یک زندانی بی گناه در آمریکا پس از ۲۸ سال از زندان آزاد شد

جراردو کابانیلاس حکم آزادی خود را در تالار عدالت لس‌آنجلس دریافت کرددویچه وله: دادستان لس‌آنجلس آمریکا، پس از ٢٨ سال یک زندانی را بی گناه اعلام و حکم آزادی او را ابلاغ کرد. رسانه‌های محلی می‌‌گویند این فرد فریب بازرسان پروندە را خوردە بودە کە بە او در برابر اعتراف وعدە دروغین آزادی دادە بودند.

بر ا‌ساس اعلام دادستان منطقه لس‌آنجلس در ایالات متحده آمریکا، "جراردو کابانیلاس" کە بیش از یک ربع قرن از زندگی خود را در زندان گذراندە است، بیگناه شناختە و آزاد شد.

به گفتە دادستان، در این پروندە "بی عدالتی جدی" رخ دادە است و کابانیلاس پس از ٢٨ سال و در پی اعلام بی گناهی با میلەهای زندان خداحافظی کرد.

جراردو کابانیلاس، روز سه شنبه ۲۶ سپتامبر با همراهی خانوادە و وکیل خود، در تالار عدالت لس‌آنجلس حاضر شد و حکم آزادی خود را دریافت کرد.

وکیل کابانیلاس در مورد اجرای عدالت برای موکلش بە رسانه‌ها گفت: «مدت زیادی طول کشید تا عدالت اجرا شود. اما اثبات بی گناهی موکلم حتی در این مقطع مهم است.»

جراردو کابانیلاس در سال ۱۹۹۵ و زمانی کە ١٨ سال داشت، به اتهام سرقت مسلحانه و حملە بە یک زن جوان دستگیر و متهم شناختە شد.

گفتە می‌شود کە در زمان بازداشت، بازرسان پروندە بە کابانیلاس وعدە دروغین داده‌اند کە اگر اعتراف کند، به صورت مشروط آزاد خواهد شد. به همین دلیل او به جرمی که مرتکب نشدە، اعتراف می‌کند.

بر ا‌ساس گزارشی از لس‌آنجلس تایمز، قربانی این پروندە، جراردو کابانیلاس را در میان شش عکسی کە پلیس بە او نشان دادە بود، بە عنوان مجرم شناسایی می‌کند. اما هیچ وقت او را در دادگاه شناسایی نکرد.

شریک زندگی قربانی به این رسانه گفتە است: «او تنها پس از اینکه یک افسر پلیس عکس‌های کابانیلاس را به او نشان داد و گفت که مرد دستگیر شده اعتراف کرده، او را شناسایی کرد.»

اگر چه بعدها کابانیلاس در دادگاه به بی گناهی خود اقرار و بە اتهامات واردە اعتراض کرد، اما دادگاه او را محکوم کرد. اکنون پس از ٢٨ سال با کمک پیشرفت تکنولوژی و آزمایش‌های ویژە دی‌ان‌ای او از این اتهام تبرئه و بی گناه شناختە شد.
+23
رأی دهید
-0

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۲
  Realman - کالیفرنیا ، ایالات متحده امریکا
  خوب الان میلیونر میشه
  17
  7
  ‌پنجشنبه ۰۶ مهر ۱۴۰۲ - ۰۴:۱۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  دادگاه نظام اخوندی اگر از متهمانی که توسط مزدوران نظام اخوند دستگیر شدن سوال کند, کدامیک از شماها توسط بازجویان اداره اطلاعت و حتی بازجویان اداره اگاهی به دروغ وعده ازادی به شما دادن که این اعترافات دروغ را امضا کن تا ازادتان کنیم , امکان دارد امارشان به هزاران نفر برسد چه انها که ازاد شدن چه انهای که هنوز در زندان نظام پست اخوندی هستند.
  2
  3
  یکشنبه ۰۹ مهر ۱۴۰۲ - ۱۴:۱۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.