آخرین جلسه دادگاه علیه صالح نیکبخت، وکیل خانواده مهسا امینی به اتهام «سیاه‌نمایی»

صالح نیکبخت، وکیل مدافع خانواده مهسا امینی تحت پیگرد قضائی جمهوری اسلامی استدویچه وله: آخرین جلسه دادگاه علیه صالح نیکبخت، وکیل خانواده مهسا امینی برگزار شد. نیکبخت در درستی نظریه پزشک قانونی تردید کرد.

علی رضایی، وکیل صالح نیکبخت، از دومین و آخرین جلسه دادگاه علیه موکل‌اش خبر داد. صالح نیکبخت حقوقدانی است که وکالت خانواده مهسا امینی را برعهده داشته است. او متهم به "فعالیت تبلیغی علیه نظام" به علت مصاحبه با رسانه‌های داخلی و خارجی است. او خود پیش‌تر گفته که علت اصلی پیگرد علیه او برعهده گرفتن وکالت خانواده مهسا امینی بوده است.

آقای نیکبخت پس از دومین و آخرین جلسه دادگاه در مصاحبه با سایت "دیده‌بان ایران" گفت: «تکیه بیشتر دادگاه بر سر نظریه پزشک قانونی درمورد مرگ مهسا امینی بود که من اعلام کردم نظریه پزشک قانونی یک نظریه کارشناسی است و همانند هر نظریه‌ای قطعیت ندارد و قابل اعتراض است. به اعتقاد حقوقدانان، نظریه، راهی برای کشف حقیقت است و به همین جهت ما به نظریه پزشکی قانونی اعتراض کردیم. اگرچه سازمان نظام پزشکی کشور تنها مرجع رسیدگی درمورد جرائم ضرب، جرح، قتل و غیره است ولی این کارشناسان چون دلایل کافی درمورد مرگ مهسا امینی را ارائه ندادند، ما هم اعتراض کردیم و خواهان این هستیم که یک کمیسیونی با حضور پزشکان معتمد معرفی شده از سوی خانواده امینی تشکیل شود.»

به گفته وکیل صالح نیکبخت، در این جلسه، کارشناس پرونده معتقد بود که نیکبخت در مصاحبه‌ای که در مورد روند پیگیری پرونده مهسا امینی داشته است، اعتبار سازمان نظام پزشکی را زیر سؤال برده و این مصداق سیاه‌نمایی علیه نظام است.

علی رضایی افزود که صالح نیکبخت به عنوان وکیل خانواده امینی به وظیفه حرفه‌ای خود عمل کرده و مطابق خواست اولیای دم مهسا نسبت به نظریه ابرازی کمیسیون پزشکی قانونی اعتراض کرده است.
+19
رأی دهید
-1

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۸
  ادوینو - گوالف، کانادا
  عجب اینها درست برعکس همه دنیا هستند وکیل کارش اینه که مدافع باشد نه خودش مجرم.
  0
  1
  ‌پنجشنبه ۱۳ مهر ۱۴۰۲ - ۰۷:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.