مقام طالبان با وجود انتشار تصاویر همخوابگی با محافظش، از دادگاه حکم برائت گرفت

ویدیوی منتشر شده در رسانه‌ها ملا احمد آخوند را در حال همخوابگی با محافظ امنیتی‌اش نشان می‌دادایندیپندنت فارسی: دادگاه نظامی طالبان در کابل ملا احمد آخوند، رئیس اداره توزیع برق کابل در رژیم طالبان، را از اتهام همخوابگی با محافظش مبرا دانست. در حکم رسمی این دادگاه ذکر شده که ویدیو منتشرشده از ملا احمد جعلی بوده و بی‌گناهی او ثابت شده است.

حدود یک ماه پیش بود که ویدیویی به رسانه‌های افغانستان درز کرد که ملااحمد آخوند را در حال همخوابگی با مرد جوانی که گفته می‌شد محافظ امنیتی او است، نشان می‌داد.
طالبان پس از انتشار این ویدیو، واکنش چندانی نشان ندادند اما یک ماه پس از آن، دادگاه نظامی طالبان در کابل در نامه‌ای اعلام کرد افرادی به نام‌های سمیع‌الله، صدیق‌الله و عبدالودوود علیه ملا احمد در دادگاه نظامی اقامه دعوا کرده بودند که متهم سرانجام حکم برائت گرفت و بین طرفین صلح برقرار شد.

در نامه آمده است: «ویدیویی که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد، دروغی و جعلی بود و بی‌گناهی ملا احمد ثابت شد و از دادگاه برائت گرفت.»
این در حالی است که طالبان یک روز پیش، ۹ تن را در استان غور به اتهام روابط غیرمشروع (لواط، زنا و روابط خارج از ازدواج) به مجازات محکوم کردند و در ملاعام شلاق زدند.

آمار افرادی که در یک سال گذشته پس از دستور اجرای حد و قصاص از سوی رهبر طالبان، در استان‌های مختلف افغانستان شلاق زده شده‌اند، از هزار نفر گذشته است. این افراد اغلب به اتهام همخوابگی با همجنس یا روابط جنسی خارج از ازدواج مجازات شده‌اند.

با این حال، این عضو ارشد طالبان با وجود اینکه ویدیو رسوایی جنسی‌اش در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد، از دادگاه نظامی این گروه برائت گرفت. این دادگاه حتی اعلام کرد که از ملا احمد خواسته افرادی را از او شکایت کرده بودند، ببخشد و با آن‌ها مصالحه کند و ملا احمد هم سرانجام  آنان را بخشیده است.

طالبان همواره در دستورهایشان با همجنسگرایی مخالفت کرده‌اند و حتی قاضی‌های طالبان گفته‌اند که حکم فردی که با همجنسش همبستر شود، فرو ریختن دیوار روی سرش است. طالبان در نخستین روزهای تصرف افغانستان، برخی دگرباشان جنسی در افغانستان را که شناخته‌شده بودند، به‌شدت مجازات کردند و حتی به قتل رساندند.

این گروه که مدعی است فقط از اصول شریعت اسلامی پیروی می‌کند، هیچ یک از اشکال دگرباشی جنسی و جنسیتی را نمی‌پذیرند؛ با این حال تاکنون ویدیوها و عکس‌های متعددی از همخوابگی فرماندهان و مقام‌های رسمی طالبان با پسران نوجوان منتشر شده است. در مواردی هم برخی فرماندهان طالبان به تجاوز به زنان متهم شده‌اند.
+49
رأی دهید
-10

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۸
  انسان باش - لندن، انگلستان

  این هم اسلام ناب محمدی هست،تعجب نکنین این یعنی اسلام
  2
  57
  ‌سه شنبه ۲۸ شهریور ۱۴۰۲ - ۰۴:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۲
  mina minavand - هانور، آلمان

  اینها میخوان دنیارو تسخیر کنند اما به شرط باجناق و محافظ بازی.
  0
  60
  ‌سه شنبه ۲۸ شهریور ۱۴۰۲ - ۰۶:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  arian1 - ابادان، ایران

  لواط کاری مثل یک فرهنگ و سنت مقدس برای مردان مسلمان است. این فرهنگ و سنت از پیغمبر و امامان به مردان مسلمان به ارث رسیده است و آنها تمام تلاش خود را در نگهداری این سنت انجام می دهند.
  1
  59
  ‌سه شنبه ۲۸ شهریور ۱۴۰۲ - ۰۶:۲۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۲
  Hassan1479 - تهران، ایران

  در اسلام باید ۴ نفر شهادت بدهند و از عملیات دخول فیلمبرداری کنند(البته برای سران رژیم ) . از زیر لحاف قبول نیست .
  0
  26
  ‌سه شنبه ۲۸ شهریور ۱۴۰۲ - ۰۹:۴۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Herzl - امستردام، هلند

  حتماء فعلش ثابت نشده مثل نماینده مجلس ایران با وجود فیلم رضا ثقتى میگه اگر ثابت بشه حتماء مى خواند زنده شاهد ماجرا باشند.
  0
  27
  ‌سه شنبه ۲۸ شهریور ۱۴۰۲ - ۰۹:۵۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.