گذرنامه احمدی‌نژاد در فرودگاه تهران ضبط و از سفرش به گواتمالا جلوگیری شد

محمود احمدی‌نژاد، رئیس‌جمهور پیشین ایران، در فرودگاه "امام خمینی" (۱۳ مهر)دویچه وله: به گزارش کانال تلگرامی "دولت بهار" از سفر محمود احمدی‌نژاد، رئیس‌جمهور پیشین ایران در فرودگاه "امام خمینی" جلوگیری و گذرنامه او ضبط شده است. طبق این خبر احمدی‌نژاد قصد داشت برای "شرکت در یک سمپوزیوم" به گواتمالا سفر کند.

کانال تلگرامی "دولت بهار"، نزدیک به محمود احمدی‌نژاد، روز پنج‌شنبه (۱۳ مهر) خبر داد گذرنامه رئیس جمهوری سابق ایران در فرودگاه "امام خمینی" ضبط شده و "عواملی که خود را ماموران اطلاعاتی و امنیتی" معرفی کرده‌اند از سفر احمدی‌نژاد به کشور گواتمالا جلوگیری به عمل آورده‌اند. دولت بهار همچنین نوشته است که ماموران گفته‌اند که ضبط گذرنامه احمدی‌نژاد به دلیل "ممنوع الخروجی" او صورت گرفته است.

بنا به نوشته این کانال تلگرامی احمدی‌نژاد "به دعوت رسمی دولت و دانشگاه گواتمالا" قصد داشته که در یک "سمپوزیوم بین‌المللی چهار روزه پیرامون مدیریت جامع منابع آبی در جهان" شرکت کند و این سمپوزیوم هم قرار بوده با سخنرانی احمدی نژاد آغاز به کار کند.

کانال تلگرامی دولت بهار با اشاره به "اقدام و رفتار عجیب عوامل اطلاعات سپاه" در ضبط گذرنامه احمدی‌نژاد گفته که او فرودگاه را "ترک نکرده" و خواستار رسیدگی مسئولان درباره ممانعت از سفرش به گواتمالا شده است.

در همین حال کانال تلگرامی "صابرین نیوز"، نزدیک به سپاه قدس به نقل از "یک منبع آگاه" مدعی شده که ضبط گذرنامه احمدی‌نژاد "با توجه به وضعیت شکننده سیاسی در گواتمالا و همچنین وجود گزارش‌هایی مبنی بر احتمال وقوع شرایط امنیتی در این کشور" صورت گرفته است. به نوشته صابرین نیوز "سفر آقای محمود احمدی‌نژاد به عنوان عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و یک مقام رسمی سیاسی به گواتمالا" به این جهت لغو شده و "به ایشان نیز توصیه شده با توجه به تحریم‌های بین‌المللی و احتمال بازداشت، این سفر را انجام ندهند."

محمود احمدی‌نژاد شهریور امسال از سوی وزارت خزانه‌داری آمریکا  تحریم شد که این امر واکنش رئیس‌جمهور پیشین ایران را نیز در پی داشت.

خبرگزاری تسنیم، وابسته به سپاه پاسداران نیز به نقل از "منابع امنیتی" نوشته که "پیشتر برخی دستگاه‌های امنیتی با توجه به وضعیت کشور گواتمالا و امکان تهدیدات امنیتی برای احمدی‌نژاد در این سفر به وی گفته بودند که از این سفر خودداری کند."

جمهوری اسلامی در حال حاضر در گواتمالا سفارتخانه ندارد و این امر به نوشته برخی رسانه‌های تندرو نگرانی‌ها از سفر احمدی‌نژاد به گواتمالا را بیشتر کرده است. در مقابل کانال تلگرامی دولت بهار ضمن ابراز خرسندی از این دعوت مدعی شده است که دولت گواتمالا به‌رغم نزدیکی جغرافیایی به ایالات متحده، "با بی‌اعتنایی به اقدام آقای جو بایدن" اقدام به دعوت از احمدی‌نژاد کرده است.
+74
رأی دهید
-7

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۴
  zavareh - رودسر، ایران
  بدرک
  11
  29
  ‌پنجشنبه ۱۳ مهر ۱۴۰۲ - ۱۷:۵۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  visman34 - دبی، امارات متحده عربی

  این انتری نژاد هنوز کینه شتریه این آخونده ح...ده رو نشناخته.فکر می‌کنه این ولش می‌کنه با اون کارهایی که باهاش کرد.خبر نداره به روزش میده سرشو ببرن
  2
  29
  ‌پنجشنبه ۱۳ مهر ۱۴۰۲ - ۱۸:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  مهرداد2538 - تهران، ایران
  خوشم میاد از این اژه ای. لات با مرامیه با این کاراش!
  13
  9
  ‌پنجشنبه ۱۳ مهر ۱۴۰۲ - ۱۸:۲۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  به امید فردایی بهتر - تهران، ایران
  آخه این از عنتر زشت تر چه پخی هست که بخواند ترورش کنند یا دستگیرش کنند، عددی نیست😂😂
  12
  13
  ‌پنجشنبه ۱۳ مهر ۱۴۰۲ - ۱۸:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  visman34 - دبی، امارات متحده عربی
  به امید فردایی بهتر - تهران، ایران
  عنتری نژادعددی نیست.خبر نداری گلم.این عنتری صندوقچه اسرار گمشدنه نزدیک به۱۲۰۰ میلیارد دلار پول نفت وگاز ملت گرسنه ایرانه.بعلاوه در چند ماهیکه وزارت اطلاعات دستش بود چند کامیون مدارک اونجارو برد بیرون‌.خلاصه اگر این دهن باز کنه دنیا تکون میخوره
  0
  11
  ‌پنجشنبه ۱۳ مهر ۱۴۰۲ - ۲۰:۲۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Momijii - توکیو، ژاپن
  بیچاره با مامان چاوز Date داشته ، نمیتونسته مستقیماً بره ونزوئلا و بخاطر اینکه لو نره و رد گم کُنه ، بلیط واسه گواتمالا داشته ، بیشرف !
  0
  8
  ‌پنجشنبه ۱۳ مهر ۱۴۰۲ - ۲۲:۴۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  مگه این میمون نرفته بود فضا، عوض شد برگشت؟
  1
  6
  ‌پنجشنبه ۱۳ مهر ۱۴۰۲ - ۲۲:۴۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  به امید فردایی بهتر - تهران، ایران
  visman34 - دبی، امارات متحده عربی
  دم‌شما گرم، این که صد درصد درسته، امید است که همگی با هم به دام بیافتند و نتوانند فرار کنند
  0
  3
  جمعه ۱۴ مهر ۱۴۰۲ - ۰۱:۱۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  Nagonsar - مونیخ ، آلمان
  عجیبه در گواتمالا گودرزی و شقیقه بسیار به هم مربوطند وگرنه از احمقی نجس که عامل خشک شدن دریچه های ایران بود برای افتتاح همچین جایی دعوت نمیشد. این مردک باور داره که خدا بعد از خلق آب افتابه را هم خلق کرد
  1
  0
  شنبه ۱۵ مهر ۱۴۰۲ - ۱۷:۵۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.