محسن محمدسیفی پرافتخارترین ووشوکار تاریخ ایران شد

کاپیتان پرافتخار و 34 ساله ووشوی ایران تاکنون 13 مدال طلا و 2 نقره در عرصه‌های بین‌المللی کسب کرده است العربیه: محسن محمدسیفی، کاپیتان و سانداکار وزن منفی 70 کیلوگرم ایران با کسب مدال نقره بازی‌های آسیایی هانگژو پانزدهمین مدال خود را کسب کرد تا پرافتخارترین ووشوکار تاریخ ساندای ایران در تمام ادوار لقب گیرد.

محمدسیفی که پیش از بازی‌های هانگژو سه مدال طلا بازی‌های آسیایی را کسب کرده بود صبح پنج‌شنبه 6 مهر به‌مصاف «فنگ هی» از کشور چین رفت و در نهایت این نبرد به سود کشور میزبان تمام شد تا محمد‌سیفی چهارمین مدال خود را در بازی های آسیایی این بار نقره کسب کند.

کاپیتان پرافتخار و 34 ساله ووشوی ایران در حالی برای اولین بار در تاریخ بازی‌های آسیایی مغلوب شد که در 13 سال گذشته مرد بی‌شکست ووشوی جهان در تمامی میادین بین‌المللی جهانی و آسیایی بود. او سه مدال طلا در بازیهای آسیایی گوانگژو، اینچئون و جاکارتا را کسب کرده است.

سانداکار وزن منفی 70 کیلوگرم ایران‌ همچنین پنج مدال طلا و یک مدال نقره مسابقات قهرمانی جهان را در کارنامه خود به ثبت رسانده است.

محمدسیفی که در رقابت‌های قهرمانی آسیا یک مدال طلا (ویتنام 2012) و یک نقره (ماکائو 2008) کسب کرده، در جام‌های جهانی‌ ووشو که طی سال‌های 2010، 2016 و 2018 در چین برگزار شد سه مدال طلا کسب کرده است و یک مدال طلای بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی را نیز به نام خود ثبت کرده است.

اکنون محمدسیفی هیچ رقیبی در تاریخ ووشوی ایران ندارد و به یک رکورد دست‌نیافتی رسیده است و با تمام ووشوکاران ایرانی از لحاظ کسب مدال اختلاف بسیار زیادی را دارد نام او در ووشو ایران و دنیا جاودانه شد.
+13
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.