پرستویی خطاب به شهردار تهران: هدفت از نصب این جمله‌ها در بزرگراه‌های شهر چیست؟

پرویز پرستویی نسبت به انتشار عکس خودش در این فیلم روی بیلبوردهای تهران، واکنش نشان داد.

پرویز پرستویی با بیان خاطره‌ای از ایفای نقش در فیلم سینمایی «موج مرده»، نسبت به انتشار عکس خودش در این فیلم روی بیلبوردهای تهران، واکنش نشان داد.

به نقل از ایسنا، پرویز پرستویی با انتشار عکس یکی از بیلبوردهای شهری و جمله‌ای از فیلم «موج مرده» به کارگردانی ابراهیم حاتمی‌کیا، نوشت: «قرار بود ما بجنگیم، شما مراقب بچه‌هامون باشید. وجدانتون رو قاضی کنید، کی کم فروشی کرد؟»
این‌روزها در بزرگراه‌های شهر، بیلبوردهایی از تصاویر و جمله‌های مهم فیلم‌های دفاع مقدس از طرف سازمان زیباسازی شهر تهران (شهرداری)نصب شده است.

جمله فوق‌الذکر مربوط به فیلم سینمایی «موج مرده» ساخته ابراهیم حاتمی‌کیا است.

بی‌اغراق بگویم بنده فقط به خاطر این جمله، فیلم را پذیرفتم، چراکه بقیه فیلمنامه از نظر من تزئین غذاست. اصولا هر فیلمنامه‌ای را که انتخاب می‌کنم بدنبال جمله کلیدی می‌گردم که مقصود و منظور اثر است و می‌تواند برای جذب مخاطب مهم باشد.

هنوز هم این جمله را با خودم تکرار می‌کنم و معتقدم ما نه‌تنها از جوانان این سرزمین مراقبت نکردیم، بلکه کم فروشی هم کردیم... .

به همین دلیل نمیدانم  هدف شهردار تهران از نصب این جمله‌ها در بزرگراه‌های شهر چیست؟»

 در روزهای گذشته و به مناسبت هفته دفاع مقدس، در بیلبوردهای و فضاهای شهری تهران، دیالوگ‌های مهم از نوستالژیک‌ترین فیلم‌ها و سریال‌های دفاع مقدس به همراه عکس فیلم‌ها به نمایش گذاشته شده است.
+59
رأی دهید
-6

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۴
  هچل هفت - کوردوبا، اسپانیا

  آشغال , همه از توبره میخوره هم از کاهدون .
  16
  76
  ‌پنجشنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۲ - ۰۸:۵۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  hamidesabz - لندن، انگلستان

  کم فروشی!!؟ چرا کاسبکارانه به همه چیز نگاه میکنید؟ اگر منظور از کم فروشی کوتاهی کردن است! اغلب ما مردم به دلیل منفعت طلبی شخصی و جوگیری اجتماعی همیشه از وظائف اجتماعی سر باززدیم در عوض یا جو گیر بودیم و عکس این و آن را در ماه میدیدم و یا بنده و برده وار پاچه قدرتمداران لیس میزدیم! اندک بزرگانی که برای نجات این اجتماع قد راست کردند همه بدون استثنا تنها ماندند و در تنهایی جان باختند!
  5
  60
  ‌پنجشنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۰:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Adamat7775 - خارکف، اوکراین

  بیشتر فیلم‌هایی‌ که آقای حاتمی‌کیا ساخته، کپی مستقیم و غیر‌مستقیم از فیلم‌های مطرح هالیوودی هستند، و جالب این‌جاست که آقای مسعود فراستی، بهترین کارگردان ایران را، ابراهیم حاتمی‌کیا می‌داند!. فیلم "آژانس شیشه‌ای"حاتمی‌کیا، کپی از فیلم امریکایی "بعد از ظهر سگی‌" هست - فیلم "موج مرده"ایشان، کپی غیر‌مستقیم از فیلم امریکایی "دور‌افتاده" هست، و بسیار دیگر فیلم‌های حاتمی‌کیا نیز به‌همچنین کپی هستند. / از دید کوچک بنده، بهترین فیلم ایرانی درباره‌ی دوران هشت‌ساله‌ی جنگ ایران و عراق، فیلم خوش‌ساخت و قابل تامل جناب "عزیزاله حمیدنژاد" - "هور در آتش - ۱۳۷۰" می‌باشد، به‌ویژه سکانسی که بچه‌های مدرسه‌ای، در یک آلاچیق واقع در مرداب، هم کشیک می‌دهند و هم مشق می‌نویسند، که اوج مظلومیت رزمندگان را -در هر سنی‌ که بودند- نشان می‌دهد.
  5
  42
  ‌پنجشنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۰:۴۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  Nagonsar - مونیخ ، آلمان
  دزدی نکنید و مملکت و نفروشید زیاد مهم نیست. فدای سر باجناق هاشون
  2
  15
  ‌پنجشنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۶:۵۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.