کارمند بخش امنیتی و اتهام ده‌ها مورد تعرض جنسی به زنان در یک کمپ پناهندگی در بایرن

تصویری از یک کمپ پناهجویان در ایالت زاکسن آنهالت در آلماندویچه وله: یک کارمند بخش امنیتی در یکی از محل‌های اسکان پناهجویان در ایالت بایرن آلمان، به ۷۷ مورد تعرض جنسی به پناهجویان متهم شد. در این محل، پناهجویانی از کشورهای مختلف از جمله ایران سکونت دارند.

رسانه‌های آلمانی از قول مقام‌های دادستانی در ایالت بایرن در جنوب آلمان گزارش داده‌اند که یک کارمند امنیتی ۵۴ ساله در محل اقامت پناهجویان در شهر نورنبرگ به دست‌کم ۷۷ مورد تعرض جنسی به زنان پناهجو بین سال‌های ۲۰۱۸ تا ۲۰۲۲ میلادی متهم شده است.

گزارش‌ها حاکی از آن است که این متهم از جمله به دو زن، "ده‌ها بار" تعرض کرده است.

دادستانی اعلام کرده که متهم از دی‌ماه سال گذشته در بازداشت به‌سر می‌برد و همه اتهام‌ها را رد کرده است.

سخنگوی دادستانی همچنین افزوده که در پی افشای این موضوع، از حدودا سه ماه پیش فقط کارمندان امنیتی زن در این محل مستقر شده‌اند.

به گفته سخنگوی دادستانی، پناهجویانی از کشورهای ایران، سوریه، اوگاندا، نیجریه، بنین، عراق، کوبا، ترکیه، اتیوپی، بلاروس، سومالی و چندین کشور دیگر در این محل اسکان پناهجویان سکونت دارند.

در این محل، تنها زنان پناهجو اسکان داده شده‌اند و در حال حاضر ۷۷ زن ۱۹ تا ۶۴ ساله و ده کودک کمتر از ۱۳ ساله در آن زندگی می‌کنند.

حال دادگاه منطقه‌ای باید تصمیم بگیرد که آیا دادگاهی علیه این متهم تشکیل خواهد شد یا خیر.

طبق گزارش‌ها، موضوع تعرض جنسی به این زنان زمانی افشا شد که در این محل اسکان، با پناهجویان صحبت شد و متهم سپس خودش به پلیس مراجعه کرد و این زنان را به دروغ گویی متهم کرد. با شروع تحقیقات، پلیس به صورت گسترده‌ای با این زنان صحبت کرد و تحقیقات در این زمینه همچنان ادامه دارد.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید
گفته می‌شود که مقام‌های دادستانی در حال تحقیق درباره دیگر کارمند بخش امنیتی هستند که او نیز با اتهام آزار جنسی زنان پناهجو روبرو است اما این متهم بازداشت نشده است.
+22
رأی دهید
-9

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.