رضا نقی‌پور، همراه پرحاشیه رئیسی در نیویورک کیست؟

نمایش رضا نقی‌پور مقابل دوربین شبکه ایران اینترنشنالایران وایر، پیام یونسی پور:
«کیان امانی»، خبرنگار «ایران اینترنشنال»، در حال گزارش دادن از سخنرانی «ابراهیم رئیسی» در صحن سازمان ملل و حضور همراهان رییس‌جمهور در مراکز خرید یهودیان در نیویورک است. همزمان، فردی که از هیات همراهان دولت ابراهیم رئیسی است، با ظاهری دیپلماتیک اما رفتاری غیرموجه، وارد کادر دوربین می‌شود. با جملات و کلماتش سعی در به هم زدن آرامش خبرنگار ایران اینترنشنال دارد و به سوالات کیان امانی در مورد نام، سمتش و حتی آشنایی با نام‌هایی همچون «مهسا امینی»، «کیان پیرفلک» و کشته‌شده‌های اعتراضات سراسری جوابی نمی‌دهد. ادبیاتی زننده دارد و از گزارشگر و فیلمبردار ایران اینترنشنال، فیلمبرداری می‌کند.

نامش «رضا نقی‌پور» است؛ یک نام سازمانی در وزارت اطلاعات که از دهه ۸۰ خورشیدی روی او مانده و هنوز هم با همان نام در ساختمان پاستور شناخته می‌شود.

رضا نقی‌پور، مامور رده میانی وزارت اطلاعات، تهدیدکننده خبرنگاران، مدیر نزدیک «علی‌رضا جهانبخش» و «مهدی طارمی» و رابط این دو با دفتر ابراهیم رئیسی کیست، و در نیویورک چه می‌کند؟
رضا نقی‌پور، ۳۰مرداد۱۳۹۸ با حکمی از سوی «جعفر سمیعی»، مدیرکل وقت حراست وزارت ورزش و جوانان، به ریاست حراست فدراسیون فوتبال منصوب می‌شود.***
از رابطه طارمی و جهانبخش با نقی‌پور چه می‌دانیم؟
یک منبع «ایران‌وایر» در فدراسیون فوتبال، رضا نقی‌پور را این‌گونه توصیف می‌کند: «بد دهن و هتاک بود. حتی در مکالمات دوستانه. به‌شدت علاقه به دیده شدن داشت و به همین دلایل هم به برخی از بازیکنان فوتبال خیلی سریع نزدیک شد.»

داستان رضا نقی‌پور را باید از انتها به ابتدا خواند؛ از ۲۴مرداد۱۴۰۱ که «مرضیه سلیمانی»، خبرنگار و عکاس خبرگزاری «ایرنا» که اخبار حوزه ریاست‌جمهوری و دولت را پوشش می‌دهد، در حساب توییتری خود مدعی شد «مهدی طارمی» و «علیرضا جهانبخش» را در ساختمان ریاست‌جمهوری دیده و از این دو بازیکن خواست توضیح دهند که چرا به دفتر ابراهیم رئیسی رفته بودند.
می‌گویند برای دیده شدن، ممکن است دست به هر عملی بزند. در زمان حضورش به‌عنوان رییس حراست فدراسیون فوتبال، گاهی کنار زمین فوتبال در حال فریاد زدن و عربده‌‌کشی بر سر داوران بازی‌های ملی دیده می‌شد و گاهی هم تصاویرش به‌عنوان کنونی خود را در صفحات اینستاگرام آرایشگرهایی با فالوورهای پرتعداد قرار می‌دادساعاتی بعد، خبرنگار ایرنا مجبور می‌شود، توییت خود را حذف کند. با این حال، اخبار مرتبط با این دیدار به‌سرعت در رسانه‌های ایران منتشر شد. پیگیری‌های خبرنگاران نیز به یک نام رسید؛ رضا نقی‌پور.

دلیل حضور مهدی طارمی و علی‌رضا جهانبخش در دفتر ریاست‌جمهوری، ملاقات با «محمد مخبر»، معاون اول رییس‌جمهور و شخص ابراهیم رئیسی برای دو هدف بود؛ نخست گرفتن وعده پاداش‌ حواله واردات خودرو برای صعود تیم فوتبال به جام‌جهانی و دوم، تغییر سرمربی تیم فوتبال.

