«بی‌هوش شدن» یک دانشجوی دختر به‌واسطه برخورد ماموران انتظامات دانشگاه تهران

 دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهرانصدای آمریکا: روابط عمومی دانشگاه تهران به انتشار خبر «بی‌هوش شدن» یک دانشجوی دختر به‌واسطه برخورد ماموران انتظامات پردیس کشاورزی دانشگاه تهران بخاطر داشتن حجاب اختیاری واکنش‌ نشان داد و آن را بخاطر «استرس» ناشی از تذکر انتظامات دانست. در همین زمینه اما خبرگزاری فارس، وابسته به نهادهای امنیتی، از آن به‌عنوان پروژه سوم «مهسا سازی» نام برد.

مدیر ارتباطات با رسانه دانشگاه تهران به وب‌سایت «دیده‌بان ایران» گفت که ماموران انتظامات «پردیس کشاورزی و منابع طبیعی» به «قانون‌شکنی و هنجارشکنی» دو دانشجو تذکر دادند که یکی از این دانشجویان بخاطر «استرس» ناشی از «هنجار شکنی‌اش»، به درمانگاه منتقل شد.

این ادعای نیما شایان در حالی است که کانال‌های دانشجویی روایت کرده‌اند، «روز دهم مهرماه حراست این دانشگاه به سمت جمعی از دانشجویان رفت و درگیری لفظی به وجود آورد. برخورد حراست به نحوی بود که یکی از دانشجویان دختر از حال رفت و به بیمارستان منتقل شد.»

شایان اما مدعی شد که ماجرا از سوی برخی جریان‌ها «بزرگ‌نمایی» می‌شود و طراحان «اطلاعات غلط» به دنبال استفاده از شگرد «بزرگ‌نمایی» در عملیات روانی هستند‌.

او بدون انتشار عمومی فیلم‌های حادثه مدعی شده است که «فیلم‌ مربوط به مراجعه دانشجو به درمانگاه که شخصا مراجعه کرد، موجود است و گواهی می‌دهد که او بی‌هوش نیست و با پای خود وارد درمانگاه شده است.»

خبرگزاری فارس، که همواره در انتشار «اعترافات اجباری» و «سناریوهای نهادهای امنیتی» پیش‌رو است اما با تیتر «شکست پروژه سوم مهسا سازی» به نقل از مدیر روابط عمومی دانشگاه تهران این ماجرا را صرفا «افت فشار» یک دانشجو دانست.

این خبرگزاری وابسته به نهادهای امنیتی درگیری کلامی و فیزیکی حراست و این دانشجو را ادعای رسانه‌های فارسی زبان خارج از کشور دانست.

برخورد با دانش‌آموزان و دانشجویان بخاطر نداشتن حجاب اجباری در سال تحصیلی جدید شدت گرفته است و در روزهای اخیر یک دانش‌آموز ۱۶ ساله به نام «آرمیتا گراوند» نیز با حادثه‌ای در مترو تهران روبه‌رو شد که منجر به بستری شدن در بیمارستان شد. بی‌هوش شدن او در مترو نیز در پی حضور بدون حجاب اجباری در تمام مسیر منتهی به واگن گمانه‌زنی‌ها در مورد نحوه ضربه خوردن این دانش‌آموز را در پی داشته است.

جمهوری اسلامی در واکنش به این اتفاقات آنها را «توطئه دشمن» دانسته و الگوی امنیتی مشابه با آنچه در اعتراضات سال گذشته پس از کشته شدن مهسا امینی در بازداشت «گشت ارشاد» را به اجرا گذاشته است.
+28
رأی دهید
-9

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.