بایدن: اجازه دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای را نخواهیم داد

جو بایدن رییس جمهوری آمریکا در حال سخنرانی در نشست سازمان ملل متحددویچه وله: جو بایدن، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا، در سخنرانی خود در نشست سالانه مجمع عمومی سازمان ملل متحد با اشاره به فعالیت‌های "بی‌ثبات‌کننده" ایران، بر تلاش آمریکا برای جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای تاکید کرد.

جو بایدن، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا، امروز سه‌شنبه ٢٨ شهریور در سخنرانی خود در هفتاد و هشتمین نشست سالانه مجمع عمومی سازمان ملل متحد با اشاره به فعالیت‌های "بی‌ثبات‌کننده" ایران بر تعهد آمریکا برای جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای تاکید کرد.

بایدن همچنین در سخنرانی حدود نیم ساعته خود با اشاره به موضع حقوق بشری ایالات متحده افزود که بدرفتاری و آزار و نقض حقوق شهروندان صرف‌نظر از اینکه در سین‌کیانگ باشد یا تهران یا دارفور یا هر جای دیگر نباید نادیده گرفته شود.

جو بایدن همچنین تصریح کرد که ایالات متحده به همراه شرکای خود به تلاش برای مهار فعالیت‌های "بی‌ثبات‌کننده" ایران که امنیت منطقه و جهان را تهدید می‌کند ادامه خواهد داد.

بایدن همچنین با محکوم کردن تجاوز پوتین به اوکراین گفت که روسیه تنها مانع اصلی دستیابی به صلح است و تنها این کشور است که می‌تواند به جنگ پایان دهد.

رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا همچنین یادآور شد که اگر تجاوزکاری روسیه پیامدی برای این کشور در بر نداشته باشد و اوکراین چندپاره شود، دیگر هیچ کشوری احساس امنیت نخواهد کرد و استقلال کشورها در امان خواهد ماند.

بایدن افزود ازهمین روست که ایالات متحده به همراه متحدان و شرکای خود در سراسر جهان، از مردم شجاع اوکراین و آزادی‌‌ آن‌ها که از حق حاکمیت و تمامیت ارضی خود دفاع می‌کنند حمایت می‌کند.

رئیس جمهوری آمریکا همچنین با تاکید بر لزوم همکاری دولت‌ها و ملت‌های جهان برای مقابله با چالش‌های بین‌المللی گفت: «ایالات متحده به دنبال دنیایی امن‌تر، مرفه‌تر و عادلانه‌تر برای همه است چرا که می‌دانیم آینده ‌ما به آینده شما گره خورده است و هیچ ملتی به تنهایی قدرت رویارویی با چالش‌های امروز را ندارد.»

بایدن همچنین با اشاره به موج گرمای بی‌سابقه در آمریکا و چین، آتش‌سوزی‌های مهیب در آمریکای شمالی و جنوب اروپا، قحطی پنج ساله در شاخ آفریقا و سیل مرگبار لیبی، اظهار داشت: «این بحران‌ها نمونه‌غم‌انگیزی از آینده جهان است و نشان می‌دهد اگر به وابستگی به سوخت‌‌های فسیلی پایان داده نشود چه فجایعی ممکن است رخ دهد.»

او همچنین یادآور شد که مقابله با تغییرات اقلیمی به عنوان تهدیدی علیه بشر، از اولویت‌های دولت او است.

 رئیس جمهوری آمریکا همچنین بر آمادگی ایالات متحده برای همکاری با پکن در زمینه مقابله با چالش‌های جهانی بزرگ شامل تغییرات اقلیمی تاکید کرد.

او همچنین در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به این که فناوری‌های جدید از جمله هوش مصنوعی هم ظرفیت و هم چالش‌های جدیدی را پیش آورده است خاطرنشان کرد که ایالات متحده به منظور تقویت قوانین حاکم بر هوش مصنوعی در حال همکاری با سایر کشورها است.

جو بایدن در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به وقوع کودتا در کشورهای آفریقایی طی ماه‌های اخیر بر حمایت ایالات متحده از گسترش ارزش‌‌های دموکراسی تاکید کرد.  بایدن همچنین افزود که آمریکا از افزایش تعداد اعضای دائمی شورای امنیت سازمان ملل متحد حمایت خواهد کرد.
آنتونیو گوترش: جنگ اوکراین نقض منشور ملل متحد است
آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد، روز سه‌شنبه در سخنرانی خود در مراسم افتتاحیه نشست سازمان ملل درباره مسائل و چالش‌های مختلف جهانی از جمله تغییرات اقلیمی، حمله روسیه به اوکراین، تبعیض‌های جنسی و جنسیتی، تهدیدات گسترده علیه دموکراسی، سرکوب اقلیت‌های نژادی و قومی و مذهبی و همچنین چالش‌های پیش‌روی هوش مصنوعی سخن گفت.

آنتونیو گوترش با انتقاد از حمله روسیه به خاک اوکراین، این حمله را نقض منشور سازمان ملل توصیف کرد و گفت این جنگ، زندگی‌ها را نابود کرده و خانواده‌ها را از هم پاشیده، به کودکان آسیب رسانده و امیدها و رویاها را از بین برده است.

دبیرکل سازمان ملل متحد همچنین یادآور شد که دنیا برای تامین غذا به محصولات کشاورزی اوکراین و محصولات و کود کشاورزی روسیه نیاز دارد و او تا زمان حل این بحران از تلاش دست نخواهد کشید.

او همچنین افزود: «این جنگ، فراتر از اوکراین، پیامدهای جدی برای ما دارد و تهدیدات هسته‌ای همه ما را در معرض خطر قرار می‌دهد.»
+0
رأی دهید
-9

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۵
  sahandogli - لندن، انگلستان
  رزیم ایران توسط همین دمکراتهای آمریکا ایجاد شده و در طول این 44 سال هر کاری کردند تا رژیم به راه خود ادامه دهد و حتی اینها به دنبال ایجاد فرصتهایی برای رژیم ایران هستند تا به سلاح هسته ای دست پیدا کند تا از خود محافظت کند. همین اینها برای خر کردن مردم ایران و افکار بی سواد عمومی است
  0
  0
  ‌چهارشنبه ۲۹ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۴:۲۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.