تحصیل در کدام دانشگاه آمریکایی آینده شغلی شما را تضمین می‌کند؟

یورونیوز: مدرک تحصیلی چقدر درآمد شما را افزایش می‌دهد؟ آیا ارزشش را دارد که چندسال پول و عمرتان را صرف درس خواندن بکنید؟ کدام دانشگاه انتخاب مناسب‌تری است؟ این‌ها سوالاتی است که ذهن هرکسی را که به دنبال ادامه تحصیل است مشغول می‌کند. وال‌استریت ژورنال برای یافتن پاسخ، دانشگاه‌های آمریکا را بررسی کرده است.

بر اساس بررسی‌های اندیشکده راه سوم، بهترین راه مشخص کردن ارزش مدرک این است که ببینیم چقدر طول می‌کشد فارغ‌التحصیلان از طریق شغلی که به واسطه این مدرک بدست آورده‌اند، بتوانند میزان هزینه شده برای تحصیلشان را بپردازند.

تیم تحقیقاتی وال‌استریت ژورنال برای دست‌یابی به این عدد، هزینه ۴ سال تحصیل در کالج‌ها و دانشگاه‌های مختلف ایالات متحده را تخمین زده و آن را با درآمد میانگین فارغ‌التحصیلان، ده سال پس تز تحصیلشان و میانگین درآمد کسانی که دانشگاه نرفته‌اند مقایسه کرده است.

قیمت خالص میانگین کل هزینه حضور در کالج برای دانشجویانی است که از کمک‌های مالی فدرال، از جمله شهریه و هزینه، اتاق و غذا، و کتاب و لوازم استفاده می‌کنند. هرگونه کمک هزینه و بورسیه هم درنظر گرفته شده است.

دانشگاه‌هایی در بالاترین رتبه این فهرست قرار دارند که علاوه بر هزینه پایین، فارغ‌التحصیلانشان را در مسیرهای شغلی پرسود قرار دهند. کالج باروک با ۷۷۴۴ دلار برای چهار سال، کمترین قیمت را در بین موسسات آموزشی رتبه بندی شده دارد و فارغ‌التحصیلان آن ۱۰ سال پس از تحصیل در مجموع از افزایش حقوقی برابر ۴۵ هزار ۷۸ دلاری به صورت میانگین  بهره می‌جویند. این میزان بیش از سه چهارم موسسات رتبه‌بندی شده در لیست است و به این معنا است که زمان تخمین زده شده برای پرداخت هزینه باروخ حدود دو ماه است.

این را در نظر داشته باشید که به عنوان مثال برای همین کالج باروک اگر شما کمک هزینه‌ای دریافت نکنید میانگین شهریه هرسال هفت‌هزار و چهارصد و ۶۴ دلار و باقی هزینه‌ها از جمله هزینه‌ کتاب‌ها، اتاق خوتابگاه و دیگر موارد حدود ۲۶ هزار و ۵۷۲ دلار خواهد بود.
به‌صرفه‌ترین موسسات آموزشی آمریکا
**رتبه بالاترین ارزش                نام موسسه                                زمان لازم برای پرداخت هزینه تحصیل
**ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
۱                                        کالج باروک                                                  ۲ ماه
۲                                        موسسه فناوری ماساچوست (MIT)                 ۲ ماه
۳                                        دانشگاه ایالتی کالیفرنیا-لوس‌آنجلس                 ۳ ماه
۴                                        دانشگاه فلوریدا                                            ۳ ماه
۵                                        دانشگاه استانفورد                                        ۴ ماه
۶                                        دانشگاه پرینستون                                        ۶ ماه
۷                                        دانشگاه ایالتی کالیفرنیا-فولرتون                      ۶ ماه
۸                                        دانشگاه پنسیلوانیا                                       ۸ ماه
۹                                        دانشگاه کلمبیا                                            ۸ ماه
۱۰                                      دانشگاه بین‌المللی فلوریدا                             ۹ ماه

لیندا اسیگ، معاون رئیس امور آموزشی کالج بروک می‌گوید که اساتید بسیاری از دانشکده‌های این موسسه مسئول ارتباط دانشجویان با صنعت هستند.

موسسه فناوری ماساچوست در دومین رتبه این فهرست  و دانشگاه استنفورد هم پنجم است. این دو دانشگاه جزء ۵ دانشگاه برتر دنیا هستند و  قیمت خالص کل خود را زیر ۳۰ هزار دلار نگه داشته‌اند. این درحالی است که فارغ‌التحصیلان MIT بالاترین حقوق را دریافت می‌کنند و هیچ‌‌کدام از دیگر دانشگاه برتر نیز قیمت خالص زیر ۴۰ هزار دلار ندارند.

در مجموع میزان افزایش حقوق ۱۰ سال پس از فارغ‌التحصیلی از این دانشگاه‌ها با حقوق کم‌تر از یک‌سال جبران می‌شود.  
با مدرک یا بی‌مدرک
اگرچه امروزه بسیاری از کارفرمایان تاکیدی بر مدرک ۴ ساله ندارند اما همچنان هزینه‌ها و بهره‌وری این مدارک برای دانشجویان و والدین توجیه دارد.

حمزه مصری، دانشجوی دانشگاه بین‌المللی فلوریدا می‌گوید: علوم کامپیوتر یکی از آن رشته‌هایی است که شما می‌توانید بدون داشتن مدرک و فقط بر اساس گواهینامه‌ها یا دوره‌های آنلاین در آن شغلی پیدا کنید. شما واقعا باید خودتان را به یک شرکت ثابت کنید و به آنها نشان دهید که چرا لیاقت کار کردن را برایشان دارید. با این‌حال من فکر می کنم مدرک تحصیلی کار را بسیار آسان می‌کند.»

با این حال، افزایش بدهی دانشجویان همچنان در سراسر ایالات متحده یکی از نگرانی‌های عمده است که می‌تواند آسیب‌های جدی به آینده مالی و سلامت روانی فرد وارد کند.
+3
رأی دهید
-1

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.