اعلام آمادگی سعودی برای نامزدى میزبانی جام جهانی ۲۰۳۴

العربیه: اتحادیه فوتبال سعودی چهارشنبه دوازدهم مهر با انتشار اطلاعیه‌ای قصد پادشاهی عربی سعودی را برای نامزدی میزبانی جام جهانی فوتبال در سال 2034، اعلام کرد.

شاهزاده محمد بن سلمان، ولی‌عهد سعودی به مناسبت ارائه پیشنهاد رسمی این کشور برای میزبانی جام جهانی به «فیفا»، در پیامی عزم کشورش برای میزبانی جام جهانی فوتبال 2034 را انعکاسی از نهضت توسعه فراگیر و همه‌جانبه پادشاهی عربی سعودی و تاکیدی بر تلاش‌های آن برای نشر پیام صلح و دوستی در جهان دانست.
ولی‌عهد سعودی همچنین ورزش را مهم‌ترین و بارزترین جلوه‌های تجلی این نهضت فراگیر و توسعه همه‌جانبه و ابرازی مهم برای گردهمایی ملت‌ها با نژادهای مختلف و فرهنگ‌های متعدد دانست.

در بیانیه اتحادیه فوتبال سعودی که در تارنمای آن منتشر شد آمده است: «اتحادیه فوتبال سعودی در نظر دارد بر اساس طرحی جامع برای میزبانی جام جهانی 2034 کاندید شود که از طریق آن قصد دارد تجربه‌ای فوق‌العاده و بی‌سابقه‌ای را برای خشنودی طرفداران سراسر فوتبال جهان فراهم کند».

پس از موفقیت‌های بزرگ و روز افزون به‌دست آمده از میزبانی‌ رویدادهای بین‌المللی ورزشی، مسئولان سعودی تصمیم برای ارائه درخواست امتیاز میزبانی از رقابت‌های جام جهانی 2034 گرفتند.

تیم ملی فوتبال سعودی تاکنون 6 مرتبه به جام جهانی راه یافته است. «شاهین‌های سبز» در جام جهانی 1994 آمریکا برای نخستین بار در این رویداد بین‌المللی حضور یافتند.

سعودی در رقابت‌های جام جهانی 2022 قطر در یکی از به‌یادماندنی‌ترین دیدارهای این رقابت‌ها موفق شد آرژانتین را با تمامی ستارگان خود از جمله لیونل مسی 2 بر یک شکست دهد. آرژانتین در آن رقابت‌ها با شکست فرانسه در ضربات پنالتی قهرمان جهان شد.
+9
رأی دهید
-2

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.