جوان ایتالیایی به خاطر دستمزد پایینی که گرفته بود با ویدئویی در تیک‌تاک کارفرمایش را به چالش کشید

یورونیوز: به تازگی ویدئویی در تیک‌تاک منتشر شده که در آن بحث میان یک کارگر رستوران و کارفرمایش بر سر دستمزد پایین را نشان می‌دهد. این ویدئو که در عرض سه روز ۵۰۰ هزار بار در شبکه‌های اجتماعی دیده شده، توجه رسانه‌ها را به طور گسترده به خود جلب کرده است.

در این ویدئو، محمد نشان داده می‌شود که در رستورانی در شهر مودنا کار می‌کند. او به تازگی شیفت شش ساعته خود را که از شش بعد از ظهر تا نیمه شب ادامه داشته را به پایان رسانده است. محمد در این ویدئو می‌گوید که به ده‌ها مشتری خدمات ارائه کرده و برخی از آنها، آنقدر با او بد رفتار کرده‌اند که چند بار می‌خواسته گریه کند.

آنطور که در ویدئو مشخص است، هنگام دریافت دستمزد، کارفرما فقط ۲۰ یورو به محمد می‌دهد. درو اقع کمی بیش از سه یورو در ساعت و بدون حق بیمه و حق بازنشستگی. محمد اعتراض می‌کند و بعد تصمیم می‌گیرد بحث را به صورت زنده در اکانت کاربری تیک‌تاک خود پخش کند.

پس از پخش این ویدئو، اتحادیه‌های کارگری ایتالیا در بیانیه‌ای مشترک «سواستفاده‌های رایج در بسیاری از بخش‌ها» را محکوم کردند.

استفانو کورگی، رییس مجموعه‌ای از رستوران‌داران در شهر مودنا گفت: «همه ما اینطور نیستیم.»

ایتالیا، فنلاند، سوئد، دانمارک و اتریش از جمله کشورهای اتحادیه اروپا هستند که در آنها حداقل دستمزد قانونی وجود ندارد و دستمزدها تنها با توافق طرفین تعیین می‌شود.

اپوزیسیون چپ میانه امسال طرحی را با هدف ایجاد حداقل دستمزد خالص ۸ یورو در ساعت ارائه کرد. اما ائتلاف راست میانه و راست افراطی به رهبری جورجا ملونی، نخست وزیر ایتالیا از پذیرفتن آن امتناع کردند.

محمد در ویدئوی خود می‌گوید: «کمرم شکست. اینطور می‌خواهید جوانان کار کنند؟ آنها می‌گویند که جوانان ایتالیایی نمی‌خواهند کار کنند. چطور می‌توانی چنین چیزی بگویی؟ شرم بر شما، کارفرمایان ایتالیایی.» در ادامه ویدئو رستوران‌دار که از دعوا خسته شده، ۵۰ یورو به محمد می‌دهد.

محمد به یک روزنامه محلی گفت: «من بیکار هستم. رزومه‌ام را برای همه جا فرستاده‌ام اما پاسخی دریافت نکرده‌ام.»

بر اساس گزارش مرکز آمار ایتالیا، بیکاری جوانان این کشور با نرخ ۲۱ درصدی یکی از بالاترین نرخ‌ها در اروپا است و سه برابر نرخ کلی بیکاری ایتالیا می‌شود.
+9
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۲
  Realman - کالیفرنیا ، ایالات متحده امریکا
  از اینکه رستوران دار سواستفاده کرده شکی نیست ولی بعید میدونم ایشون به راحتی بتونه جایی کار پیدا کنه
  5
  14
  یکشنبه ۰۲ مهر ۱۴۰۲ - ۰۱:۵۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.