نیمار، گران‌ترین بازیکن جهان به همراه تیم الهلال عربستان وارد تهران شد

نیمار که در سال ۲۰۱۷ با ۲۲۲ میلیون یورو از بارسلونا به پاری‌سن‌ژرمن رفت و هنوز گران‌ترین بازیکن تاریخ فوتبال استبی بی سی: هفته دوم رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا، برای سه نماینده ایرانی، با میزبانی نساجی و سپاهان از دو حریف عربستانی آغاز می‌شود و با میهمان شدن پرسپولیس در خانه حریف قطری به پایان می‌رسد.
نساجی، به دلیل آن‌چه از سوی مدیران ورزش کشور «مشکلات سخت‌افزاری» نامیده شده و از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا، «غیراستاندارد بودن ورزشگاه و هتل‌های قائمشهر» خوانده شده، خارج از خانه و در ورزشگاه آزادی تهران از الهلال عربستان میزبانی خواهد کرد.

سپاهان در اصفهان میزبان الاتحاد است و پرسپولیس نیز در دوحه مقابل الدحیل قرار خواهد گرفت.

ششم شهریور ۱۴۰۲ کنفدراسیون فوتبال آسیا رسما اعلام کرد که با درخواست باشگاه نساجی مازندران برای معرفی ورزشگاه آزادی و شهر تهران به عنوان محل برگزاری رقابت‌های این تیم در لیگ قهرمانان آسیا موافقت کرده است. پیش از این در تیر ۱۴۰۲ فدراسیون فوتبال ایران اعلام کرده بود ورزشگاه وطنی قائمشهر، با استانداردهای مورد نظر این کنفدراسیون برای میزبانی در رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا فاصله‌ای زیاد دارد.

مرداد ۱۴۰۲ نتیجه بازرسی نمایندگان کنفدراسیون فوتبال آسیا از ورزشگاه آزادی به فدراسیون فوتبال اعلام و بیش از ۵ مورد نکته‌های غیراستاندارد از این ورزشگاه ذکر شده بود.

با این حال با توجه به ساخته نشدن هیچ ورزشگاه استانداردی در شهر تهران یا استان مازندران در سال‌های اخیر، باز هم ورزشگاه آزادی با قدمتی بیش از ۵۰ سال به عنوان میزبان دو نماینده ایران، از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا مورد تایید قرار گرفت. ورزشگاهی که وضعیت بسیار بد چمن آن در بازی پرسپولیس مقابل النصر انتقادهای زیادی را برانگیخت.
زنان گزینشی در آزادی، ورزشگاه اصفهان کاملا مردانه
نساجی مازندارن سه‌شنبه در ورزشگاه آزادی تهران از ساعت ۱۹:۳۰ مقابل الهلال قرار می‌گیرد.

تفاوت عمده این دیدار با مسابقه روز ۲۸ شهریور میان پرسپولیس و النصر، حضور تماشاگران خواهد بود. رسانه‌های ایران از آمادگی ورزشگاه آزادی برای میزبانی از ۵۰ هزار تماشاگر در این مسابقه خبر دادند. نکته ویژه اما حضور احتمالی ۲ هزار تماشاگر زن در ورزشگاه آزادی خواهد بود.

با وجود این ‌که تا عصر روز یکشنبه، سامانه بلیت فروشی این مسابقه، هیچ گزینه‌ای برای خرید بلیت توسط زنان ارائه نکرده بود، برخی گمانه‌زنی‌ها نیز در مورد «حضور گزینشی زنان مورد تایید فدراسیون فوتبال و نهادهای امنیتی» به ورزشگاه آزادی شکل گرفت.

حضور زنان گزینشی برای ارائه تصویر «حضور آزادانه زنان ایرانی در ورزشگاه‌ها» از اواخر دهه ۱۳۹۰ شمسی آغاز شد و به یکی از راه‌کارهای حکومت ایران برای فرار از تعلیق یا جرایم احتمالی تبدیل شده است.

فدراسیون بین‌المللی فوتبال پیش از این در سال ۱۳۹۷ حضور آزادانه و بدون محدودیت برای تمامی زنانی که قصد حضور در ورزشگاه‌های ایران دارند را الزام آور و غیرقابل بازگشت دانسته بود. با این حال، حتی بازی همزمان میان تیم‌های سپاهان و الاتحاد «بدون حضور تماشاگران زن» برگزار خواهد شد.

