واکنش خاله نیکا شاکرمی به فشارهای مقام‌های امنیتی: با بیماری و شما مبارزه می‌کنم

 نیکا شاکرمی (راست) و آتش شاکرمیصدای آمریکا: آتش شاکرمی خاله نیکا شاکرمی از مشهورترین کشته‌های اعتراضات سال گذشته در یک پست اینستاگرامی، ابعادی از فشار مقامات و ماموران امنیتی بر خود و خانواده فاش کرد و گفت با آنها مبارزه می‌کند.

خانم شاکرمی که عمده اطلاع‌رسانی‌ها بعد از مرگ نیکا توسط او صورت گرفته در پست اینستاگرامی خود از حمله مغزی و ابتلا به سندرم اچ‌وی‌اس به‌دلیل فشارهای روانی خبر داد و نوشت دلیل ابتلای او به این بیماری «فشارها و شکنجه‌های روانی او و تهدیدهای ماموران» بود.

او با شرحی از وقایعی که بر او در آستانه سالگرد نیکا شاکرمی گذشته، نوشت: ابتدا یکی از نزدیکان اش را در اعتراضات وحشیانه بکشید/ او را وحشیانه دستگیر و شکنجه کرده سپس با وثیقه ای سنگین آزاد موقت و مشروط کرده / حکم اخراجش از دانشگاه در جایگاه استاد یا دانشجو را دستش بدهید، و غیره.... سپس او را دستگیر کرده و پس از ساعتها بازجویی ( و هر دو ساعت یکبار نماز جماعت بازجوها با صدای بلند پشت سر تویی که رو به دیوار نشانده اند ) او را جلوی دوربین بازجو خبرنگار بنشانید و وسط ِ آن بازجوییِ ویدیویی هم با لبخندی کریه بهش بگویید راستی میدانی که نیکا درنهایت در همان گورستان اجدادی تان به خاک سپرده شد؟ و تو با خشم و صلابت بگویی چجوری بدانم وقتی دو روز است توی دست شماها هستم و آن لبخند کریه روی لبهای آن موجود بماسد.....و به اصرار و انواع تهدید از تو بخواهند تایید کنی من نمیدانم چه کسی نیکا را به قتل رسانده است و تو مجبور بشوی بگویی پلیس نمی تواند انقدر خنگ باشد که چنین سناریوی مبتدی را اجرا کند پس قتل کار یکی دیگر است....و دو ساعت تمام آنها را آچمز کنی و درنهایت وقتی مستاصل ترا به خانه ات برگرداندند کلی بازی ابلهانه دیگر طراحی کنند.....و از اولین پست تا آخرین پست ات مدام زنگ بزنند تهدید ات کنند که مثلن چرا مینویسی نیکا شجاع بوده ( خب خاک بر سر من و شما اگر جوجو شجاع نبود که نمی کشتید اش!) و ... این کنترل ها و فشارها آنقدر ادامه پیدا کند که دم سالگرد نیکا بروید مزارش را تخریب کتید بعد زنگ بزنید تهدید کنید که چرا خبر را اعلام کرده ای و همین امشب دستگیر می شوی و.... و در طول این یکسال این سناریو را مدام تکرار کنید.
او مقام‌های امنیتی جمهوری اسلامی را «نئاندرتال‌های اصلاح ناشدنی» نامید و نوشت«علاوه بر شما با این بیماری هم مبارزه می‌کنم... دادخواه بودن جنسی از نامیرایی را در خود دارد، همانگونه که کشته شدن به ستم.»

پیکر نیکا شاکرمی ۱۷ ساله در ۲۹ شهریور ۱۴۰۱ در حیاط یک ساختمان پیدا شد. نیکا شاکرمی حضور پررنگی در اعتراضات داشت و فیلمی از او در حال آتش زدن روسری منتشر شده است.

در اعتراضات سال گذشته دست‌کم پانصد نفر از جمله هفتاد کودک و فرد زیر ۱۸ سال توسط حکومت ایران کشته شدند.
+36
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۶
  Omide por jalal - تبریز، ایالات متحده امریکا
  با درود به خاندان پهلوی! البته زمان شاه هم شکنجه می‌کردند با این تفاوت که ساواک تروریست های چپی و آخوند های مفتخور را که حامی اینها بودند را شکنجه می‌کرد ولی اینها مردم آزاده و استادان و آدم حسابی ها را !
  3
  15
  جمعه ۰۷ مهر ۱۴۰۲ - ۲۰:۰۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.