گزارش‌های تاییدنشده از افتادن یک پرونده محرمانه‌ از دفتر نتانیاهو به دست جمهوری اسلامی

ایندیپندنت فارسی: به گفته یک منبع امنیتی جمهوری اسلامی، این پرونده محرمانه در بر دارنده فهرستی از روزنامه‌نگارانی است که از دفتر ‏نخست‌وزیری اسرائیل پول گرفته‌اند

شبکه خبری آی‌۲۴ اسرائیل به‌نقل از منابع رسانه‌ای نزدیک به حکومت ایران نوشت مجموعه‌ای از اسناد طبقه‌بندی‌شده دفتر نخست‌وزیری اسرائیل در اختیار مقام‌های جمهوری اسلامی قرار گرفته است.

بر اساس این گزارش‌، محتوای این اسناد دولتی «ظاهرا» نشان می‌دهد که دفتر بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل، به شماری از روزنامه‌نگاران اسرائیلی و اروپایی و آمریکایی پول داده است تا اخبار و گزارش‌هایی را پوشش دهند که در راستای هدف‌ها و سیاست‌های دولت اسرائیل است.

به گفته منابع نزدیک به حکومت ایران، این اسناد شامل برخی از تصویرهای خصوصی شخصیت‌های سیاسی اسرائیل نیز می‌شود.

شبکه خبری آی‌۲۴ اسرائیل در بخش دیگری از این گزارش نوشت که این پرونده محرمانه در بر گیرنده فهرست جامعی از تراکنش‌های مالی و اطلاعات شخصی روزنامه‌نگارانی است که از یک «منبع ناشناس» پول گرفته‌اند.

به گفته منابع وابسته به حکومت ایران، این اطلاعات از طریق جریان اپوزیسیون دولت نتانیاهو افشا شده و در نهایت در اختیار جمهوری اسلامی قرار گرفته است.

بامداد چهارشنبه، شبکه خبری المیادین لبنان به‌نقل از یک مقام امنیتی جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد این پرونده محرمانه و تصویرهای خصوصی به‌ دست آمده از طریق یک حافظه الکترونیکی از دفتر نتانیاهو خارج شده و اکنون در اختیار نهادهای امنیتی حکومت ایران است.

بر اساس گفته‌های این مقام امنیتی جمهوری اسلامی، عکس‌های شخصی از برخی از مقام‌های ارشد کنونی یا پیشین اسرائیل، از جمله ایهود باراک و ایهود اولمرت، نخست‌وزیران سابق اسرائیل، نیز در این پرونده محرمانه وجود دارد.

مفاد گزارش روز چهارشنبه المیادین را، که در رسانه‌های داخلی اسرائیل نیز بازتاب گسترده‌ای یافته است، هنوز رسانه‌ها و خبرگزاری‌های بین‌المللی یا منابع رسمی و دولتی تایید یا تکذیب نکرده‌اند.

بر اساس داده‌های این گزارش تاییدنشده، این اسناد و عکس‌ها در حلقه نزدیک نتانیاهو نگهداری می‌شده و حاوی اطلاعات بسیار شخصی درباره مقام‌ها و سیاستمداران مخالف دولت او بوده است.

گزارش روز چهارشنبه شبکه لبنانی المیادین یک روز پس از آن منتشر شد که نخست‌وزیر اسرائیل با نام بردن از علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، حکومت ایران را «رژیم تروریستی» معرفی کرد که دست به تباهی و ویرانی می‌زند.
+22
رأی دهید
-28

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۴
  Momijii - توکیو، ژاپن

  اگر هم تأئید شده باشه ، بی شک فیک و سرکاریه و دفتر نتانیاهو قصداً و با نقشه ، برای فریب رژیم اینکارو کرده .
  11
  31
  ‌پنجشنبه ۱۳ مهر ۱۴۰۲ - ۰۰:۰۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۵
  romano - تهران، ایران
  ببینید کی بهتون میگم. قراره ایران و آمریکا یک رابطه کمرنگ و کم رمق مثل ایران و عربستان برقرار کنند. اینهم در راستای اونه. تیم بایدن دلخوشی از نتانیاهو نداره چون زمانی که بایدن دستیار اوباما بود نتانیاهو یک توهین به اوباما سر توافق اتمی تو کاخ سفید کرد که اشک اوباما جلوی دوربین در اومد (میتونید فیلمش رو ببینید) و این در قاموس سیاستمداران فرای منافع ملی و جناحی تاوان داره. خلاصه یک ضربه خیلی سبک به نتانیاهو میزنند که نتیجش دل خنکی موقت تهرانه دوم عربستان روابط رو در سطح متوسط با اسرائیل شروع میکنه سوم آمریکا به ایران میگه خوب بیاین صورت به صورت با هم صحبت کنیم و به یک توافق شل و ول میرسن. حالا اینجا سر کی بی کلاه میمونه؟ بدون شک ایران. این توافق با انتخابات آمریکا مجددا با لابی گری یهودیها بهم میخوره ،البته آمریکا قصدش توافق نیست ایران از معادلات بخاطر حجم اقتصاد حذفه. آمریکا تنها استفاده داخلی میبره معامله اسرائیل رو هم جوش میده. مشکل ایران چیه؟ مشکل ایران بجز ایدئولوژی اینه که باید جلوی همه کشورهای دنیا اونجای آمریکا رو الکی هم که شده ببوسه تا آمریکا احساس بزرگی کنه چین و روسیه کردند.
  23
  4
  ‌پنجشنبه ۱۳ مهر ۱۴۰۲ - ۰۱:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  هر گز باور نمی کنم روزنامه نگران از یک منبع ناشناس پول دریافت کرده باشند تا انچه در راستای اسرائیل باشد این روزنامه نگاران ایرانی بنویسند! اگر چنین اطلاعتی از اسرائیل به ایران رسیده باشد چیزی کذب است و برای این است تا نظام اخوندی را بر اشفته کنن و یک مدت با دستگیری روزنامه نگران و غیره توسط نظام اخوندی , را بازی دهند !
  5
  20
  ‌پنجشنبه ۱۳ مهر ۱۴۰۲ - ۰۴:۴۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.