۴ عادت سالم صبحگاهی برای بهبود عملکرد دستگاه گوارش

العربیه: پیروی از عادات صبحگاهی سالم می‌تواند به بهبود کلی روند گوارش در طول روز کمک کند.

با توجه به آنچه در نسخه انگلیسی وبسایت «جاگران» منتشر شد، چهار عادت اساسی صبحگاهی وجود دارد که ضمن کمک به بهبود سلامت عمومی، مشخصا به حل مشکلات گوارشی می‌انجامند. این 4 عادت صبحگاهی عبارتند از:
1- نوشیدن مقادیر مناسب آب
نوشیدن آب در صبح یکی از کلیدهای اصلی فعال‌کردن دستگاه گوارش، پس ازاستراحت شبانه است. آب در صبح همچنین به تحریک متابولیسم کمک کرده و فواید سلامتی متعددی دارد.
2- خوردن غذاهای سرشار از پروبیوتیک
پروبیوتیک‌ها، باکتری‌های مفیدی هستند که از میکروبیوم روده سالم، پشتیبانی می‌کنند. خوردن ماست یا قارچ «کومبوجا» در صبح به تقویت سلامت روده کمک کرده و منجر به عملکرد بهتر تمام وظایف بدن می‌شود. ماست همچنین حاوی کلسیم و پروتئین است که به تقویت استخوان‌ها و افزایش کارکرد عضلات، کمک می‌کند.
3- وعده‌های غذایی سرشار از فیبر
فیبر نقش مهمی در حفظ سلامت دستگاه گوارش دارد. گنجاندن غذاهای سرشار از فیبر مانند دانه‌های کامل، میوه‌ و سبزیجات در صبحانه به گوارش خوب و به طور کلی سلامت بهتر کمک کرده و منجر به کاهش سطح کلسترول و محافظت در برابر بیماری‌های قلبی و دیابت می‌شود.
4- سبک تغذیه آگاهانه
دفعات خوردن وعده‌های غذایی می‌تواند تا حد زیادی بر سیستم گوارشی تأثیر بگذارد. کارشناسان توصیه می‌کنند که از خوردن سریع صبحانه، خودداری کنید. این کار مستلزم بیداری در صبح زود برای امکان‌پذیر ساختن غذاخوردن آگاهانه است. غذا خوردن آگاهانه شامل مزه‌کردن هر لقمه و جویدن کامل آن است. کارشناسان توصیه می کنند هنگام صرف صبحانه، از گوشی هوشمند یا تبلت برای مرور شبکه‌های اجتماعی یا تماشای تلویزیون استفاده نکنید.

کارشناسان همچنین بر لزوم پرهیز از اشتباهی که برخی افراد مرتکب می‌شوند، یعنی خوردن صبحانه هنگام رانندگی در مسیر رفتن به محل کار تاکید دارند.
+9
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.