واکنش‌ها به تصویر نماز خواندن رئیسی در هواپیما؛ عوام فریبی و شوآف است

صدای آمریکا: شماری از کاربران فضای مجازی در واکنش به انتشار تصویر ابراهیم رئیسی در حال خواندن نماز در هواپیما «عوام‌فریبی و فاقد ارزش خبری یا معنوی» است

انتشار تصویری از ابراهیم رئیسی در حال خواندن نماز در هواپیما در مسیر نیویورک برای شرکت در مجمع عمومی سازمان ملل متحد از سوی شماری از رسانه‌های دولتی ایران، با واکنش‌های انتقادی بسیار کاربران فضای مجازی همراه شده است.

این نخستین باری نیست که تصویری از ابراهیم رئیسی هنگام نماز خواندن منتشر می‌شود.
بسیاری از کاربران، انتشار تصویر نماز خواندن او را ریا، تزویر وعوام‌فریبی دانسته‌اند.

محمدحسن نجمی، روزنامه‌نگار، نوشته است: «رئیسی به اعضای کاروان همراهش می‌گفت وقتی نماز می‌خونم به هیچ وجه عکس نگیرید و اگر هم گرفتید منتشر نکنید و در صورت انتشار برخورد خواهد شد.»
ابراهیم رئیسی، در سفر خود به روسیه در دی‌ماه نیز در کاخ کرملین نماز خواند که تصویر آن منتشر شده بود. شماری از کاربران می‌گویند هرچند آن نماز نکته جدیدی داشت ولی خواندن نماز شب یک فرد مسلمان در هواپیما، هیچ پیام خاصی ندارد.

شماری از کاربران فضای مجازی، عکس نماز خواندن رئیسی را کنار تصویر دیدار اردوغان و ایلان ماسک گذاشته‌اند.

احسان سلطانی، تحلیلگر ، نوشته است: «ماسک در نیویورک به دیدار اردوغان می‌رود و زمزمه‌های ایجاد کارخانه‌های تسلا در ترکیه به گوش می‌رسد، بعد ارزشی با عکس نماز شب و دلقک‌باری رئیسی معرکه گرفته.»
برخی از کاربران به این نکته اشاره کر‌ده‌اند که پیش از رئیسی، دیگر‌ مقامات جمهوری اسلامی ایران از جمله در دولت روحانی نیز تصاویری از خود هنگام خواندن نماز منتشر کرده بودند.

عده‌ای به این سخنان جواد ظریف، وزیر امور خارجه پیشین ایران، را به اشتراک گذاشته‌اند که در مجلس شورای اسلامی گفته بود وسط مذاکرات هسته‌ای، جلوی جان کری، وزیر امور خارجه وقت آمریکا نماز خواند تا به او نشان دهد که «قَدَر، قدرت خداست.»

ابراهیم رئیسی برای شرکت در مجمع عمومی سازمان ملل متحد به آمریکا سفر کرده و قرار است روز سه‌شنبه ۲۸ شهریور در مقر این سازمان در نیویورک سخنرانی کند.
+40
رأی دهید
-9

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۴
  arian1 - ابادان، ایران

  دست شما آخوندهای فاسد و آدم کش برای همه مردم رو شده است. اون الله شما ها هم بایستی خود شیطان باشد که شما جنایتکاران او را تقدس می کنید.
  1
  36
  ‌چهارشنبه ۲۹ شهریور ۱۴۰۲ - ۰۵:۵۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۷
  خوش باور - تهران، ایران

  پس ماند سک بر تو و مذهب گثافت شما .گثیفتر از جا مانده سک هستید .
  1
  22
  ‌چهارشنبه ۲۹ شهریور ۱۴۰۲ - ۰۶:۴۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  سیمرغ ایران - برلین، آلمان
  هواپیما که مرتب در حال عوض کردن جهت هست قبله اش کدوم طرفیه
  1
  6
  ‌چهارشنبه ۲۹ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۴:۴۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۰
  واقع بین ایرانی - هامبورگ، آلمان
  احمق تر از این قصاب حکومتی ان شیخ گور بگور شده امام جمعه ارومیه حسنی بود که در هنگام خواندن نماز در حال قنوت یک اسلحه کمری ذر دست راست ان مرتیکه بوده و مشغول خواندن نماز بود . این احمق ها از سر تا پا یک کرباسند. این اخوند ها میگویند ثواب نماز ان زمانی بیشتر است که در عنگام رکوع و سجود بتوانی دل همراه خود را بدست اوری و ان نماز گرار را انچنان مجکم در محبت خود قرار بدهی تا ان بتواند در حالت سجود و رکوع زار زار گریه کند و خدا را صدا کند . این اخوند ها نماینده خدا هستند . اینها راکسی نمیتواند بشناسد . دستکش ها را
  0
  1
  ‌پنجشنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۱:۵۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۰
  واقع بین ایرانی - هامبورگ، آلمان
  خدای این قوم و قبیله چه خدای نیازمند و خدای بیچاره ای است . تا نماز نخوانی و تا بیضه ان الله مدینه را نمالی ترا بسر منزل مقصود نخواهند رساند
  0
  1
  ‌پنجشنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۲:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.