کاروان ایران با نام «شهید محسن حججی» و با «پرچمداری عضو سپاه» در افتتاحیه بازی های آسیایی هانگژو

جواد فروغی در تیراندازی و ناهید کیانی در تکواندو، پرچمداران ایران در رژه افتتاحیه بودند.رادیو فردا: نوزدهمین دوره بازی‌های آسیایی به میزبانی هانگژو با برگزاری مراسم افتتاحیه در استادیوم نیلوفر بزرگ، رسماََ گشایش یافت.

کاروان ورزش افغانستان اولین کشوری بود که رژه رفت. کاروان ایران هم که از سوی کمیته المپیک جمهوری اسلامی، «شهید محسن حججی» نامگذاری شده، پس از ورزشکاران اندونزی وارد محوطه ورزشگاه شد.

۲۸۹ ورزشکار زن و مرد ایرانی در ۳۴ رشته ورزشی به چین اعزام شده‌اند. جواد فروغی در تیراندازی و ناهید کیانی در تکواندو، پرچمداران ایران در رژه افتتاحیه بودند.

فروغی مسن‌ترین مدال‌آور ایران در تاریخ بازی‌های المپیک است. این عضو سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، از سال ۱۳۹۲ تا ۱۳۹۴ جزو نیروهای اعزامی به سوریه بوده.

او که با چفیه روی سکوی قهرمانی المپیک ظاهر شده بود گفت: «مدال طلای المپیک را به رهبرم و امام زمان تقدیم می‌کنم.»

بازتاب جهانی عضویت فروغی در سپاه پاسداران باعث شد کمیته بین‌المللی المپیک، در دهکده بازی‌ها رضا صالحی امیری رئیس پیشین کمیته المپیک جمهوری اسلامی را احضار کند.

صالحی امیری برای تغییر ذهن منتقدان حضور فروغی در المپیک، تصمیم گرفت فروغی با لباس پرستاری به ایران برگردد. جمعی از افراد استقبال کننده نیز با پوشش پرستار در فرودگاه بودند.

حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران در پیام تبریکش فروغی را ''ورزشکار بسیجی و پاسدار رشید انقلاب اسلامی'' نامید و قهرمانی‌اش را به علی خامنه‌ای تبریک گفت.

روزنامه تایمز کره جنوبی به نقل از جین جونگ اوه برنده ۶ مدال نقره و برنز المپیک، در انتقاد از مسئولین IOC نوشت: «مضحک است که یک تروریست می‌تواند مقام اول را کسب کند.»

تیرانداز کره‌ای پس از اعتراض سفارت جمهوری اسلامی در سئول، اظهاراتش را پس گرفت. با این حال فروغی به خبرگزاری ایسنا گفت: «بدترین خاطره‌ام جمله‌ای است که جین جونگ اوه گفت».

قهرمان تیراندازی المپیک به روزنامه همشهری هم گفت: «به عنوان امدادگر به سوریه رفتم. پشت تانک نبودم.»

او حالا در ۴۴ سالگی، پرچمداد کاروانی است که محسن حجی نام دارد. از نیروهای سپاهی موسوم به ''مدافع حرم'' که سال ۱۳۹۶ در مرز سوریه و عراق کشته شد.

ناهید کیانی قهرمانی تکواندوی جهان، دیگر پرچمدار ایران در بازی‌های آسیایی هانگژو است. خانم کیانی در دوره قبلی بازی‌ها روی سکوی سوم ایستاد.

ایران در بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ با کسب ۲۰ مدال طلا، ۲۰ نقره و ۲۲ برنز در رده ششم کشورهای شرکت کننده ایستاد.
+4
رأی دهید
-74

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۴
  Stopmindcontrol - سائو پائولو، برزیل

  ایا ملتی ترسوتر از ایران و کره شمالی و چین و روسیه وجود داره. ملتهای که دربرابر حاکمانشان رام شده اند. البته بجز عده‌ای قلیل
  5
  29
  یکشنبه ۰۲ مهر ۱۴۰۲ - ۱۴:۱۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۴
  varied - ریزه، ترکیه

  حتما زن محسن حججی به همهراه زینب سلیمانی بنام فاحشه اسلامی به اندونزی رفته اند که صیغه را رواج دهند
  3
  31
  یکشنبه ۰۲ مهر ۱۴۰۲ - ۱۴:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا

  اینا همگی باید میرفتند عراق یا سعودی نه چین ورزشکار میره چین بیضه مال میره عراق و سعودی
  1
  25
  یکشنبه ۰۲ مهر ۱۴۰۲ - ۱۴:۲۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۶
  Munchen - مونیخ، آلمان

  به امید باختهای مفتضاحانه و تحقیر آمیز برای این پاچه خواران و کاسه لیسانی که بخاطر منافع شخصی اینجور به رژیم قاتل و استبدادی آخوندی خدمت میکنند و دم تکان میدهند و به مردم دهن کجی میکنند.ننگ ایران هستید.
  0
  25
  یکشنبه ۰۲ مهر ۱۴۰۲ - ۱۵:۵۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  antifascism - تهران، ایران

  خوب کاروان کتلت میفرستادید تا تماشاگران به فیض میرسیدن. کتلت سلیمانی برندی معروفتر از مک دونالد.
  2
  24
  یکشنبه ۰۲ مهر ۱۴۰۲ - ۱۶:۰۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۶
  Munchen - مونیخ، آلمان
  Stopmindcontrol - سائو پائولو، برزیل
  اتفاقا متاسفانه مردم ایران از همه ترسوتر و محافظه کارتر و منفعت شخصی طلب تر هستند،کره شمالی که عمدتا (بخاطر شستشوی مغزی و پروپاگاندا) طرفدار رهبرشان هستند و هرگز هیچ نوع اعتراضی نکرده اند.چین هم فقط گروهی از دانشجویان بخاطر نبود آزادیهای سیاسی گاهی سر و صدایی میکنند اما عموم‌مردم از حکومت راضی هستند.روسیه هم بهمین شکل.روسیه و‌چین وضع زندگی مردم چندان بد نیست،آزادیهای شخصی ،اجتماعی کامل دارند فقط در فعالیت سیاسی محدودیت هست.این ایران هست که از همه نظره مردم تحت فشار هستند،استبداد کامل و اجبار مذهبی،ولی باز هم مردم کنار میایند که دلیلش برای من هم یک معماست.
  0
  10
  یکشنبه ۰۲ مهر ۱۴۰۲ - ۲۰:۴۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.