هشدار به دولت فرانسه: خشونت و شکنجه در فیلم‌های پورن به سطح جنایت رسیده

یورونیوز: شورای عالی برابری در گزارشی که روز چهارشنبه منتشر کرد، اِعمال «غیرقانونیِ» «شکنجه» و «خشونت» را در صحنه‌های مختلف فیلم‌های پورنو محکوم کرد و از دولت فرانسه خواست تا علیه «سیستم قربانی کردن زنان برای کسب سود در صنعت پورنوگرافی»اقدام کند.

نهاد ناظر برگزیده دولت فرانسه در حوزه برابری جنسیتی، هدف از انتشار این گزارش را وارد کردن شوک به وجدان‌هایی عنوان کرده که شاهد انتشار سیل‌آسای پورنوگرافیِ خشونت‌آمیز و تحقیرآمیز در قالب نسخه‌های آنلاین توسط صنعت پورن هستند. چرا که بنا بر نتایج بررسی شورای عالی برابری، رویه حاکم بر صنعت پورن بذر تجاوز و زن‌کشی را در دنیای واقعی می‌کارد.

مطابق بررسی این شورا، در حال حاضر، ۱.۴ میلیون ویدیوی پورن با محتوای اَعمال سادیستی از جمله اقدام به خفه کردن، تجاوز گروهی به یک زن و سپس انزال جمعی بر روی بدن او، انجام همزمان اعمال جنسی مختلف برای چندین مرد، شکنجه، برق‌گرفتگی، سکسِ غافلگیرانه بر روی چهار پلتفرم اصلی پورنوگرافیک (Pornhub، XVideos، Xnxx، Xhamster) وجود دارد.

سیلوی پیر بروسولت، رئیس  شورای عالی برابری در گفتگو با رادیو فرانس‌انتر گفت: «پورنوگرافی خشونت‌آمیز، در واقع، به کارخانه‌ای برای تولید متجاوزان آینده و قاتلان زنان در آینده بدل شده است.» خانم بورسولت همچنین تاکید کرد که کسی حق بهره‌برداری از بدن انسان و جلب رضایت فرد برای انجام عمل خشونت‌آمیز علیه خودش را ندارد و بر همین اساس، وادار کردن زنان به امضای چنین قراردادهایی غیرقانونی است.

او تاکید کرد: «این مکتب تبعیض جنسیتی، این مکتب خشونت جنسی که به ظهور پورنوگرافی منجر شده، باید تعطیل شود.»

شورایی که خانم  بروسولت ریاست آن را برعهده دارد، توصیه‌هایی را به نخست وزیر فرانسه ارائه می‌کند. این شورا در سال ۲۰۱۳ به ابتکار دولت فرانسوا اولاند، رئیس جمهور سابق فرانسه، تاسیس شد.

در بخش دیگری از گزارش این شورا آمده است: «در پورنوگرافی، زنان و دختران به طور گسترده قربانی خشونت فیزیکی و جنسی هستند. زنانی که در قالب بدترین کلیشه‌های جنسیتی و نژادپرستانه کاریکاتور شده‌، تحقیر می‌شوند، انسان‌زدایی می‌شوند، مورد تعرض قرار می‌گیرند، شکنجه می‌شوند، مورد رفتارهایی قرار می‌گیرند که هم با کرامت انسانی و هم با قوانین فرانسه مغایرت دارد.»

شورای عالی برابری فرانسه در پایان نیز مجموعه‌ای از توصیه‌ها را به دولت فرانسه ارائه کرده، از جمله اقدامات قانونی علیه سایت‌های پورن و مسدود کردن و جریمه کردن سایت‌های بدون کنترل سنی مؤثر.

مطابق بررسی‌های انجام شده در فرانسه، ۴۲ درصد از پسرانی که در معرض فیلم‌های پورن قرار دارند، تصور می‌کنند که دختران از پرخاشگری فیزیکی در رابطه جنسی لذت می‌برند.
+34
رأی دهید
-1

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۱۰۰
  تنها در اینجا - کپنهاگ، دانمارک

  فاطی افغانی و چلی اگه دیگه پای این فیلم‌های مستهجن نششته کردید قلم پا تو نو خورد می‌کنم
  3
  25
  ‌پنجشنبه ۰۶ مهر ۱۴۰۲ - ۰۷:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۵
  romano - تهران، ایران
  هیچ ایرادی نداره غرب مهد آزادی و برابریه و آزادی بیان حق هر کسیه مثلا من میخوام پورنو بسازم دختره هم میخواد و کتک هم میزنم دختره خودش میخواد هرکی هم بگه دختره از سر فقر نداری در غرب اینکار رو بکنه میگم تو جلوی آزادی بیان منو لائیسیته رو میگیری. چه اشکالی داره مردا در ۱۰ دقیقه بیشتر از پادشاهان باستانی زن خوشگل ببینن بعد زنشون تبدیل به یک بوزینه جلوشون بشه. اینا همش آزادیه حق بیانه. واقعیت اینه که اینها همش کثافته این سقوط زن یک موجود لطیف و با احساسه اولین معلم زندگی ما، حامل ما، سنگ صبور ما، موجودی که نصف مذکر جامعه رو هم بدنیا میاره. زن موجودی مقدسه که توسط خدا لمس شده. غرب همه چیز گل و بلبله هر کی هم حرف بزنه یا چپیه یا ارزشیه نظامه. یک نکته قبل از اینکه روی دکمه شعور بدوی لایک و دیسلایک کلیک کنی یکم نفس بکش خوب فکر کن مثل آدم متمدن حرف بزن اگر هم نه خوب لایک و دیسلایک ملاک شعور بدوی گفتگوست میتونی بزنی.
  34
  15
  ‌پنجشنبه ۰۶ مهر ۱۴۰۲ - ۰۸:۳۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.