یک شهروند دوتابعیتی دیگر در کرج توسط سپاه در سالگرد مهسا امینی دستگیر شد

 آرشیوصدای آمریکا: همزمان با حاکم شدن فضای به شدت امنیتی در ایران در سالگرد کشته‌شدن مهسا امینی در بازداشت پلیس جمهوری اسلامی، خبرگزاری‌های نزدیک به حکومت از بازداشت یک دوتابعیتی دیگر به اتهام آن چه «تلاش برای سازماندهی ناآرامی و خرابکاری» خوانده شد، خبر داده‌اند.

تسنیم، خبرگزاری وابسته به سپاه پاسداران، روز شنبه ۲۵ شهریور گزارش داد فردی ناشناس با «چند گوشی هوشمند ... و مبلغ قابل توجهی دلار» توسط اطلاعات سپاه در کرج دستگیر شد.

چندی پیش نیز خبرگزاری فارس، وابسته نهادهای امنیتی جمهوری اسلامی، ادعا کرده بود که وزارت اطلاعات طی «عملیاتی پیچیده و دقیق لیدرهای تجمعات ضد ایرانی» را که در کشورهای مختلف اقدام به فعالیت علیه ایران می‌کردند دستگیر کرده‌اند.

تازه‌ترین مورد بازداشت شهروندان دوتابعیتی در حالی است که جمهوری اسلامی قرار است پنج زندانی دو تابعیتی را بر اساس توافق با ایالات متحده آزاد کند؛ توافقی که شامل آزادی پنج ایرانی بازداشت‌شده توسط ایالات متحده و آزاد کردن ۶ میلیارد دلار از دارایی‌های مسدود شده ایران است.

در شرایطی‌که جمهوری اسلامی در سال‌های اخیر ده‌ها شهروند دوتابعیتی و خارجی را عمدتا به «اتهام‌های جاسوسی و امنیتی» دستگیر کرده است، گروه‌های حقوق بشری، جمهوری اسلامی را به «تلاش برای باج‌گیری» از سایر کشورها از طریق «دستگیری به اتهامات امنیتی»، متهم کرده‌اند.

جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی کاخ سفید، در ۱۹ تیرماه ۱۴۰۲ به بخش فارسی صدای آمریکا گفت که دولت جو بایدن با هدف آزاد کردن آمریکایی‌های بازداشت‌شده در ایران، با جمهوری اسلامی «مذاکرات غیرمستقیم» دارد.

جیک سالیوان گفت: «ما به طور غیرمستقیم با ایران تماس داشته‌ایم و هیچ مذاکره مستقیمی بر سر پرونده هسته‌ای یا بازداشت‌شدگان وجود ندارد. ما از این دست گفت‌و‌گوهای غیرمستقیم در مورد بازداشت‌شدگان داشته‌ایم؛ زیرا این وظیفه ما است که تلاش کنیم شهروندان آمریکایی را به خانه بازگردانیم.»

این مقام امنیتی کاخ سفید گفت: «بنابراین، ما با هر دولتی به هر نحوی که بتوانیم، صحبت می‌کنیم، مانند کاری که با دولت روسیه درباره آمریکایی‌هایی به ناحق بازداشت‌شده انجام می‌دهیم.»
+14
رأی دهید
-50

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۰
  GORG AMERICAN - بالتیمور، ایالات متحده امریکا

  خوش به حال جو خواب الو.حالا بهونه داره ۶ میلیارد پول دیگه واسه دوستاش بفرسته
  4
  68
  یکشنبه ۲۶ شهریور ۱۴۰۲ - ۰۱:۲۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۰
  گور دجال زار می بینم - نیده، ترکیه

  همیشه مثالی معروف بود که بالاتر از سیاهی رنگی نیست، البته که هست و آنهم سیاه آخوندی ست!! شما با ملای تبهکار نمیجنگید، بلکه جنگ جهانی در ایران آغاز شده و همزمان با آمریکا، انگلیس، فرانسه، آلمان ، چین و روسیه و تمام متحدان آخوند میجنگید!!
  5
  80
  یکشنبه ۲۶ شهریور ۱۴۰۲ - ۰۱:۲۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Momijii - توکیو، ژاپن

  اینطور که در خبرهای قبلی اومده بود ، ظاهراً بیست دو تا بیست و شش میلیارد دیگه اینور و اونور پول بلوکه شده ملت سیاه بخت ایران موجود هست ! برای شش میلیارد اخیر گه گفته میشه پیشخور هم شده ، پنج نفر دو تابعیتی آزاد شدند ! با این حساب اگر برای هر تقریباً شش میلیارد پنج نفر دو تابعیتی لازم باشه ، واسه تتمه پولها نیاز به بیست نفر دو تابعیتی هست ! پس حالا حالاها جا داره ! دوتابعیتیهای عزیز به وطن باز گردید که شهر در امن و امان و خامه عنی و ملیجکش رئیسی شماها رو دوست دارند و منتظر قدوم مبارک شما هستند ! در اوین هم همه چیز آماده است !!
  3
  45
  یکشنبه ۲۶ شهریور ۱۴۰۲ - ۰۴:۱۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۴
  varied - ریزه، ترکیه

  طویله اسلام برای اخاذی از دیگر کشورها گروگانگیری میکنه در زمان پیامبر شارلاتان اسلام هم گروگانگیری جهت اخاذی بوده زمانیکه پیامبر شارلاتان اسلام به مدینه پناهنده شد دیگر نتوانستند برای حج به مکه برگردند (حج از رسومات قریش بودکه همه ساله برگزار میشود) پیامبر شارلاتان دستور به گروگان گرفتن سلام بن ابى الحقیق از سران قریش را داد تا بتوانند در قبال آزادی وی به مکه برگردند و حج برگزار کنند اما بعد از پایان مراسم حج دوباره سلام بن ابى الحقیق را گروگان میگیرن و میکشند
  7
  37
  یکشنبه ۲۶ شهریور ۱۴۰۲ - ۰۴:۴۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  Nagonsar - مونیخ ، آلمان
  این و تابعیتها نقش شتر مرغ را برای رژیم بازی میکنند حقه همه را زنده زنده پوست کند
  6
  13
  یکشنبه ۲۶ شهریور ۱۴۰۲ - ۰۹:۴۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  shirzan - برلین، آلمان
  اینها خیلی احمق هستند گروگانگیری ممکنه در یک برهه زمانی جواب بده اما در طویل المدت خیلی به زیانشون هست چون به این ترتیب سرمایه گذار خارجی هم حاضر نیست در یک کشور بی ثبات سرمایه گذاری کنه وگرنه هر کشوری میتونه دست به این کار بزنه
  3
  14
  یکشنبه ۲۶ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۰:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.