حقوق بازنشستگی ۹ میلیون تومان، هزینه ۳۰ میلیون تومان

بازنشستگان؛ هزینه زندگی۳۰ میلیونی با حقوق ۹ میلیون توماندویچه وله: اوضاع بازنشستگان کارگری ایران همواره اسفبارتر می‌شود. بر اساس آمار رسمی شمار قابل توجهی از آنها زیر خط فقر زندگی می‌کنند. تجمع هفتگی آنها در مقابل سازمان تامین اجتماعی هم تاکنون بی‌ثمر بوده است.

بر اساس گزارشی از خبرگزاری ایلنا با عنوان بازنشستگان در تکاپوی نان اوضاع بازنشتستگان کارگری همواره بدتر می‌شود. در این گزارش به نقل از یک کارگر بازنشسته آمده است، دریافتیِ او بعد از ۳۰ سال کار حدود ۹ میلیون تومان است. ایلنا ضمن یادآوری این که هزینه‌ زندگی ۳۰ میلیون تومان است، می‌نویسد، این کارگر بازنشسته «شانس آورده‌ که مستاجر نیست.»

در ادامه گزارش آمده است که حدود ۵۰ درصد مستمری‌بگیران سازمان تامین اجتماعی فاقد خانه‌ شخصی و مستاجر هستند.

سال گذشته وزارت کار اعلام کرد که یک‌سوم جمعیت کشور زیر خط فقر هستند. شمار قابل توجهی از این افراد را بازنشستگان تشکیل می‌دهند.

بازنشستگان در یک سال گذشته هر یکشنبه مقابل سازمان تامین اجتماعی تجمع‌ کرده‌اند تا این موضوع را به گوش مسئولان برسانند اما تاکنون کسی به مشکل آنها رسیدگی نکرده است.

خبرگزاری ایلنا در ادامه گزارش خود نوشته است:‌ «آنچه بازنشستگان می‌خواهند، افزایش مستمری‌ها براساس هزینه‌های زندگی و مطابق موازین قانونی‌ست. مواد ۱۱۱ و ۹۶ قانون تامین اجتماعی سال‌هاست اجرا نمی‌شود و امسال به بدترین شیوه‌ی ممکن نادیده گرفته شده است».
+13
رأی دهید
-1

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.