گزارش‌ها از شلیک سپاه به فردین جعفری، شهروند دارای معلولیت ذهنی؛ وضعیت وی «وخیم» است

 فردین جعفری، شهروند سقزی دارای معلولیت ذهنی، که از ناحیه سر هدف شلیک مستقیم ماموران سپاه پاسداران قرار گرفت.صدای آمریکا: شبکه حقوق بشر کردستان اعلام کرد وضعیت فردین جعفری، شهروند کُرد دارای معلولیت ذهنی که روز شنبه در نزدیکی «آرامستان آیچی» سقز هدف شلیک «تک‌تیراندازهای سپاه پاسداران» قرار گرفت وخیم است.

بر اساس این گزارش، بر اثر برخورد گلوله به بخش تمپورال (گیجگاه) سمت چپ سر این جوان ٢٧ ساله، او دچار شکستگی جمجمه و تخریب بافت مغزی شده و هم اکنون با سطح هوشیاری ٣ در وضعیت وخیم است.

طبق گزارش این سازمان مدافع حقوق بشر، نهادهای حکومتی جمهوری اسلامی خانواده این قربانی را تهدید کرده‌اند که در خصوص وضعیت فرزندشان اطلاع‌رسانی نکنند.

از طرف دیگر، سازمان حقوق بشری هه‌نگاو به نقل از یکی از نزدیکان خانواده فردین جعفری گزارش داده که خانواده او تحت فشار هستند که مسئولیت این حمله را متوجه احزاب کُرد ایرانی کنند.

بر اساس گزارش ها، این جوان دارای معلولیت ذهنی اهل روستای مامه‌شا (اسلام‌آباد) هنگام بازگشت از خرید روزانه از شهر سقز و در مسیر روستا هدف گلوله جنگی ماموران سپاه قرار گرفت.

سپاه پاسداران مدعی شده آقای جعفری به دلیل «ورود به منطقه ممنوعه» هدف حمله قرار گرفته است.

هه‌نگاو در گزارش خود به نقل از «منابع مطلع» افزوده که فردین جعفری «از لحاظ ذهنی کم‌توان و مشمول تعریف اشخاص با نیازهای ویژه» است. او کارگر ساختمانی بوده و پس از مشاهده ماموران امنیتی و احساس ترس و اضطراب، اقدام به دویدن کرده که بلافاصله هدف تیراندازی ماموران سپاه قرار گرفته است.

ماموران حکومتی جمهوری اسلامی در اولین سالگرد کشته شدن مهسا (ژینا) امینی، علاوه بر نظامی کردن فضای شهرها، اقدام به بازداشت ده‌ها نفر از شهروندان در سراسر ایران کردند.

ایالات متحده آمریکا و متحدانش ضمن گرامیداشت یاد و خاطره مهسا و تمامی قربانیان چهاردهه سرکوب از سوی جمهوری اسلامی و در ادامه حمایت‌هایشان از حق آزادی بیان و تجمع ایرانیان، اقدام به وضع دور جدیدی از تحریم‌ها علیه مقامات و نهادهای مسئول سرکوب شهروندان ایرانی کردند.
+68
رأی دهید
-7

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۴
  Momijii - توکیو، ژاپن

  این کِش کِشای حر…زاده ، معلول پعلول حالیشون نیست ! دستور دارن که رحم به صغیر و کبیر ، زن و مرد ، پیر و جوان و خردسال نکنند و همه رو لت و پار کنند ! در اعتراضات گذشته جانباز جنگ رو زدند کُشتند ، نزدیک به شصت تا بچه زیر هفده سال رو کشتند ! این بیچاره که معلول ذهنیه !!
  4
  84
  یکشنبه ۲۶ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۳:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  amirHassna - سیدنی، استرالیا

  یه کلام از من فراری و خارج نشین: حرکت ملیونی نشه چیزی عوض نمیشه. دیگه قشر خاکستریو ساکنو بچه زرنگ داننو بس هزینشم خودشون میدن البته.
  0
  32
  یکشنبه ۲۶ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۴:۲۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۴
  siavash786 - شیکاگو، ایالات متحده امریکا
  فاطی ارواح ننه یا مامان جونت راست بگو ، این هوش هم ساخت هوش مصنوعی هست ؟ اگر دروغ بگی به ارواح یکی از آن پدرانت فیلم لواط تو را پخش میکنم .
  0
  17
  یکشنبه ۲۶ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۷:۲۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۶
  خردگرا - برن، سوییس
  ملای مفعول فقط چیز گرم آرومش میکنه، چه … باشه که از بچگی بهش عادت داره، یا سلاح گرم که برای همیشه نابودش کنه.
  0
  19
  یکشنبه ۲۶ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۷:۴۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.