ادعای خامنه‌ای در سالگرد اعتراضات مردمی: نیروهای مسلح «امنیت‌ساز» و «جزو نوامیس» جامعه هستند

 رهبر جمهوری اسلامی و شماری از مقامات سپاه پاسداران انقلاب اسلامیصدای آمریکا: تنها چند روز پس از ایجاد فضای به شدت امنیتی در بسیاری از شهرهای کشور در سالگرد کشته شدن مهسا (ژینا) امینی در بازداشت گشت ارشاد و شلیک مستقیم نیروهای مسلح جمهوری اسلامی به دست‌کم دو تن در استان‌های البرز و کردستان، علی خامنه‌ای ادعا کرد که نیروهای مسلح «امنیت‌ساز» و «جزو نوامیس» جامعه هستند.

رهبر جمهوری اسلامی روز چهارشنبه ۲۹ شهریور در سخنانی درباره سالگرد جنگ هشت ساله با عراق، با اشاره به «مرزهای غیرجغرافیایی» جمهوری اسلامی ادعا کرد که «خیلی از کشورها در منطقه به طور رسمی پایگاه دارند، ولی ما نداریم.»

به گزارش خبرگزاری ایرنا، او ادعا کرد که «ما در منطقه دخالتی نداریم، اما حضور داریم. حضور معنوی و فریاد آنها از این بلند است.»

این در حالی است که نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در سوریه، عراق، و برخی دیگر از کشورهای منطقه حضور دارد و آنها را با عنوان «مدافعان حرم» معرفی می‌کند.

خامنه‌ای همچنین مدعی شد که نیروهای مسلح «امنیت‌ساز» و «جزو نوامیس حتمی هر جامعه» هستند و گفت «یکی از نقاط مورد هدف دشمن، خدشه در ارزش، شرافت، و کرامت نیروهای مسلح است» و «باید قدر نیروهای مسلح را بدانیم.»

هم‌زمان با این اظهارات علی خامنه‌ای، فاطمه حیدری، خواهر دادخواه جواد حیدری از کشته‌شدگان اعتراضات سراسری ۱۴۰۱ در قزوین، در پیام‌رسان «ایکس» ویدئویی را از «لشکرکشی» نیروهای مسلح به روستای‌شان برای جلوگیری از برگزاری آیین سالگرد برادرش منتشر کرد و نوشت که برادر دیگرش «روح‌الله را گروگان گرفتند» و چند تن از بستگانشان را نیز بازداشت کردند.

فاطمه حیدری تأکید کرد: «چقدر حقیرید! حتی اگر کل مزدورهایتان را بسیج کنید، ما ترسی از شما نداریم.»

توییت فاطمه حیدری، خواهر دادخواه جواد حیدری از کشته‌شدگان اعتراضات سراسری ۱۴۰۱ در قزوین
توییت فاطمه حیدری، خواهر دادخواه جواد حیدری از کشته‌شدگان اعتراضات سراسری ۱۴۰۱ در قزوین

ادعای رهبر جمهوری اسلامی درباره «امنیت‌ساز» بودن نیروهای مسلح، در حالی است که حضور آنها در سرکوب اعتراضات مسالمت‌آمیز شهری بارها گزارش شده است.

دورزنی نیروهای سپاه در سنندج با موتورسیکلت‌ برای ایجاد رعب و وحشتیکی از شاخه‌های نیروهای مسلح، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است که بازوی اصلی سرکوب جمهوری اسلامی به شمار می‌رود و در ماه‌های گذشته درخواست‌های مردمی در داخل و خارج ایران برای قرار گرفتن نام آن در فهرست سازمان‌های تروریستی اتحادیه اروپا شدت گرفته است.

پیش از این، رضا محمدحسینی، فعال سیاسی مشروطه‌خواه که اکنون در اوین زندانی است، پیش از بازداشت در مقابل قرارگاه ثارالله در تهران حضور یافت و قرار گرفتن نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در فهرست تروریستی را خواستار شد.

رضا محمدحسینی، زندانی سیاسی سابق مقابل قرارگاه ثارالله خواستار حضورسپاه در فهرست تروریستیاین نهاد نظامی که در داخل و خارج ایران فعالیت دارد، بخش گسترده‌ای از اقتصاد ایران را نیز در اختیار گرفته است.

در همین زمینه، هم‌زمان با سالگرد کشته شدن مهسا (ژینا) امینی در بازداشت گشت ارشاد، علیرضا آخوندی، نماینده ایرانی‌تبار پارلمان سوئد، در کارزاری مشترک با سازمان «اتحاد علیه ایران هسته‌ای» با تأکید بر تسلط جمهوری اسلامی و به‌ویژه سپاه پاسداران بر تمامی جوانب اقتصادی ایران، معاملات شرکت‌های بین‌المللی با ایران را به معنای برقراری روابط تجاری با آنها دانسته است.

همچنین، وزارت امور خارجه ایالات متحده هم‌زمان با سالگرد کشته شدن مهسا امینی در بازداشت گشت ارشاد، از وضع مجدد محدودیت‌های روادید علیه شماری دیگر از مقامات مسئول نیروهای مسلح جمهوری اسلامی که در بازداشت یا سرکوب معترضان مسالمت‌جو یا نقض آزادی‌های بیان یا تجمع آنها از جمله از طریق سانسور اینترنت نقش داشته‌اند، خبر داده است.
+8
رأی دهید
-64

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۳
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  پس همه با هم ناموس جامعه رو گاهی دم در ببینیم.
  3
  26
  ‌چهارشنبه ۲۹ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۸:۲۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۲
  mina minavand - هانور، آلمان

  مغزش زنگ زده و چرت و پرت میگه.
  3
  26
  ‌چهارشنبه ۲۹ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۸:۵۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  پیر خردمند - تورونتو، کانادا

  دیگه زمان اون رسیده که علی خامنه ای و پاچه خوارهاش تقاص قتل و غارت ملت و مملکت ایران رو بدهند. دهان علی خامنه ای سرب داغ پر بشه، مملکت اباد و ثروتمند می شود.
  3
  28
  ‌چهارشنبه ۲۹ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۹:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  فضول میرزا - استکهلم، سوئد
  چُخ زرزر اِلَمه!
  3
  14
  ‌چهارشنبه ۲۹ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۹:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  Omide por jalal - تبریز، ایالات متحده امریکا
  با درود به خاندان پهلوی و لعن و نفرین مصدق ! جواب ابلهان خاموشیست ،،،،ای محمد رضا ! چه خوب بلد بودی محل سگ به این موجودات مالخولیایی نندازی ! “ با عرض معذرت از سگ های عزیز “!
  3
  17
  ‌چهارشنبه ۲۹ شهریور ۱۴۰۲ - ۲۰:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  Momijii - توکیو، ژاپن
  عنوان متن خبر رو به اینصورت تصحیح می‌کنم ، نیروهای مسلح امنیت ساز و جزو نوامیس مفعول و حاکمیت هستند !! پفیوز جفنگ .
  1
  14
  ‌چهارشنبه ۲۹ شهریور ۱۴۰۲ - ۲۱:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.