نماینده مجلس: نداشتن خانه بهانه‌ای برای ازدواج نکردن است/ جوانان اطراف تهران خانه اجاره کنند و صبح با مترو سر کار بروند

سایت رویداد 24: حسن نوروزی نماینده رباط کریم گفته اینکه مشکلات اقتصادی و به ویژه نداشتن خانه بهانه‌ای برای ازدواج نکردن است گمراهی و انحراف است. حتما که همه نباید در بالای تهران ساکن باشند. جوانان می‌توانند در روستا‌های اطراف تهران با رهن و اجاره پایین زندگی کنند و صبح با اتوبوس و مترو به سر کارشان بیایند.

 حسن نوروزی نماینده رباط کریم درباره لایحه حجاب با رویداد۲۴ گفت‌وگو کرده است. بخش‌های از این گفتگو را در ادامه می‌خوانید:

*‌ لایحه عفاف و حجاب امری لازم است که به هیچ وجه نمی‌توانیم نسبت به این موضوع مهم بی‌توجهی کنیم. اینکه متاسفانه تصویب و اجرایی شدنش دیر شد دلیل‌های مختلفی داشت. اول اینکه نمایندگان صلاح را در این دیدند، نظر قوه قضائیه و معاونان رییس قوه را درباره مفاد این لایحه بگیرند که همین اشتباه، مسئله به این مهمی را یک ماه به تاخیر انداخت.

*‌ عده‌ای از مجلسی‌ها دنبال این بودند نظر قالیباف و مشاورانش را جویا شوند که همین عامل هم در کار تاخیر انداخت. این تاخیر‌ها در حالی بود که وقتی یک لایحه‌ای به مجلس می‌آید، نمایندگان باید بعد از بررسی جوانب رای‌شان را اعلام کنند و موضوع برای تایید نهایی به شورای نگهبان ارجاع شود. اما اصرار بی‌خود و بی‌جهت به نظر گرفتن از قوه قضاییه و رییس مجلس، موضوع را عقب انداخت. در واقع راضی کردن همه از جانب نمایندگان کار غلطی است که امیدوارم در مجلس بدعت نشود.

*‌ نمایندگان به این رای رسیدند که لایحه عفاف و حجاب برای ۳ سال به طور آزمایشی اجرا شود که البته باید به تایید اعضای محترم شورای نگهبان برسد. بنده به عنوان نماینده‌ای که صلاح مردم را می‌خواهم و معتقدم شعائر دینی باید بدون هیچ حرف و حدیثی در رفتار جامعه لحاظ شوند، به جد معتقدم طرح عفاف و حجاب باید تایید شده و اجرا شود و این موضوع را برگ درخشانی برای مجلس انقلابی یازدهم بدائیم.


*‌ این شائبه وجود داشت که برخی از نماینده‌ها برای اینکه بتوانند نظر مثبت بخشی از مردم را در انتخابات آتی جلب کنند، دنبال توقف فعالیت‌های مرتبط با موضوع حجاب هستند اما خدا را شکر می‌کنم بالاخره این طرح به شورای نگهبان رفت تا دیگر هیچ کس یا گروه و جریانی نتوانند برابر طرح مقابله با بی حجابی سنگ‌اندازی کنند. در واقع بی‌حجابی به قدری بد و زشت است که هر کاری که لازم است، باید انجام شود تا این رفتار زشت بدعت نشود.

*‌ اینکه تخم‌مرغ گران شده است یا مردم برای تهیه کالا‌های اساسی مشکل دارند، دلیل نمی‌شود ما در کشور اسلامی با بی‌حجابی کنار بیاییم و بگوییم اشکال ندارد که برخی از زنان و دختران ما بدون روسری به خیابان بیایند.

*‌ مردم بدانند نماینده‌های مجلس شب و روز تلاش می‌کنند و به دولت فشار می‌آورند تا با انتخاب مدیران جهادی و انقلابی شرایط را طوری مدیریت کنند تا گرانی‌ها هر چه زودتر از بین بروند. اما به هرحال کشور ما کشوری اسلامی است و در کشور اسلامی باید قانون‌های اسلام را در هر شرایطی جدی گرفت. یکی از قوانین اسلام حفظ حجاب و نگهداری عورتین از چشم نامحرم است که قبلا در قانون اساسی آمده است که ما بسط و توضیح بیشتر داده‌ایم، بلکه مساله ریشه‌ای حل شود.

*‌ ازدواج امری است که حتما در سنین پایین باید صورت بگیرد. چرا که وقتی جوانان در سن ۲۳ یا ۲۴ یا تا ۲۷ سالگی ازدواج نمی‌کنند، شهوت که خدادادی در درون انسان است اذیت‌شان می‌کند. به همین دلیل این جوان را افسرده پریشان و پرخاشگر می‌کند و بعضا مرتکب گناه می‌شود. همچنین تن ندادن پسر‌ها به ازدواج باعث می‌شود دختران هم بی‌شوهر بمانند و این همه دختران بالای ۳۰ سال مجرد می‌مانند که این به ولنگاری موجب می‌شود و مشکلاتی از قبیل بدحجابی و بی‌حجابی در جامعه پدیدار می‌شوند.

