کمپینی با شعار «اسرائیلی‌ها ایرانی‌ها را دوست دارند»

جشن نوروز در تل‌آویو، مارس ۲۰۲۱دویچه وله: کمپینی با شعار "اسرائیلی‌ها ایرانی‌ها را دوست دارند" با هدف حمایت از مبارزه مردم ایران "علیه رژیم سرکوبگر" راه افتاده است. هشتگی با همین عنوان راه افتاده که تعداد زیادی شخصیت و انجمن غیردولتی اسرائیلی به آن پیوسته‌اند.

از آغاز جنبش اعتراضی "زن، زندگی، آزادی" در روزهای پایانی شهریور ماه سال پیش موج گسترده‌ای از همبستگی و حمایت از معترضان ایرانی در سراسر جهان شکل گرفت.

موج بی‌سابقه اعتراض‌ها در ایران ابتدا در واکنش به مرگ مهسا امینی در بازداشت گشت ارشاد آغاز و بلافاصله سویه‌ای ضدحکومتی به خود گرفت و گسترش یافت.

اکنون و در آستانه نخستین سالروز درگذشت مهسا (۲۵ شهریور/ ۱۶ سپتامبر) بار دیگر پشتیبانی از معترضان ایرانی اوج گرفته و شهروندان سرزمینی که جمهوری اسلامی از آغاز تاسیس شعار نابودی‌اش را سرمی‌داد هم در آن مشارک دارند.

از ابتدای ماه سپتامبر در فضای مجازی کمپینی با شعار "اسرائیلی‌ها ایرانی‌ها را دوست دارند" راه افتاد که اوج آن قرار است به صورت تظاهرات و تجمع‌های جهانی در روز درگذشت مهسا باشد.

به گزارش وب‌سایت آلمانی‌زبان israelnetz امیلی شریدر، روزنامه‌نگار آمریکایی اسرائیلی که با برخی رسانه‌های اسرائیل همکاری می‌کند یکی از پایه‌گذاران این کمپین است.
اجرای "برای" توسط خواننده اسرائیلی
شریدر هفتم سپتامبر ویدئویی از یک تجمع همبستگی با معترضان ایرانی را در شبکه X منتشر کرد که در آن ایتای بن دیوید، خواننده اسرائیلی ترانه "برای" را بازخوانی می‌کند.
"برای" اثری از شروین حاجی‌پور، ترانه‌سرا، خواننده و آهنگساز ایرانی است که پس از پخش آن مدتی بازداشت شد.

اثر حاجی‌پور با وجود ممنوعیت در ایران شهرتی جهانی کسب کرد و برنده اولین جایزه "بهترین ترانه برای تغییر اجتماعی" در شصت و پنجمین مراسم جایزه گرمی شد.

در آستانه سالگرد مرگ مهسا از پوسترها و تصویرهای عظیم او در شهرهایی نظیر تل‌ویو، اورشلیم و حیفا به نشانه همبستگی و پشتیبانی از معترضان و تظاهرکنندگان در ایران رونمایی شده است.
حمایت سازمان‌های مردم نهاد و شخصیت‌های اسرائیلی
تا کنون سازمان‌های مردم نهاد و تشکل‌های بسیاری، از جمله یک تشکل اسرائیلی عربی و سازمان غیرانتفاعی آمریکایی موسوم به "کمیته دقت در گزارش‌دهی از خاورمیانه" به کمپین همبستگی با معترضان ایران پیوسته‌اند.
+70
رأی دهید
-11

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۵
  Munchen - مونیخ، آلمان
  زنده باد اسرائیل دشمن ارتجاع ضد بشری و تروریسم عرب اسلامی. ۱-سرچشمه و مسبب تمام بدبختی و فلاکتی که مردم ایران گرفتارش شدند،از حمله وحوش مسلمان داعشیان اصل در ۱۴۰۰ سال پیش ،تا انقلاب ننگین خمینی ملعون در ۵۷ و وضع استبدادی و فلاکتبار امروز دین و فرهنگ عربی ،بیگانه و ناسازگار با فرهنگ و خوی ایرانیان یعنی اسلام است. ۲-هر چه جمهوری جنایتکار اسلامی میگوید،دقیقا عکسش درست و به نفع ایرانیان است. ۳-گروهکهای تروریست فلسطین و حزب الله لبنان ،همفکر رژیم جمهوری اسلامی و دشمن مردم ایران و فرهنگ ایران هستند.
  5
  17
  شنبه ۲۵ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۳:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  کیانپور - ونکوور، کانادا
  فقط باید حواسمان باشد که از هول حلیم با سر نرویم تو دیگ. باید بدانیم که برخی از افراد ظاهرالصلاح و ریاکار با ظاهر دوست نزدیک می شوند و با پنبه سر می برند.
  1
  3
  یکشنبه ۲۶ شهریور ۱۴۰۲ - ۰۴:۲۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.