حمله به خانه و خانواده جواد حیدری در سالگرد کشته‌شدن او

 تصویری از مراسم چهلم کشته‌شدن جواد حیدری (آرشیو)صدای آمریکا: نیروهای حکومتی جمهوری اسلامی روز پنجشنبه ۳۰ شهریور در آستانه سالگرد کشته‌شدن جواد حیدری در اعتراضات سال گذشته با حمله به خانواده جواد حیدری چندین عضو خانواده او را مورد ضرب و جرح قرار داده‌اند.


فاطمه حیدری، خواهر جواد حیدری، با انتشار ویدیویی گفت ماموران امنیتی جمهوری اسلامی در سالگرد کشته‌شدن برادرش «با گلوله جنگی» به خانواده‌اش حمله کرده‌اند.
او به نقل از یکی از آشنایانشان که توانسته از روستای رحمت‌آباد بزرگ دشتابی فرار کند، هشدار داده است که اینترنت و دیگر راه‌های ارتباطی را قطع کرده‌اند و دارند «یک فاجعه انسانی» را رقم می‌زنند.
او با ابراز نگرانی از این که ماموران جمهوری اسلامی پس از کشتن برادرش، اکنون قصد کشتن خانواده‌اش را دارند، خواستار حمایت فوری از خانواده‌اش شده است.

در ویدیو، کودکان و زنان دیده می‌شوند که در پاسخ به حمله ماموران انتظامی جمهوری اسلامی فریاد می‌زنند.

در دو ویدیوی دیگر که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است دو کودک از خانواده حیدری دیده می‌شوند که مورد ضرب و جرح و حمله با گاز اشک‌آور قرار گرفته‌اند.

صدای آمریکا نمی‌تواند به طور مستقل صحت همه این ویدیوها و روایت‌های مربوط به آنها را تایید کند. فاطمه حیدری ویدیو و عکسی دیگر از دو عضو جوان خانواده‌اش منتشر کرده که صورت آنها نیز مورد ضرب و جرح شدید و حمله گاز اشک‌آور قرار گرفته‌اند. او با متهم کردن جمهوری اسلامی به «گروگان گرفتن» خانواده‌اش و همچنین قطع اینترنت روستایشان، ابراز نگرانی کرده است که نمی‌داند «چه بلایی سر خانواده‌ام» می‌آورند. این در حالی است که روز گذشته نیز فاطمه حیدری از بازداشت برادر و برخی از بستگانش با هدف «افزایش فشار بر خانواده برای جلوگیری از برگزاری آیین سالگرد» برادرش خبر داده بود.

این عضو خانواده‌های دادخواه تاکید کرده بود که «هیچ ترسی» از «مزدورهای» حکومتی ندارند.
پنجشنبه و جمعه ۳۰ و ٣١ شهریور سالگرد کشته‌شدن بیش از ۴۰ تن از ایرانیان معترض به کشته‌شدن مهسا (ژینا) امینی در بازداشت گشت ارشاد است. جمهوری اسلامی در هفته‌های اخیر با افزایش فشار و بازداشت اعضای بسیاری از خانواده‌های قربانیان و دادخواهان، در تلاش بوده مانع از برگزاری مراسم‌های سالگرد برای آنها شود.

جواد حیدری ٣١ شهریور سال گذشته، در جریان اعتراضات به کشته شدن مهسا در نزدیکی پارک ملت قزوین مورد اصابت گلوله ماموران امنیتی جمهوری اسلامی قرار گرفت و پس از ساعاتی جان باخت. در مراسم چهلم جواد در ١٢ آبان سال گذشته، ده‌ها تن از اهالی روستای رحمت‌آباد بزرگ دشتابی به دلیل شرکت در آن بازداشت شده بودند.
+5
رأی دهید
-45

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۰
  گور دجال زار می بینم - نیده، ترکیه

  تحلیلی میکنم که در تاریخ ثبت شود! این حکومت فاشیستی مافیایی کاملاً میداند که سقوطش حتمی است و بین شان وحشت و غوغایی ست، ولی برای اینکه مردم نفهمند، شرارت آخرالزمانی راه انداخته‌اند که خود را در اوج قدرت نشان بدهند!!! حمله به خبرنگاران ایران اینترنشنال و این اخبارهای متوحشانه به همین خاطر است و خودشان در این اخبار و توحش افسار گسیخته میدمند تا جو وحشت راه بیندازند! وقتی به کنه ذات پلیدشان پی بردید، این ناحکومت جنایت و توحش در ضرف نصف روز فرو خواهد ریخت!
  2
  34
  ‌پنجشنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۵:۳۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۶
  ماینر - اسن، آلمان

  این مردم با غیرت ایرانی ککشان هم نمی‌گزد که بخوان از شما طرفداری کنن،اینا اگر غیرت داشتن که اون آفتابه بدست ملعون خمینی را سالار و سرور خودشان نمیکردند و اون خیانت را به شاه ایران نمی‌کردند ،مردم ایران ترسو هستند وبس.
  4
  26
  ‌پنجشنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۶:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  freedom of the press - تهران، ایران

  از ماست که بر ماست!!!! برای سالگرد فدائیان کشور در حد هیچی!! برای دیدن رونالدو میلیون نفر. تا حالا از خودتون پرسیدن که چرا استثمار آخوندها را برای ایران انتخاب کردند !! اول مذهبی و تعصبی بودن قشر بسیار زیاد ایرانیان و بعد نجات خودشان را به نجات کشورشان ترجیح می دهند برای همین همیشه ‌می گویند این کشور دیگه کشور نمیشه بهتره برویم به جای اینکه بمانند و بسازند و مهم اینکه ایرانیها فقط در ترافیک پشت هم هستند و زود تاریخ را فراموش می کنند و خیلی خیلی احساساتی با هر موضوع اجتماعی برخورد می کنند برای همین زود این احساسات فروکش می کنه. برای پایین کشید استبداد باید خون داد باید وقت گذاشت و باید جنگید. بخصوص استبداد مذهبی که هزینه های بسیار گزافی دارد در جامعه های مذهبی آلوده به خرافات.
  4
  25
  ‌پنجشنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۹:۰۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  مهدی52 - روتردام، هلند
  حکومت دقیقا طبق تاکتیک شخص علی خامنه ای عمل میکنه ( بهترین دفاع حمله است ) و به گفته شاهزاده رضا پهلوی تا ما مردم ایران با هم نشویم یکی یکی از بین خواهیم رفت
  2
  7
  ‌پنجشنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۹:۵۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  Mohsen.SE - لوزان، سوییس
  اوج رذالت جمهوری اسلامی، اوج حرامزادگی مسئولان رژیم
  2
  9
  ‌پنجشنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۲ - ۲۲:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.