پوتین مدعی شد: شواهدی از انفجار نارنجک دستی در هواپیمای پریگوژین پیدا شده است

صدای آمریکا: ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه، روز پنجشنبه اعلام کرد که قطعات نارنجک دستی در بدن افرادی که در سقوط هواپیمای یوگنی پریگوژین، فرمانده مزدور روسی در ماه اوت جان باختند، پیدا شده است.

پوتین گفت کارشناسانی که در حال بررسی این سانحه هستند، هیچ نشانه‌ای مبنی بر اینکه هواپیما متحمل «برخورد خارجی» شده است، پیدا نکردند. تمام ده سرنشین هواپیما، از جمله رئیس گروه مزدور واگنر پریگوژین، کشته شدند.

شورش پریگوژین و واگنر در ماه ژوئن جدی‌ترین چالش برای پوتین بود که بیش از دو دهه در قدرت بوده و اقتدار او را به خطر انداخت.

دقیقاً دو ماه پس از شروع شورش، هواپیمای حامل پریگوژین و فرماندهان ارشدش در ماه اوت سقوط کرد.

کاخ کرملین روز چهارشنبه، ۸ شهریور، اعلام کرد نتیجه تحقیقات پیرامون سقوط هواپیمای حامل یوگنی پریگوژین که منجر به مرگ رهبر گروه مزدوران «واگنر» و ۹ سرنشین دیگر شد بیانگر احتمال عامدانه بودن این سانحه است.

دمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین به خبرنگاران گفته بود تعبیرهایی مختلف از سانحه هوایی مد نظر است که شامل یک مورد «قساوت عمد» است.

مقامات آمریکایی پیشتر گفته اند که هواپیمای حامل یوگنی پریگوژین، رئیس گروه شبه نظامی واگنر، در نتیجه یک توطئه ترور سقوط کرده است.

بر اساس ارزیابی‌های اولیه واشنگتن، که مقامات تاکید کردند هنوز ناقص است، یک بمب در هواپیمای حامل پریگوژین منفجر شده است یا نوعی خرابکاری دیگر باعث سقوط آن شد.
+2
رأی دهید
-9

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.