محمدجعفر مرادی رکورد ماراتن ایران را در برلین جابجا کرد

یورونیوز: محمدجعفر مرادی، دونده ایرانی روز یکشنبه توانست در مسابقه ماراتن برلین با ثبت زمان ۲ ساعت و ۱۷ دقیقه و ۱۴ ثانیه رکورد ایران را جابجا کند.

او در جدول کلی مسابقه برلین در رده چهل و هشتم قرار گرفت که بهترین نتیجه ماراتن در تاریخ ایران به شمار می‌رود.

رکورد قبلی ایران با زمان ۲ ساعت ۱۷ دقیقه و ۴۱ ثانیه در اختیار همین دونده قرار داشت که در سال ۱۳۹۳ خورشیدی در مسابقه دبی به ثبت رسیده بود.

در بخش زنان نیز تیگیست آصفه از اتیوپی با ۲ ساعت ۱۱ دقیقه و ۳۵ ثانیه رکورد ماراتن زنان را ۲ دقیقه ۱۰ ثانیه جابجا کرد و به مقام نخست دست یافت. شیلا کپ کیرویی از کنیا و ماگدانلا شاوری از تانزانیا به ترتیب دوم و سوم شدند.
تیگیست آصفه دونده اتیوپیاییاما در رده‌بندی کلی الیود کیپچوگه، دونده کنیایی و رکورددار ماراتن جهان با ثبت زمان ۲ ساعت و ۲ دقیقه و ۴۲ ثانیه به مقام نخست دست یافت.

این دونده ۳۸ ساله که آخرین سال‌های زندگی حرفه‌ای خود را می‌گذراند در سال ۲۰۱۹ در ماراتن برلین مسافت ۴۲ کیلومتر و ۱۹۵ متری مسابقه را در ۲ ساعت ۲ دقیقه و ۳۷ ثانیه به اتمام رساند و رکورد جهانی این رشته را به نام خود ثبت کرد.
الیود کیپچوگه، دونده کنیاییدر مسابقه ۲۰۲۳ برلین کنت (ونسان) کیپکموا کنیایی، با ۲ ساعت و ۳ دقیقه و ۱۳ ثانیه به مقام دوم رسید و پس از او تادس تاکله با اختلاف ۱۱ ثانیه مدال برنز را ازآن خود کرد.

ماراتن برلین یکی از پرطرفدارترین مسابقات ماراتن جهان است و هر ساله بهترین دونده‌های جهان برای ثبت رکوردهای جدید در آن به رقابت می‌پردازند.
+8
رأی دهید
-1

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.