایش یابد. در یکسال اخیر موارد زیادی بوده پدر یا برادر زن جوان به بهانه عدم رعایت حجاب یا ارتباط با مردی دیگر، زن جوانی را به قتل رسانده باشند و قاتل با مجازات حداقلی روبرو شده باشد.

پیشتر برخی منابع حقوق بشری براساس آمار رسمی منتشر شده، گزارش داده بودند که در شش ماه نخست امسال، ۵۲ مورد زن کشی در ایران گزارش شده که حدود یک سوم آنها در استان تهران بود.

پیشتر مرجان کی‌پور، مدیر وب‌سایت «استاپ‌ فمساید ایران» که موارد زن‌کشی در ایران را ثبت می‌کند، با زیر سوال بردن آمار رسمی اعلام شده در رسانه‌های ایران به صدای آمریکا گفت در این آمار مهسا امینی، و همچنین سایر زنانی که تحت «فشارهای غیرعادی جمهوری اسلامی» جان‌شان را از دست داده‌اند، نیامده است.
+46
رأی دهید
-4

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۷
  ادوینو - گوالف، کانادا
  اینکه یک امر طبیعیست چرا اطلا خبرش را منتشر میکند این اعمال طبق دستورات وعقاید ملل مسلمان از جمله امسلمانان ایران امری ضروریست برای حفظ کجروی ناموسشان شما خودتان را نارحت نکنید چون اسلام جوابش را دارد.
  11
  5
  جمعه ۱۴ مهر ۱۴۰۲ - ۱۳:۴۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۱
  mitra55 - تهران ، ایران
  با اینکه با مجازات اعدام مخالفم اما برای ناموس کشی حق این افراد اعدام هست بدون چون چرا. به هزاران دلیل این افراد تهی مغز به خودشون اجازه حق زندگی و دخالت در امور شخصی افراد فامیل خود را می دهند و رای مرگ را آگاهانه برای آنان صادر می کنند. فقط اعدام .
  14
  26
  جمعه ۱۴ مهر ۱۴۰۲ - ۱۴:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Herzl - امستردام، هلند
  حرف من با آن احمقهای که فکر می کنند ناموسشون لایی پای خانمشون دخترشون خواهرشون هست آخه احمق آدم را به اعمالش خوبش ارزش گذاری می کنند و رحمت به پدر مادرش می فرستن یا به لا پای خانم خواهر مادرش ……رحمت می فرستن که تا حالا با کسی نبوده اگر خانم شوهردار با کسی دیگر ارتباط داره اگر راه آمد قبول کرد خطا کرده ببخشید و اگر نه راه حلش طلاق هست و اگر نه شوهر نداره غریضه جنسی خودشو بر طرف کرده وقتی غریضه جنسی فعال بشه کنترل سخته چطور مرد نمی تواند خودشو کنترل کنه ولی زن باید خودشو کنترل کنه مرتکب خطاء نشه اگر این کار زشت و حرام است بر مرد هم حرام و زشت است.
  1
  17
  جمعه ۱۴ مهر ۱۴۰۲ - ۱۶:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.