*‌ اینکه مشکلات اقتصادی و به ویژه نداشتن خانه بهانه‌ای برای ازدواج نکردن است گمراهی و انحراف است. حتما که همه نباید در بالای تهران ساکن باشند. جوانان می‌توانند در روستا‌های اطراف تهران با رهن و اجاره پایین زندگی کنند و صبح با اتوبوس و مترو به سر کارشان بیایند. بازهم می‌گویم ازدواج نکردن ریشه در تبلیغات دشمنان داد و ربطی به مشکلات اقتصادی ندارد.
+2
رأی دهید
-50

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۴
  Momijii - توکیو، ژاپن

  حاجی شاسی بلند رو چند فروختی !؟ کاری با زد و بندهای دیگه ات نداریم ! اطراف تهران که همه اش در قبضه افاغنه است ، در ضمن جوونا با ترن برن سر کدوم کار ! خیرسرت نماینده شدی ، آیا میدونی که چند درصد از جوونها بیکارند و با وجود شما بی لیاقتها آینده‌ای تیره و تار در انتظارشون هست !؟ پس خفه شو و گاله بد بو رو ببند !
  5
  54
  یکشنبه ۰۹ مهر ۱۴۰۲ - ۰۰:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  یا مهدی ادرکنی - مشهد، ایران

  چشم‌استاد بهش میگم.آخه تو که گردنت از دور باسن جمیله علم الهدا بزرگ‌تره چی میگی آخه.صدات از جای گرم درمیاد ها.ملا جماعت خوب بلدند توصیه کنند اما فقط برای دیگران نه خود بزرگوارشان.
  15
  41
  یکشنبه ۰۹ مهر ۱۴۰۲ - ۰۰:۴۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  پیر خردمند - تورونتو، کانادا

  جوانان باید شما اخوندها و سگهای سپاهی رو از تهران وشهرهای بزرگ ایران تبعید کنن به عراق وعربستان؍ اخوندها به اصل اسلام برسن وجوان ها به زندگی.
  2
  44
  یکشنبه ۰۹ مهر ۱۴۰۲ - ۰۲:۱۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Adamat7775 - خارکف، اوکراین
  گویا ایشان از روزگار کنونی خبر ندارد. الان کسی‌ در دنیا -منجمله ایران- دیگر دلیلی‌ برای ازدواج نمی‌بیند، چون هم -بخاطر هنایش منفی‌ فضای مجازی- حریم زن و مرد از بین رفته، و هم هرکه بخواهد، زندگی‌ سپید ایجاد می‌کند، مدتی‌ باهم زندگی‌ می‌کنند، نیاز جنسی‌‌شان را برآورده، و بعد از هم خسته‌شده و می‌روند سراغ تجربه‌های تازه!. / این سبک فکر نسل من و نسل‌های قبلی‌ بود که "انسان می‌بایست ازدواج کند!"، اما جوانان امروزی، دیگر چنین تفکراتی ندارند. / بنده از سال ۲۰۰۴ تا ۲۰۱۲ متاهل بودم(همسرم روس بودند)، و سپس پس از طلاق تاکنون ۱۱ سال هست که با خودم زندگی می‌کنم. / بخاطر یک مشت تفکراتی که به مغز ما فرو‌کردند، واژه‌ی "ازدواج" را فقط به رسمیت می‌شناسم، اما بنا به چند جهت، از ازدواج مجدد می‌ترسم. / تا همین دو سال پیش، هرکی‌ من رو می‌دید، می‌پرسید دوست‌دختر داری؟!، من هم جوابی نمی‌دادم - از بس که ازم پرسیده می‌‌شد، حتا در این سایت هم -ناخودآگاه- نوشتم که "پارتنر(گرل‌فرند) دارم" ؛) که اما دروغ گفتم. / در این اکراین الان همه‌ی خانم‌های مجرد، یک دست‌شان قلاده‌ی سگ‌شان است و در دست دیگر موبایل.
  1
  7
  یکشنبه ۰۹ مهر ۱۴۰۲ - ۱۳:۴۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۸
  ادوینو - گوالف، کانادا
  بی شرف مفتخور آخوند زالو صفت مردم مثل شما بیغرت وچشمشان کور نیست واقعیت را با گوشت و استخوانشان حس میکنند شما ها نان وآبتان براه است مردم چه؟مردیکه احمقتر از رهبرت 70 درصد مردم زیر خط فقرند و30 در صد به نان شب محتاج متوهم مفعول.
  0
  2
  یکشنبه ۰۹ مهر ۱۴۰۲ - ۲۲:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.