فرامرز جاویدزاد به دلیل عدم ارائه خدمات درمانی، در اوین درگذشت

ایران وایر: طبق اطلاع «ایران وایر»، «فرامرز جاویدزاد» زندانی محبوس در زندان اوین، شب گذشته پس از مدتی وخامت حال جسمانی به بهداری این زندان منتقل شد و روز شنبه، ۱ مهر در حالی‌که زیر سرم در بهداری بود، جان سپرد. بنا به اطلاع ایران‌وایر، مقامات زندان از انتقال این زندانی به بیمارستان جلوگیری کرده بودند.

شب گذشته، ۳۱ شهریور، پس از چندین روز وخامت حال جسمانی، فرامرز جاویدزاد به بهداری اوین منتقل شده بود اما در میانه رسیدگی پزشکی، دوباره به بند بازگردانده شده بود. ۱ مهر در حالی‌که فشار خون این زندانی روی ۶ بوده است، مقامات زندان از انتقال او به بیمارستان جلوگیری کردند. مسئولان بهداری دوباره فرامرز جاویدزاد را زیر سرم قرار می‌دهند اما این‌بار او جان خود را از دست می‌دهد.  

گفته می‌شود که این زندانی تقریبا ۶۰ ساله، سال‌ها ساکن آمریکا بوده است و چند سال پیش به ایران بازگشته بود. اما بازداشت و زندانی شد و در نهایت در اوین به دلیل ممانعت مقامات زندان از انتقال به بیمارستان جان سپرد.

برخورداری از امکانات درمانی در زندان از حقوق اولیه متهمان است که در زندان‌های جمهوری اسلامی همواره نقض شده است. طی چهار دهه حکومت جمهوری اسلامی، تعداد چشم‌گیری از زندانیان به دلیل عدم برخورداری از این حق، جان داده‌اند. از نظر حقوقی مسئولیت مرگ او بر عهده مسئولان زندان، سازمان زندان‌ها و قوه قضاییه است.
+43
رأی دهید
-4

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۰
  اصحاب کهف - کلن، آلمان

  بیناموسا جون آدمها براشون هیچه هیچ...بچه هاتون جلوتون جون بدن بحق شیطان
  0
  28
  یکشنبه ۰۲ مهر ۱۴۰۲ - ۰۷:۱۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.