در هر دو مورد نیز موفق شدند. هم به پاداش ویژه صعود رسیدند و هم «کارلوس کی‌روش» جانشین «دراگان اسکوچیچ» شد.

رسانه‌های ایران اما عامل برگزار شدن این جلسه و دیدار مهدی طارمی و علی‌رضا جهانبخش با رییس‌جمهور و معاونش را، رضا نقی‌پور، «مدیرکل تشریفات دفتر ریاست جمهوری» معرفی کردند.
 رضا نقی‌پور، مامور رده میانی وزارت اطلاعات، مدیر نزدیک «علی‌رضا جهانبخش» و «مهدی طارمی» و رابط این دو با دفتر ابراهیم رئیسی استآخر برود یا بیاید؟
رضا نقی‌پور، ۳۰مرداد۱۳۹۸ با حکمی از سوی «جعفر سمیعی»، مدیرکل وقت حراست وزارت ورزش و جوانان، به ریاست حراست فدراسیون فوتبال منصوب می‌شود. یعنی در دوران ریاست نخست «مهدی تاج» در فدراسیون فوتبال.

طبق قوانین وزارت ورزش و جوانان، روسای فدراسیون‌های ورزشی اجازه صدور احکام مربوط به انتصاب مدیران حراست فدراسیون‌های تحت امر خود را ندارند. مدیران حراست فدراسیون‌ها باید ابتدا از سوی مدیر کل حراست وزارت ورزش و جوانان به وزارت اطلاعات معرفی شده، مورد تایید قرار بگیرد و سپس به فدراسیون ورزشی معرفی شود.

رضا نقی‌پور تا مرداد۱۳۹۸ گزینه‌ای ناشناخته برای ورزش ایران بود، اما انتصابش در آن زمان دیگر عجیب به‌نظر نمی‌رسید. او هم یکی از مدیران حراستی و امنیتی جدید و جوانی محسوب می‌شد که در دستگاه وزارت ورزش و جوانان دولت «حسن روحانی» به فدراسیون‌های ورزشی و باشگاه‌ها تحمیل می‌شد.

او پیش‌از آنکه وارد حراست فدراسیون فوتبال شود، در دوران شهرداری «محمدباقر قالیباف»، معاون حراست شهرداری تهران بود.

آذر ۱۴۰۰، رضا نقی‌‌پور به «شهاب‌الدین عزیزی خادم»، رییس وقت فدراسیون فوتبال اطلاع داد که به‌عنوان مدیرکل تشریفات نهاد ریاست جمهوری انتخاب شده است و باید به‌زودی از فدراسیون فوتبال جدا شود؛ خبری که در آن روزها به‌نظر می‌رسید شبیه به یک شوخی یا بازارگرمی باشد.

منبع ایران‌وایر در فدراسیون فوتبال می‌گوید: «غیرقابل باور بود، چون تصور می‌کردیم شخصی که مدیرکل تشریفات دفتر ریاست جمهوری می‌شود، باید حداقل‌ یک زبان بین‌المللی را بلد باشد، یا انگلیسی، یا عربی، یا یک زبانی که بتواند لااقل در یک دیدار رسمی با آن صحبت کند. آقای نقی‌پور حتی فارسی را درست صحبت نمی‌کرد.»

گواهش ویدیویی است که از رضا نقی‌پور در زمستان ۱۴۰۰ منتشر شد؛ ملاقات پرحاشیه «ولادیمیر پوتین» با ابراهیم رئیسی در مسکو.

دیدار رییس‌جمهوری ایران با ولادیمیر پوتین، توام با بی‌احترامی‌هایی نامرسوم بود؛ از یک میز طولانی که فاصله‌ای غریب بین دو رییس‌جمهوری ایجاد می‌کرد، تا آدامس جویدن پوتین در حین صحبت کردن با رئیسی.

در نهایت، زمانی که رییس‌جمهوری ایران از کاخ کرملین بیرون رفت، مجبور شد در سرما و زیر بارش برف منتظر بماند، چون خودرو تشریفات مقابل در ورودی قرار نداشت.

