سقوط هواپیمای نظامی در ایتالیا جان یک دختر بچه را گرفت و خانواده‌اش را راهی بیمارستان کرد+ ویدیو

 یورونیوز: رسانه‌های ایتالیایی گزارش دادند که یک فروند هواپیمای تیم نمایش هوایی ایتالیا به نام فرچه تری‌کولوری (Frecce Tricolori) به هنگام تمرین در آسمان فرودگاهی واقع در حاشیه شهر تورین دچار سانحه شد و سقوط کرد.

در پی این سانحه هوایی که روز شنبه رخ داد، خلبان این هواپیما موفق شد تا پیش از برخورد به زمین، ایجکت کرده و به کمک صندلی‌پَران و چتر نجات خود را به زمین برساند. با این حال، او به دلیل شدت آتش‌سوزی حاصل از برخورد هواپیمای تحت هدایتش به زمین، دچار سوختگی شده است.  

گزارش‌ها حاکیست، هواپیما یا قطعاتی از آن با خودروی حامل یک خانواده در حال تردد از جاده کناری این پایگاه هوایی، برخورد کرده که در نتیجه آن یک دختر ۵ ساله کشته شده و سایر اعضای خانواده او از جمله پدر و مادر و دیگر فرزند ۹ سال آنها دچار سوختگی شده و برای درمان به بیمارستان منتقل شده‌اند.
رسانه‌های ایتالیایی اعلام کردند که این هواپیما پس از برخاستن از فرودگاه کزله تورین (Turin Caselle) که در نزدیکی شهری صنعتی واقع شده، رخ داده است.

عکس‌هایی که پس از این حادثه منتشر شده، لاشه سوخته هواپیما را در مزرعه ذرت نشان می‌دهد. همچنین، یک خودروی سوخته و متلاشی شده نیز در کنار جاده فرودگاه به چشم می‌خورد.
فرچه تری‌کولوری (Frecce Tricolori) تیم خلبانان نمایش هوایی ایتالیا هستند که بخشی از نیروی هوایی این کشور به شمار می‌روند. آنها معمولا با به جا گذاشتن ردِ دودی به رنگ‌های پرچم این کشور یعنی قرمز، سبز و سفید حرکات آکروباتیک پیچیده‌ای را به نمایش می گذارند.

سانحه روز شنبه در شرایطی رخ داد که این تیم برای انجام نمایش هوایی در روز یکشنبه و به مناسبت بزرگداشت صدمین سالگرد تاسیس نیروی هوایی ایتالیا آماده می‌شد.

در سال ۱۹۸۸، سه فروند هواپیمای فرچه تری‌کولوری در جریان یک نمایشگاه هوایی در آلمان و در مقابل چشم ۳۰۰ هزار بیننده، با یکدیگر برخورد و سقوط کردند که در پی آن سه خلبان و ۶۷ تماشاگر حاضر بر روی زمین جان باختند.
+5
رأی دهید
-1

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.