خرس گریزلی در کانادا دو نفر را کشت

العربیه:حمله خرس گریزلی در پارک ملی بَنف کانادا منجر به قتل دو نفر شد. این دو نفر که زن و شوهر بودند، برای گردش به پارک جنگلی رفته بودند و سگ خود را نیز همراه‌شان برده بودند. سگ نیز در حمله خرس کشته شد.

به گزارش «سی‌بی‌سی»، مسئولان پارک‌های کانادا حدود ساعت 8 شب روز جمعه هشدار «جی‌پی‌اس» دریافت کردند که نشانگر حمله خرس بود. بلافاصله تیمی متخصص در رفتار با حیوانات وحشی آماده اعزام به محل شد، اما وضعیت اقلیمی مانع اعزام سریع آنها گشت.

از آنجایی که شرایط آب و هوایی در آن زمان امکان استفاده از هلیکوپتر را نمی‌داد، جستجوگران شبانه به سوی محل حادثه راهپیمایی کردند و ساعت یک صبح روز شنبه به محل رسیدند و با جسد دو نفر و سگ‌شان روبرو شدند.

تیم تحقیقاتی همچنین در اطراف محل حادثه با یک خرس گریزلی برخورد کرد که به گفته مسئولان «رفتارهای پرخاشگرانه» راز خود نشان می‌داد. مقامات به تیم تحقیقاتی دستور دادند برای حفاظت از امنیت عمومی، خرس را از پای درآورد.

به گفته سی‌بی‌سی، تنها 14 درصد حملات خرس‌های گریزلی در سراسر جهان منجر به تلفات می‌شود، که این حادثه را به یک اتفاق نادر مبدل می‌کند. بیشتر حملات خرسی نه با هدف قبلی که در اثر «برخورد غافلگیرانه» روی می‌دهد.

زوج مقتول ممکن است در هنگام راهپیمایی یا بر پا کردن کمپ خود در هنگام غروب با خرس برخورد کرده و او را غافلگیر کرده باشند، که منجر به حمله مرگبار خرس شده است. گوشتخواران در اوایل شب فعال‌ترند.

به گفته کارشناسان، در این زمان از سال، یعنی هنگام پاییز، خرس‌ها در وضعیت «هایپرفاژی» قرار دارند. این دوره‌ای است که اشتهای خرس‌ها افزایش می‌یابد، چرا که خود را آماده رفتن به خواب زمستانی می‌کنند.

در جایی که هیچ رابطه اثبات‌شده‌ای میان پدیده هایپرفاژی و افزایش حملات خرس‌ها به انسان وجود ندارد، افزایش گرسنگی خرس‌ها در این دوران می‌تواند به رفتار پرخاشگرانه آنها منجر شود.
+7
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۹
  مصدق روحت شاد - تهران، ایران
  امیدوارم اون دو نفر از رانت خوارها و اختلاسگرهای ایرانی مقیم کانادا بوده باشن!
  1
  14
  ‌سه شنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۲ - ۰۶:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.