در این لحظه، رضا نقی‌پور درحالی که به سمت خودروی ابراهیم رئیسی می‌دوید، فریاد می‌زد: «Go…Go»؛ منظور او از این کلمه انگلیسی، «آمدن» بود، نه «رفتن»!  
مزاحمان حکومتی در نیویورک
می‌گویند برای دیده شدن، ممکن است دست به هر عملی بزند. در زمان حضورش به‌عنوان رییس حراست فدراسیون فوتبال، گاهی کنار زمین فوتبال در حال فریاد زدن و عربده‌‌کشی بر سر داوران بازی‌های ملی دیده می‌شد و گاهی هم تصاویرش به‌عنوان کنونی خود را در صفحات اینستاگرام آرایشگرهایی با فالوورهای پرتعداد قرار می‌داد.

شهوت شهرت و دیده شدن، او را این بار مقابل دوربین ایران اینترنشنال قرار داد و درحال کلنجار رفتن با خبرنگاری که می‌خواست از وضعیت سخنرانی ابراهیم رئیسی گزارشی تهیه کند.

منابع ایران‌وایر می‌گویند که او در فدراسیون فوتبال ادعا می‌کرد رضا نقی‌پور نام سازمانی اوست و نام حقیقی‌اش باید پنهان بماند.

هم‌زمان با نمایش رضا نقی‌پور مقابل دوربین شبکه ایران اینترنشنال، تصاویری از مزاحمت «یوسف سلامی»، خبرنگار حکومتی صداوسیما جمهوری اسلامی برای خبرنگاران صدای آمریکا و همین‌طور حضور «مجتبی امینی» تهیه کننده سریال امنیتی «گاندو»، در نیویورک منتشر شد.

همراهان ابراهیم رئیسی در دومین حضورش در نیویورک، جنسی متفاوت از تمام همراهان روسای جمهور دیگر دارند.
+59
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۴
  Momijii - توکیو، ژاپن

  اوه اینهمه داستانسرایی نداره که این پفیوز کیه !؟ یه مزدور لاشی و پدر ناشناس ! یکی از شعبان بی مُخهای رژیم که کم هم نیستند ، سرنوشت همگی هم با طناب دار گره خورده ، البته اگر قبلش به دست مردم پاره پوره نشود !!
  5
  81
  ‌پنجشنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۲ - ۲۳:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  Darknet - لندن، انگلستان

  از قیافه اش لمپنی و پاچه پارگی و دهن دریدگی میباره. این پسر یه زن خیابونیه. واقعا در تعجبم از کسایی که این شتر گاو پلنگ دو پا رو دیدن و با یه چکش تو دهنش نزدن.
  3
  64
  جمعه ۳۱ شهریور ۱۴۰۲ - ۰۲:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۱
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  من کاری ندارم که رضا تقی پور چه کسیست. خوب است و یا بد است ولی خبرنگار خود متشکر ایران اینترناشنال چرا توقع دارد که این شخص حتی خاطی ملزم به پاسخ دادن به او هست؟ این خبرنگار تصور میکند که رئیس دادگاه و رضا تقی پور هم محکومی هست که به دادگاه او آورده اند. حتی در دادگاه هم اکثریت متهمین مجبور نیستند که جواب درست بدهند. مشکل اصلی دولت امریکا هست که زیرمیزی با رئیسی توافقاتی داشته است (به امید اینکه عربستان با اسرائیل رابطه برقرار کرده و بایدن در انتخابات آتی برای کسب آرای بیشتر از ان استفاده کند). یعنی دولت امریکا میزبان کسانیست که نیمی از ان ها را تحریم کرده است. حتی ان ها با هواپیمای معراج رفتند که تحریمی توسط خودشان است
  32
  25
  جمعه ۳۱ شهریور ۱۴۰۲ - ۰۴:۲۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  او کیست!؟ بابا عجب سوالیه! یک مزدوری که بیشتر جزیره خارکو سیاحت میکنه. اینها باید به بیگاری گرفته بشن و فقط هم بهشون نون کپک زده داد. دور نیست اون روز
  5
  61
  جمعه ۳۱ شهریور ۱۴۰۲ - ۰۵:۱۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.