روزنامه فرهیختگان با تایید خبر اختصاص نیافتن هیچ بلیتی به زنان تماشاگر اصفهانی، آن را «خلاف میل کنفدراسیون آسیا» دانسته است.
کارگروه میزبانی از الهلال، زمین کاملا نامساعد آزادیخبرگزاری‌های ایران ۵ مهر از تشکیل کارگروهی برای استقبال از ستاره‌های الهلال در فدراسیون فوتبال خبر دادند. تشکیل این کارگروه در فدراسیون فوتبال، واکنش‌هایی مثبت و منفی را به همراه داشت.

گروهی از منتقدان، تشکیل این کارگروه را رفتاری شتاب‌زده با انگیزه‌های غیرورزشی از سوی فدراسیون و نهادهای دولتی برای استقبال گرم از ستاره‌های تیم الهلال دانستند و گروهی دیگر معتقد بودند با توجه به میزبانی غیراصولی و غیرحرفه‌ای باشگاه پرسپولیس از تیم النصر و حواشی به وجود آمده پس از دویدن هواداران به دنبال اتوبوس کریستیانو رونالدو در تهران، فدراسیون فوتبال، تصمیمی عاقلانه برای جلوگیری از ارائه مجدد تصویری نامناسب از جامعه ورزش ایران گرفته است.

نیمار و مالکوم برزیلی، روبن نوس پرتغالی، کالیدو کولیبالی سنگالی و میلینکوویچ ساویچ صربستانی. این تنها بخشی از ستاره‌های تیم الهلال عربستان است؛ پرافتخارترین باشگاه فوتبال آسیا که ۹ بازیکن نیز در آخرین فهرست تیم ملی عربستان دارد.

طبیعی است که در این میان نیمار وضعیتی کاملا متفاوت با نسبت به سایر ستاره‌های الهلال دارد؛ بازیکنی که در سال ۲۰۱۷ با ۲۲۲ میلیون یورو از بارسلونا به پاری‌سن‌ژرمن رفت و هنوز گران‌ترین بازیکن تاریخ فوتبال است.

مصاف با چنین تیمی برای نساجی، از سویی رویایی و از طرفی، ترسناک خواهد بود. الهلال با همه ستاره‌هایش در هفته نخست لیگ قهرمانان آسیا مقابل نوبهار ازبکستان در خانه خودش با تساوی یک بر یک متوقف شد و نساجی در زمین مومبای سیتی هند، به پیروزی ۲ بر صفر دست یافت. حتی یک تساوی در ورزشگاه غیرخانگی آزادی هم می‌تواند نساجی را کماکان بالاتر از پرستاره‌ترین تیم آسیا نگه دارد.

مشکل عمده تیم نساجی و بازیکنان مهدی رحمتی در این مسابقه، کیفیت زمین ورزشگاه خواهد بود. تصاویر منتشر شده از ترمیم زمین ویران شده آزادی، نشان می‌دهد که نه تنها چمن این ورزشگاه آسیب جدی دیده که حتی زیرسازی آن نیز ویران شده است.
+4
رأی دهید
-38

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۴
  tiger.man - آخن، آلمان

  ما ملت‌های غیر پارس که تکلیفمون معلومه صد ساله از زمانی که متاسفانه مملکت دست پارس ها افتاد شهروند درجه 10 به حساب میایم ولی از صدقه سر عربهاست که چندتا آدم حسابی وارد ایران شدن که اونم نتونستن آبروداری کنن.
  52
  5
  دوشنبه ۱۰ مهر ۱۴۰۲ - ۰۷:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۰
  Rast_is_right - تهران، ایران

  tiger.man - آخن، آلمان
  چه همتون افتادین باز به این جهان وطن بازیا. کیه که ندونه از نون قرض دادنهای ج.ا و مزاحمین خلق که جفتشون خط بگیر و نمایندگان دشمنان این مرز و بومن. ظلمی و قارتی که به میهن شده و ۴ دهست که میشه به همه ایرانیان شده و میشه. با این مغالطه ها شما و امثال شما خودت رو معرفی میکنید ( ضد ایران و بازیچه دست در بهترین حالت ).
  4
  33
  دوشنبه ۱۰ مهر ۱۴۰۲ - ۰۸:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  tiger.man - آخن، آلمان
  Rast_is_right - تهران، ایران
  همین عدم درک مشکلات و معضلات و صائب ملیت‌های غیر فارس و تنزل آنها در حد مشکلات پارس ها در ایران نشان‌دهنده سطح نازل درک و شعور قوم حاکمه. مشکلات اقتصادی بر همه جامعه اعم از ترکیب و کرد و عرب و پارس حاکمه و دلیلش هم پر واضحه ولی در عین حال دلایل مصائب ملت های غیر پارس در این 100 سال هم واضحه.
  7
  1
  دوشنبه ۱۰ مهر ۱۴۰۲ - ۱۴:۵۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.