نیویورک پست: رمضان قدیروف رهبر چچن در کما است

چند روز قبل از اینکه رمضان قدیروف، در کما در بیمارستان بستری شود، منابع روسی او را متهم کردند که پزشک شخصی خود را به خاطر تلاش برای مسموم کردن خود زنده به گور کرده است.العربیه: روزنامه آمریکایی «نیویورک پست»، شنبه، 25 شهریور نوشت که بر اساس گزارش‌های اطلاعاتی اوکراین، رمضان قدیروف، رهبر چچن و متحد سرسخت ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه، با حال وخیم در بیمارستان بستری است.

آندری یوسف، نماینده شاخه اطلاعات نظامی اوکراین، جمعه به یک روزنامه اوکراینی «اوبازریواتل» گفت: «اطلاعاتی وجود دارد مبنی بر اینکه قدیروف جنایتکار جنگی در وضعیت وخیمی قرار دارد و بیماری‌های پیشین او بدتر شده و باعث چنین وضعیت جدی شده است.»

یوسف گفت که وضعیت قدیروف توسط منابع متعدد تایید شده است و علت بیماری ناشی از هیچ گونه جراحتی نیست: «این در مورد مصدومیت نیست. جزئیات دیگر نیاز به توضیح بیشتر دارد. او مدت زیادی است که بیمار است و ما در مورد مشکلات سلامت سیستمیک صحبت می‌کنیم.»

وی افزود: «اما او در چند روز گذشته در وضعیت وخیمی قرار داشته است.

شایعه شده بود که این فرمانده جنگ، ماه‌ها در شرایط نامناسبی به دلیل مشکلات کلیوی در نتیجه اعتیاد به مواد مخدر به سر می‌برد، اما برخی هم معتقدند که او ممکن است مسموم شده باشد.»
آیا قدیروف مسموم شده است؟
چند روز قبل از اینکه رمضان قدیروف، در کما در بیمارستان بستری شود، منابع روسی او را متهم کردند که پزشک شخصی خود را به خاطر تلاش برای مسموم کردن خود زنده به گور کرده است.

به گزارش «نیویورک پست»، کانال تلگرامی روسی «ویچک-اوجی‌پی‌یو» که ادعا می‌کند اطلاعات داخلی نیروهای امنیتی روسیه را در اختیار دارد، در 10 سپتامبر به نقل از منابع خود اعلام کرد، الخان سلیمانوف، معاون سابق نخست وزیر چچن و پزشک شخصی قدیروف، توسط فردی به نام «سگ مهاجم پوتین» هدف قرار گرفته شده است.

به گزارش رسانه آمریکایی «نیوزویک»، این کانال که توسط رسانه‌های اوکراینی و مشاور امور داخلی اوکراین، آنتون گراشچنکو، نقل شده است، گفت: «صحبت‌هایی وجود دارد که [سلیمانوف] کشته و زنده در خاک دفن شده است.»

مرگ سلیمانوف تایید نشده است، اما گزارش‌ها حاکی از آن است که او از اکتبر 2022، زمانی که از سمت خود به عنوان معاون نخست وزیر برکنار شد، حضور نداشته است.

گراشچنکو در 10 سپتامبر نوشت: «سلیمانوف یک شخصیت خارق‌العاده در اطرافیان قدیروف بود، یک لزگین، نه چچنی، و سابقه حرفه‌ای چشمگیری در پزشکی داشت.»

قدیروف که از سال 2007 رهبری جمهوری چچن را برعهده داشت، از زمانی که روسیه شبه جزیره کریمه اوکراین را در سال 2014 ضمیمه کرد، یکی از متحدان صریح کرملین بوده است و از آغاز تهاجم گسترده پوتین در سال گذشته دفاع کرده و آن را «جهاد بزرگ» اعلام کرده است.

او حتی خواستار استفاده روسیه از سلاح‌های هسته‌ای کم‌بازده علیه اوکراین شده است.

به گزارش «دیلی بیست»، وفاداری او باعث شده است که او را «سرباز پوتین» نامگذاری کنند.

قدیروف به عنوان سرهنگ ژنرال در جنگ جاری در اوکراین خدمت می‌کند. او، در ماه ژوئیه، تعدادی از نیروهای چچنی خود را برای جنگ در نبرد خونین باخموت مستقر کرد.
+22
رأی دهید
-0

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۰
  karaji - کرج ، ایران
  سرنوشت تمام پاچه خوارها و نوکرهای روس هاست ..
  0
  13
  دوشنبه ۲۷ شهریور ۱۴۰۲ - ۰۸:۱۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.