نخستین انسانها ۲۳ هزار سال قبل به آمریکا پا گذاشتند؛ انتشار نتایج مطالعه ردپاهای باستانی

 ردپاهای کشف شده در ایالت نیومکزیکوصدای آمریکا: زمین‌شناسان آمریکایی بر اساس نتایج مطالعات دقیق ردپاهای کشف شده در ایالت نیومکزیکو اعلام کردند این رد پاها متعلق به ۲۱ تا ۲۳ هزار سال قبل است.

به گزارش سی ان ان، تا زمانی که این ردپاهای باستانی در سال ۲۰۲۱ در جنوب آمریکا کشف شدند، دانشمندان قدمت حضور انسان در آمریکا را بین ۱۳ تا ۲۰ هزار سال قبل تخمین می‌زدند اما مطالعات دقیق زمین‌شناسی و سن‌سنجی، نشان می‌دهد که زمان حضور بشر در قاره آمریکا بسیار قدیمی‌تر از چیزی است که پیشتر فرض می‌شد.

بر اساس این خبر، محققان فسیل‌شناسی با مطالعات رادیوکربنی گرده مخروطیان و جمع‌آوری حدود ۷۵ هزار دانه گرده موجود در لایه‌های اصلی همتراز با ردپاها، و همچنین با استفاده از تکنیک تاریخ‌یابی «لومینسانس تحریک‌شده نوری» دانه‌های کوارتز در رسوبات فسیل، به سن دقیق ۲۱ هزار و پانصد سال برای این ردپاها رسیدند.

به گفته پژوهشگران، این مطالعه به روشن شدن داستان بزرگ تکامل انسان کمک زیادی می‌کند، اما هنوز نکات بیشتری در مورد چگونگی شکل‌گیری جمعیت در قاره آمریکا ناشناخته باقی مانده است.

هنوز مشخص نیست که آیا انسان‌های اولیه با قایق وارد آمریکا شده‌اند یا از روی یک پل زمینی از آسیا آمده‌اند. همچنین، با وجود پیشرفت در شواهد ژنتیکی، مشخص نیست که یک یا چند جمعیت از انسان‌های اولیه این سفر طولانی را انجام داده‌اند.

اما آنچه مسلم است، یافته‌های مطالعه جدید به طور کلی نشان می‌دهد که نخستین انسانها حوالی زمان آخرین یخبندان زمین، دوره‌ای بین ۱۹ تا ۲۶ هزار سال قبل که دو صفحه یخی عظیم یک سوم شمالی آمریکای شمالی را پوشانده بودند، به جنوب شهر نیویورک، سینسیناتی و آیووا وارد شده‌اند.
+7
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.